5 Love Languages

5 Love Languages

Ha Ön szereti a pszichológia, a kapcsolatok, akkor biztosan olvasni bestseller Gary Chapman „5 Love Languages» (Gary Chapman, «Az 5 szeretet nyelv»). Mivel még.







10 perc Google, 02:00 bódító olvasás 3 héttel a kísérlet, és személyes. Most írom ezt a cikket. ))) A legtöbb ember számára lehetővé, hogy megismerjék a „5 nyelven szeretet” javára magát és szeretteit! Tudom: nem mindenkinek van ideje olvasni az eredeti. Tehát itt van a változat retelling.

«P» №1: dicséret (jóváhagyás a szó)

«P» №2: Költési idő (minőségi időt)

«P» №3: Ajándékok (ajándékok)

«P» №4: HELP (szolgálatokat)

«P» №5: DAB (fizikai érintés)

Ennek megfelelően, a modell Gary Chapman, mindenkinek szüksége van a szeretet. Ez az igény a természet. Szerelem - nélkülözhetetlen tulajdonság a boldog élet. ha akarsz.

És a mi „hajó a szeretet” mindig tele volt, akkor rendszeresen kell kitölteni. De a probléma az, hogy nem minden megnyilvánulása a szeretet belép a hajót. És mindez azért, mert az a tény, hogy mindannyian különbözőek vagyunk, és ennek megfelelően az ő szeretete nyilvánult meg másképp. És ... ez nem mindig ad ez a szeretet olyan formában, amely azt várja tőlünk, hogy a másik személy: férfi, nő, anya, apa, fia, lánya ...

Gary Chapman érdeme abban rejlik, hogy ő volt évekig megfigyeljük a kapcsolatok a családban azonosított 5 fő formája, vagy a „nyelvek” a szeretet. Azt is kifejtette, hogyan kell tanulni, hogy azonosítsa a vezető nyelv maguk és családjuk érdekében, hogy megtanulják, hogyan kell végre nyelvén beszélni egymással! És a jutalom - mi vár a harmónia a családban, a kölcsönös megértés gyerekek és a szülők, a teltségérzet és a boldogság.

Több nem fogom untatni elmélet. Csak példákat minden szeretet nyelvén.

  • „Drágám, te - a legjobb apa a világon!”
  • „Drágám, te szokatlanul jó ma!”
  • „Lányom, te. Tudom! "

5 Love Languages

Íme néhány mondat várnak az emberek, akik használják a különböző okok miatt, a nyelvet a dicséret. Igen, ők is lehet szeretni ajándékokat, veled tölteni az időt, stb

De semmi sem annyira nem tölti ki a hajó a szeretet, mint őszinte támogatást, biztató szavakat és elismerése érdeme. Ez az, amit várnak tőled az első helyen. És persze, hogy nem ismeri ezt a jelentést. Elvégre nem mindenki olvasta Gary Chapman. )))

«P» №2: Költési idő

  • „Nos, beszélni velem. Igen, kapcsolja ki a TV-ben! Nézzük jön össze egy filmet! "
  • „Apa, gyere holnap focizni együtt! Nem, nem akarok egy új autót! Szeretnék játszani veled foci! "
  • „Szerelmem, nos, ahogy lehet menni nyaralni a barátokkal! Mi - egy család, és a többi együtt kell működnie! "

5 Love Languages

Ilyen szavak gyakran mondják, vagy akarom mondani azoknak, akik számára minőségi időt eltölteni együtt - felülírva a megnyilvánulása a szeretet.

Akkor elborít anyanyelvűek ajándékok és a napi ünnepi lakoma remekei kulináris művészet, és ezek mind kicsi. Csak azért, mert - nem a szeretet nyelvén. De van legalább 15 percet egy nap hallgatom őket figyelmesen, anélkül, hogy megszakítaná, szemébe nézve, érdekel az életük, hogy tegyünk valamit együtt (ugyanazon étkezés). És akkor megjelenik egy teljesen más eredményt. Szeretteit boldog lesz. És ha szerencséd van, akkor viszonozni. De nem az a tény, hogy az Ön nyelvén. )))

  • „Hogy találta ki, amit szeretnénk, hogy egy ajándék a születésnapjára?”
  • „És apám vásárolt egy új baba! Nézd, milyen szép! "
  • „Megkérdezhetem melyik évben van egy új bunda / gyűrű / fülbevaló. Nos nagyon nehéz, hogy ne nekem ezt az ajándékot? "






5 Love Languages

Azok, akiknek az elsődleges szeretet nyelvén - ajándékok, igyekeznek őket, amilyen gyakran csak lehetséges. És ez nagyon ideges, ha nem.

Természetesen ez nem jelenti azt, hogy valóban élvezni abszolút minden ajándékot. De a jó hír az, hogy a tagok ezt a nyelvet, akkor kérheti, hogy előre akarnak kapni ajándékba. Vagy válassza ki a kívánt dolog közös. Mindenesetre az a tény, hogy az adományozás nagyon fontos számukra.

  • „Soha nem segíteni a ház körül! Minden alkalommal, amikor szükség van, hogy emlékeztesse! "
  • „Szeretem, amikor a feleségem mosott, vasalt ruháimat, főz nekem. Azokban a pillanatokban, úgy érzem, hogy törődsz vele, és ő is szeret engem. "
  • „Anya, segíts! Azt nem tudja megoldani a problémát a matematika. "

5 Love Languages

Azok, akik beszélik a nyelvet, a támogatás várható tőled rendszeres szolgálat. Hogy csinálsz valamit értük, nekik is helyettük. Így ők megértik és elfogadják a szeretet. Akár tetszik, akár nem. )))

  • „Csak ölelj.”
  • „Tégy egy masszázs, kérem.”
  • „Szeretem, hogy mászni a anya és apa, és átölel velük” - még nem beszél, de minden fajta gyerek mutatja.

5 Love Languages

Ó, társa a legtöbb baldeyut megölel, tselovashek, az agyvérzés és más fizikai kontaktus. By the way, sok ember úgy vélik, hogy ha tetszik szex, akkor ez a vezető szeretet nyelvén - a fizikai érintés. Tény, hogy ez nem feltétlenül. A pontszám, Gary Chapman ad a magyarázatot és ajánlásokat. Azt javaslom, hogy megismerjék őket azonos az eredeti. )))

Tehát úgy érzem, néhány olvasóm felismerik magukat (férjük, gyermekek, szülők, barátok ...), de nem minden. Azt is nehéz volt itt ilyen hamar, hogy meghatározzák a fő nyelve a szeretet magunkat és háziállatok. Tulajdonképpen ez arra késztetett, hogy kérjen segítséget közvetlenül Gary Chapman. De ez az, amit kaptam, Majd később elmagyarázom - a második része a cikket >>>. És mégis - ez a sor, hogy meghatározza a kiemelt szeretet nyelvén.

Módszer №1: KÉRDÉSEK

(Részlet a könyvből: Gary Chapman "5 Love Languages").

  1. Ez az, amit csinál, vagy nem a házastárs azt mondja, vagy nem azt a legnehezebb bántani? Ennek az ellenkezője annak, amit okoz, a legtöbb fájdalmat, talán az elsődleges szeretet nyelvén.
  2. Mit leggyakrabban követelt a házastárs? Amit leggyakrabban feltett, akkor valószínű, hogy meg fog érezni, hogy szeretik.
  3. Hogyan rendszeresen kifejezni szeretetét, hogy a házastárs? Az utat a szeretet kifejezésének jele lehet, amely szintén segít úgy érzi, szeretett.

Azt hiszem, akkor könnyen át ezeket a kérdésre a kapcsolatokat más emberek szeretsz: gyerekek, szülők, barátok.

Módszer № 2: TEST

(Forrás - site Gary Chapman).

(Ez teljesen ingyenes, és nem kell, hogy küldjön SMS-t)

Természetesen ideális esetben ezt a tesztet kell menni mindkét házastárs. Ahhoz, hogy biztosan nyelvtanulásra szeretik egymást. Máskülönben azt kockáztatja, hogy kezdődik, hogy javítsák a kapcsolatot a rossz irányba. Például, ha csak egy embernek, hogy teszteljék egymást szórakozás, játék. Mindenesetre, arra kényszerítve, hogy, hogy a partner nem szükséges. )))

Tisztelettel, Natasha Prosvetova

Szeretné tudni, hogy megkapja cikkeket ezen az oldalon van a posta?

Natalia, köszönöm a cikket! Nagyon világosan elmondtuk mindent. Most, hogy kitaláljuk, hogyan kell tanulni a nyelvet az emberek, akiket szeretünk. Hát nem minden nap egy masszázs a férje, hogy nem, bár tudom, hogy tetszik neki. És dicsérjük meg őszintén én nem nagyon jó. De ez a legfőbb szeretet nyelvén. Mi fogja mondani ebben a helyzetben?

Tatiana, köszönöm a kérdést! Gary Chapman ezen a pontszámot, találtam egy alapvető ajánlás: csak meg kell csinálni minden. Igen, néha kemény, igen, néha lehetetlen. De senki sem ígérte, hogy könnyű lesz. Harmonikus kapcsolatok önmagukban nem született. Ez mindig működik. Ha azt szeretnénk, hogy egy eredményt, meg kell próbálni.

Ami az én személyes szempontból, akkor én érte, hogy ez a munka volt az öröm. Ie például során coaching ülés, rájövünk, mi akadályozza meg személyesen, hogy bizonyos műveleteket a módja annak eredményeként. Aztán távolítsa el ezeket a blokkokat. Aztán a vágy, a motiváció és az energia jelenik meg magukat. És akkor nem kell kényszeríteni magát, hogy tegyen valamit. Ha például azt, hogy a legtöbben szeretnénk, hogy a férje a masszázs, és a dicséret lesz őszinte.

Mondtam választ kérdésére, Tatiana?

Igen, köszönöm, Natalie! Derített. Megértettem, hogy a legtöbb nem igényel különösebb tudást és képességeket, hogy nem nehéz. Sőt néha van értelme, hogy kérjenek segítséget a szakemberektől. Megpróbáltam egy csomó dolgot, de mindenféle gépek levágásával az úgynevezett „blokk”, vagy nem segít egyáltalán, vagy hogy egy átmeneti hatása. Hol van a garancia arra, hogy például a módszer működik?

Tatiana, hogy válaszoljak a kérdésedre, azt kell megérteni, hogy pontosan mit gépek és hogyan kell alkalmazni. Akkor azt mondhatom, hogy mi lehet kapcsolni az alacsony hatékonyság. Van az Arsenal, mint a „pill ideiglenes intézkedés”, amelyek eltávolítják csak a tüneteket és komoly technikát feltárása okainak mély szinten. Persze, stabil hatás csak a második esetben. Ha szükség van, hogy részletesebb választ, küldj privát üzenetet na-prosvet.ru/obratnaya-svyaz. Én szívesen segít!




Kapcsolódó cikkek