10 ok, amiért hívő nem hívja az embereket a templomba, az élő hit média

Néhány évvel ezelőtt, több mint egy tanulmány kimutatta, nagy százalékban unchurched akik meglátogatták a templomot, ha valaki megkérdezte volna tőle. A probléma nem tekintetében nem hívők; hanem inkább az, hogy a templom a meghívandó hogy mások szolgálatában.







Amikor tanácsadás szolgáltatás az én egyházam kihallgatták gyülekezet tagjai arról, hogy önmérsékletet a meghívást, hogy más emberek a gyülekezetben, megkaptuk a tíz leggyakoribb válaszok (a lista nem sorrendben):

„Csak nem gondolni rá.” Sok gyülekezet tagjai érintkezésbe nem hívők minden héten, ha nem minden nap. Iskolába járnak velük, velük dolgozni, élni velük - és néha velük. Mit lehet egyházunk srácok nem, bár lenne szükség, hiszen ez látszik hitetlenek, mint „a pásztor nélküli juhok.” (Mt. 09:36), mint a szellem lények szoruló megváltás, és az egyház család.

„Attól tartok, akkor el kell utasítani.” Senki sem szereti, ha elutasítják, különösen azért, mert a kockázat meghívni valakit a templomba. Könnyebb elkerülni mindezt, én nem hívja valaki egyáltalán (ez érdekes, hogy az egyház tagjai felidézni az esetekben, amikor azt mondták: „nem”, de van szinte nincs példa volt, amikor durva és barátságtalan elutasítják).

„A zene nem olyan jó.” Egyesek azt mondják, hogy a dicsőítése háború már befejeződött, de a harc folytatódni látszik. A csapat továbbra is imádják hallani ilyesmit: „túl hangos”, „túl unalmas”, „énekeljük, hogy újra és újra”, és „Senki sem tudja ezeket a dalokat.” Az egyház tagjait, akik nem szeretik a zenét, nem állnak készen, hogy mások is csatlakoznak hozzájuk.







„A tanítás nem erős.” Ez a válasz vallanom, úgy tűnik, leginkább fájdalmasan. Az egyház tagjai, akik szeretik a lelkipásztorok nem akar megbántani őket, de hogy őszinte legyek a szolgák tanácsadás. Ha a prédikáció gyenge, csökkenő felhívásra nem hívők.

„Most már túl sok a probléma a templomban.” Az egyház tagjai nem mindig tisztában a problémák a közösség, de gyakran észre, hogy „valami nincs rendben”. Látják csökkenése járással vagy hallani a belső konfliktusokat. Egyszerűen fogalmazva, nem akarják, hogy meghívják barátaikat a csatatéren.

„A templom és annyira tele van.” Ez különösen jellemző az amerikaiak, ahogy az amerikaiak védelmére a személyes tér. Mi nem tetszik, hogy úgy érzi, korlátozott, még a templomban. Nem akarjuk, hogy sok időt tölteni keres egy parkolóhelyet egy zsúfolt templomban. Az egyik módja, hogy elkerüljék túlcsordulás - nem hívja senki.

„Még soha senki sem bíztatott, hogy meghívja senkinek.” Ez az ok összefügg az első a listán. Néhány egyháztag Soha nem gondoltam hívogató mások, mert senki sem ösztönözte őket erre. Ez különösen tragikus, mivel sok unchurched emberek pozitívan reagálnak a meghívást.

„Nem tudom, hogyan kell kezdeni a beszélgetést.” Csak meghívni valakit a templomba - csak úgy tűnik, egyszerű, de ez nem így van sok a gyülekezet tagjai. Egy olyan kultúrában, ahol a vita a vallás és a politika szinte tilos, még évekig küzd az elején a hívő beszél meghívására a templomot.

„Hogy az embereket az egyház - ez a Szentlélek, és nem az enyém.” A tisztesség, hallottuk ezt a választ főként azon közösségek igyekszik elkerülni „emberközpontú” megközelítés evangelizáció. Annak érdekében, hogy fenntartsák a hangsúly Isten, ők óvatos tekintve szerepet evangelizáció - akár csak mások meghívásával a templomba.

„Az emberek itt túl messzire.” Élünk egy mobil kultúra, ami néha hozzájárul, hogy nézze a templom elég távol attól a helytől, ahol élünk. Csapataink megtanultam azonban, hogy az egyház tagjai, hogy hosszú utat, kevésbé hajlandóak, hogy mások is ezt ugyanúgy.

Mi oka lenne hozzá, hogy ez a lista? Milyen lépéseket kellene tenni, hogy ezekkel a választ?