7 olyan kifejezések, amelyeket soha nem fog hallani az ideális alkalmazottaktól

Milyen munkatársak álmodnak minden munkáltatóról? Teljesen nyilvánvaló, hogy valaki, aki megbirkózik mindenféle feladattal, örömmel marad, dolgozik a hétvégén, soha nem fárad, és ezzel egyidejűleg nem veszíti el a pozitív eredményt. Túlzás? Talán. De itt vannak olyan állítások, amelyeket a munkáltató nem akar hallani. Ezt a listát megosztották a portál HR-tv.ru a LiveTex oktatási részleg vezetője, a Ksenia Nikonchuk.

7 olyan kifejezések, amelyeket soha nem fog hallani az ideális alkalmazottaktól

Mindannyian nem vagyunk tökéletesek, de minden cég álmodik róla - az ideális alkalmazott. Ezt ma vitatják meg, és ha talál egy olyan személyt a szervezetében, aki még soha nem hallotta az alábbi kifejezéseket, bátran nevezte az "Ideális" kifejezést.

Rendszerint ezek olyan emberek, akik nemcsak a kompetenciák és a motiváció, hanem az értékek szempontjából is megfelelnek Önnek. Az ilyen alkalmazottak soha nem hallják az alábbi mondásokat.

1. "Ez egy nehéz feladat" / "Nem tudom, hogyan kell ezt csinálni" (hirtelen kiejtve, egyértelmű elutasítással)

Az ideális munkatárs, miután olyan helyzetbe került, ahol nem rendelkezik elegendő tudással vagy erőforrással a feladat elvégzéséhez, megmutatja, hogy pontosan mit kell tudnia. Nem fog azonnal elkezdeni felsorolni azokat az okokat, amelyek miatt ő nem fogja teljesíteni ezt a feladatot.

Például kérjen tanácsot, javasoljon több megoldást a helyes választáshoz, kérje őt, hogy adjon mentorát, és tapasztalatai hasonló problémák megoldásában.

2. "Olyan sok feladatom van" / "nincs időm" / "nincs időm" (szintén hirtelen, futás közben, gyakran nem hallgattam meg az ellenfelet)

Az ideális munkatárs segítséget kér a feladatok rangsorolásában, és ha szükséges, megvitatja az időhatár meghosszabbítását a kevésbé kiemelt feladatok elvégzéséhez.

Például, ha van egy nagyméretű feladat, azt javasolja, hogyan optimalizálhatja vagy oszthassa meg a felelősséget a kollégákkal.

3. "Ez egy rossz ötlet" / "Semmi sem fog eljönni tőle" (szkeptikus, mintha elvágná az ötletet)

Az ideális alkalmazott mindig alternatívát kínál. Ha látja, hogyan javíthat valamit, akkor nem fogja elítélni más emberek ötleteit.

Például ha egy alkalmazottnak van megfelelő tapasztalata, megosztja azt azzal, hogy optimális megoldást érjen el, mert az igazság a vita során született.

4. "És tegnap voltam. "/" És ma a helyzet volt. "/" Anya mondta nekem. "(A témáról a témához ugrik, nem zárja le a gondolatot)

5. "Megcsináltam vagy feltaláltam" / "Mondtam neked. "(Felesleges figyelmet szentel magának)

Ha egy ideális munkatársnak visszajelzést kell kapnia, (beleértve a pozitívumot is) a munkájáról, akkor csak a felügyelővel beszél. Ne fókuszálj magadra és mindenütt arra, hogy minden tekintetben hangsúlyozzák érdemeit.

Úgy véli, hogy sikerei szervesen illeszkednek az egész csapat munkájába.

6. "Sok szerencsét! Nem fogok részt venni benne / / "Ha így leszek lőni" (resentful, serious tone)

Az ideális munkavállaló szereti a munkáját és támogatja a vállalatot, így nem lesz zsarolás az elbocsátással, és minden változtatásra helyesen reagál. Kétség esetén azt javasolja, hogy közösen dolgozzanak ki kritériumokat a megoldás sikere érdekében.

7 olyan kifejezések, amelyeket soha nem fog hallani az ideális alkalmazottaktól

7. "Amikor először hallom!" (Általában hangosan, a végrehajtás állapotára vonatkozó kérelemre adott válaszként)

A kommunikáció nehézségei (nem emlékszik, nem hallottam, nem igazán mondtam), inkább a probléma megoldására összpontosítanak, mintsem megvitatják. A belső kommunikáció folyamatának javítása érdekében jobb, ha egyeztetést folytatnak vagy formalizálják a folyamatot, de a feladat lezárását követően.

Következtetés: Az álommunkás szereti megoldásokat találni a komplex problémákra, helyesen rangsorolja őket, és tudja, hogyan kell az idejüket megtervezni. Szeretettel megosztja tapasztalatait és tanítja kollégáit, értékeli nemcsak a szolgáltatásait, hanem a csapat érdemeit is, nyíltan visszajelzést kér a növekedési zónájukról. Nagyra értékeli a céget, és szereti, mit csinál, és tudja, hogyan kell összpontosítani a fontos sürgős feladatokra és a vállalat céljaira.

Az egyetlen kérdés, hogy hol találják meg az ilyen alkalmazottakat. Saját tapasztalat azt sugallja, hogy ápolják munkavállaló, akinek megfelelő kompetenciák a vállalat szempontjából az értékek, és ezeket a tulajdonságokat, akkor lehet csak a vállalaton belül. Ezért nagyon fontos, hogy a kollégákkal foglalkozzanak, kalibrálják munkájukat, időzónákat hozzanak időben és szükségképpen beszéljenek erről a munkavállalókkal. És itt nem valószínű, hogy a saját oktatási személyzetének részlege nélkül.

Kapcsolódó cikkek