4. fejezet Civilizált kommunikáció

Egy ember annyira halott, hogy nem tud kommunikálni. Életben van, ahogy kommunikálni tud. L. Ron Hubbard, Dianetics 5 \

A fegyelem megteremtése a családban lehetetlen a jó kommunikáció nélkül. A gyermeknek meg kell értenie, mit csinál.







Szükség van a gyermekkel való minőségi kommunikáció megszervezésére, hiszen tetszésük tetszik, vagy sem, ez az alapja mindannak, ami a gyermekkel kapcsolatban működik.

Természetesen, miután egy komor nap a mosodában, sokan azt gondolják, hogy még 99 további dolga van, és nem egy bizalmas beszélgetésről egy háromévesnél. Mindazonáltal, hogy ne legyen nehéz (véletlen vagy naivitás), akkor jobb, ha megteheti. A teljes kommunikáció a legjobb eszköz a gyermekek felnevelésének veszélyeinek elkerülésére.

Ha egy gyermek születik, beszélnie kell nyíltan és gyakran vele. Amikor született, vegye be az időt, hogy bemutassa magának. Ismertesse az egész családdal és környezetével is. Ez a tanács abszurdnak tűnhet, de siess, hogy teljesítse.

/ Kommunikáció: A gondolatok kölcsönös eszmecseréje a távolsággal azzal a szándékkal, hogy a hallgató pontosan és teljes mértékben reprodukálja a gondolatot, és megerősítse a hallgatót, hogy a beszélőt hallja és megértette.

Ezzel Lee-lel beszéltem néhány órával a születése után. Megmondtam neki, hogy ki volt, mi volt a neve, hol volt, és elkötelezte magát a közeljövőben. Amikor beszéltem, megnyugodott, és elhallgatott. A családi otthonunk alatt sok ápolónő megjegyezte, hogy Lee volt az egyetlen gyerek a gyermekosztályban, aki nem kezdett kiabálni a tüdőben egy órával az etetés előtt. Amikor odaértek, mindig felébredt, de sosem sírt.

Tehát, ha nem tudja elhinni, hogy még egy nagyon kis gyermek is megérti Önt, gyakrabban emlékezteti magát arra, hogy nem gyógyított pulykát tart egy hentesboltból. Ő egy szellem teremtmény ebben a testben, és minden teremtmény vágyik a kommunikációra.

A gyermeket tiszta, nemes nyelven beszélje meg. Természetesen időnek kell lennie a játéknak és mindenféle képtelenségnek, agukaniynek és más gibberishnek, de ne próbáljon papagájgá válni.

Azok a gyerekek, akiknek sok a kommunikációja, elégedettebbek és gyorsabban és jobban tanulnak.

Amikor a gyermek kérdéseket tesz fel (nem tudja elkerülni, tudni akarja), őszintén válaszol. Ne legyen homályos vagy szellemes a maga költségén.

Sok szó mondható el a kommunikációról, mivel átszivárog a gyermek nevelésének minden aspektusát, de szeretnék kiemelni egy aspektust mindannak, amit mondtak.

\ Auditálás olyan auditor cselekvése, aki "preclear" néven kérdez egy kérdést. A könyvvizsgálat megkönnyítése érdekében Ron Hubbard bemutatta a "Kommunikációs ciklus az auditálásban". Ez a kommunikációs ciklus, nagyon egyszerű és pontos, nagyrészt felelős a könyvvizsgálat során elért fenomenális eredményekért. Annak ellenére, hogy szigorúan betartották a szabályokat ebben a kommunikációs ciklusban, a legtöbb világi beszélgetésben használható; Használja ezt útmutatónak, amely segít nekünk, hogy egyenletes, egyenlő kapcsolatokat alakítsunk ki másokkal.

A csodálatos eredményeket egy jó kommunikációs ciklus segítségével érik el.

Valójában csak a Szcientológia tanítja a civilizált kommunikációt, amelyet ma a bolygón használnak.

\ Noble: Nagyon erkölcsi, becsületes és nyitott.

Auditor - A Dianetic vagy Systological folyamatok elvégzésére kiképzett személy. Civilizáció: I. A társadalom bizonyos mértékű fejlődése, anyagi és lelki világa. 2. A modern világkultúra (az emberek ipari, társadalmi és szellemi eredménye). \

A merev elveken alapulva a kommunikáció ciklusa az auditálás során a kérdés, a válasz és a válasz megerősítése.

Aztán, amikor a hétköznapi beszélgetés során nem teszünk fel kérdéseket, még mindig "válaszokat" (vagyis kijelentéseket) kapunk másoktól az idő nagy részében. Ezt meg kell erősíteni. Az emberek világi kommunikációjában a leggyakoribb hiányosság a megerősítés hiánya.

A megerősítés egyszerű módja annak, hogy egy másik személy tudja, hogy hallja vagy figyeli, hogy valamit megtett. Egyszerűen mondhatja: "Csodálatos", "Oké" vagy "Megértettem". Bármelyik szó elegendő, ha megmondja egy másik személynek, hogy hallja, vagy észrevette, hogy valamit tett.

Emlékszem egy anyámra, aki azt mondta nekem: "Beszélhetek és beszélgethetek a gyerekkel, soha nem válaszol. Nem tudom, hogy az idő nagy részében hallja-e.

Igen. Ez bosszantó. Sokan aggódnak, ha nem kapunk megerősítést, mivel ez zűrzavart hagy és időben ott lógunk - végtelenül. Mindazonáltal, amikor ilyen panaszokat hallok, már tudok valamit a panaszos anyáról. Nem ad elég bizonyítékot gyermekének.







Például a civilizált kommunikáció szokása. Láttam, hogy egyes szülők egymás után utasításokat adnak a gyermeknek, de soha nem erősítik meg, ha a gyermek legalább egyiküket elvégzi.

Ilyen körülmények között a gyermeknek állandó közömbössége lehet a szülői irányításhoz.

Számára az élet folyamatosan "elindult", de nem "megáll".

"A cselekvési ciklus" a következőkből áll: Bizonyos tevékenység kezdete, folytatása és befejezése. A teljesítményciklus bármelyikünk számára hasznos (bár a reaktív bank erõsen ellenáll).

A megerősítés segít a ciklus befejezésében. Azt mondja: "Molodets" vagy "Ennek vége". Ha javítani szeretné a gyermek mentális egészségét (és cselekvésre való hajlandóságát), segítsen neki befejezni a ciklust. Ha valamit mond neked, erősítse meg. Amikor válaszol a kérdéseire, erősítse meg. (És a prochim között nézd, válaszol-e a kérdésedre, amikor megkérdezed). Amikor elvégzi a munkát, vagy elvégzi az elvégzendő feladatot, erősítse meg a teljesítést.

Ha megbízást adsz neki, győződjön meg róla, hogy megtörtént. Ez egy másik fontos eleme annak, hogy segítsen neki a ciklus befejezésében. Ha a gyermek meggyőzheti Önt, hogy ne vessen véget valamilyen cselekvésnek, minden alkalommal megkérdezik tőle, hogy tegyen valamit. Ha nem irányítod a feladatot, akkor rettenetes engedetlenséget fogsz kapni a jövőben.

A gyerek szétszórta a játékait a nappaliban. Anya arra kéri, hogy gyűjtse össze őket, és tegye be őket egy dobozba. Ezt figyelmen kívül hagyja. Röviden elhagyja a szobát. Visszatérve látja, hogy a játék még mindig szétszóródott, és elkezdi összegyűjteni magukat. Ez az egyetlen pillanat, egy kis gyengeség, de később sok kudarcba kerül.

Ez az, amit az anyának meg kell tennie, hogy megoldja a problémát: gátlástalan csevegés egy-két perccel, mielőtt újra megkérné a babát, hogy tegye a játékokat a dobozba. És addig folytassa, amíg a munka meg nem történik. Néha hagyhatja, hogy a cselekvés befejezetlen maradjon. Ha a gyermek már megszokta az engedetlenséget, az anyának meg kell tennie a kezét, fel kell tennem az igrushkára, fel kell tennem a játékot a dobozba és azt kell mondanom: "Köszönöm". Ezt addig kell folytatnunk, amíg munkáját végzi. Sok türelemre van szükség annak érdekében, hogy az utasításokat betartsák; a kezdeti kitartás végső soron számos életvesztést megment.

Nagy jelentőséget tulajdonít a gyermekkel és veled való kommunikációjának.

Amint a fiúkkal jó kommunikációt kezdtem használni, elfogadták ezt a közleményt is. Megtanultam nekik a civilizált kommunikáció elveit, a megjegyzésekkel együtt: "Amikor eszel, használj egy villát, ne ujjakat". Ugyanakkor, miközben egy kést és villát használtam nekik, természetes lett számukra. De, bevallom, kommunikációjuk jobb, mint az asztalnál tett szokásuk. De sokkal fontosabb.

Van egy technikai kifejezés a helytelen kommunikációra. Ezt hívják: "ViO". "ViO" egyszerűen azt jelenti. hogy nem engedheti meg, hogy egy személy befejezze a ciklust. Ha Sasha azt mondja: "Szeretem ezt a burgonyát", és válaszolunk: "Jó" megerősítés. Ha válaszunkban válaszolunk: "Miért nem eszel sárgarépát?" - ez VO. Ez nem jelenti azt, hogy nem említhetjük a sárgarépát; de mielőtt új ciklust kezdünk a beszélgetésben, egyet kell értenünk Sasha nyilatkozatával és befejezzük a kommunikáció ciklusát.

Lee megértette a WM értékét, mielőtt a kifejezést kiejtette volna. Amikor először jött az óvodából, megkérdeztem, hogy tetszett neki. "Csodálatos volt" - válaszolta -, de néhány oktató sok kutatást végez.

Bár a kommunikációs képessége folyamatosan javult, volt idő, amikor arra gondoltam, hogy Lee sokkal udvariasabb lehet. Egy nap hallottam, hogy a barátainak kiabáltak: "Nem mondhatod, hogy" Oké ", ha valamit mondok neked?

Meglepődtem, amikor a tanár, Lee elmondta, hogy vörös szokásai vannak. Nem tudtam elképzelni, hogy bárki ezt mondhatja az én finomított utódairól. Aztán rájöttem, hogy ez a kommunikációs ciklusa miatt történt. Mindig természetesen válaszolt "O'Kay" -ra, amikor valamit mondott neki, vagy "Köszönöm", amikor valamit adtak neki.

Nem vettem észre, milyen ritka az egy eset megerősítése, amikor Paul a hetedik osztályban volt. Visszatért az iskolából haza. Azt mondta nekem, hogy az angol leckét követően a tanár felhívta őt. - Paul, a magazinban már három-öt.

Paul meglepődött. Nem volt könnyű elkapni az öt tanítvány közül az egyiket. "Ma, háromszor, amikor kiadtam a tankönyveket, visszatértem a jegyzetfüzeteket házi feladattal és kellemes hétvégét kívántam, te voltál az egyetlen, aki megköszönte nekem az osztályt." Sajnáltam ezt a tanárt. Nemigen ismerte el erőfeszítéseit.

/ Q & A (Kérdések és válaszok) - Azt jelenti, hogy nem zárja le a tevékenység ciklusait (vagy hagyja abba a cselekvési ciklusok befejezését). Egy példa. Anya mondja, Sasha, vegye ki a szemetet? Sasha válaszol - enni akarok. Anya - Gyere, menj bumm. Anya nem töltötte be a ciklust szeméttel, és valószínűleg nem kerül ki). Az akció, amikor az akció ciklusai nem fejeződnek be, VO-nak hívják. 2. A VO nélküli kommunikáció azt jelenti, hogy mások mások számára kifejthetik azt, hogy mit gondolnak, ne szakítsák meg, és hagyják, hogy fejezzék be gondolataikat \

Azóta nem felejtettem el, hogy a legjobb módja annak, hogy támogassam valakit az én környezetemben, egyszerűen meg kell erősítenie, ki segít, elér, vagy egyszerűen folytatja csodálatosan állandó munkát. Elsősorban a unalmas, monoton munkára van szükségünk.

Ha háziasszony vagy, akkor képzelje el, milyen jó lenne, ha valaki köszönetet mondana neked az összes sült húsból, több ezer ételből, amit megmosott (ne foglalkozzunk a pontos számmal), ruhákkal megmostad az orrát, amit töröltél. Itt van!

Ha férj vagy, akkor valószínűleg nem bánta, ha valaki azt mondta neked, mennyire kellemes, hogy olyan sok órát töltesz a családod számára, utazgasson el sok kilométert, kaszáljon annyi gyepet, javítson annyi törött darut és fizessen annyi beszámoló. Senki sem tiltakozott, ha valaki észrevette, hogy miként támogatjuk a kis sarkunkat egy összetett életszerkezetben.

Korai korától kezdve a gyermek szeretne hozzájárulni, és ezt a hozzájárulást szeretné látni. Ne felejtsd el, hogy amikor egy kétéves kölyök három összehúzódott pitypangot és egy féreget hoz magával, vegye ezt az ajándékot olyan boldogan, mintha egy tucat orchidea lenne a karámból.




Kapcsolódó cikkek