7 Érdekes tények a Borneóról

Az emberek gyakran hamis képet kapnak a Borneóról, mert sokan közülük fogalmuk sincs arról, hogy ez a sziget valójában mit jelent. Ennek alapján a küldetésem az, hogy elmondom az embereknek a gyönyörű otthonomat.

7 Érdekes tények a Borneóról

Csak belefáradtam a hülye kijelentésekre, amelyekről Borneót hallok. Valójában ez egy nagyon érdekes hely. Nos, lássuk, hogyan fedezhetem fel az igazságot Borneóról. Ismét nem fog sikerülni ...

1. A sziget három állam között oszlik meg

7 Érdekes tények a Borneóról

És ezek a három ország Brunei, Malajzia és Indonézia. Igen, van itt egy civilizáció, nem csak fejvadászok. Több mint magabiztos vagyok, hogy szinte mindenük eltűnt. Sokan nem ismerik ezt, és ez a leggyakoribb hiba a Borneóról.

2. Ez a világ harmadik legnagyobb szigete

7 Érdekes tények a Borneóról

Előtt csak Grönland és Új-Guinea, majd Madagaszkár. Szomorú mondani, de eddig még a terület felét tanulmányoztam. Mentségem szerint ez a legnagyobb sziget Ázsiában. Területe területe is két Németország területével egyenlő.

3. Itt Mount Kinabalu

7 Érdekes tények a Borneóról

Mount Kinabalu a legmagasabb hegy Délkelet-Ázsiában. Korábban aktív vulkán volt, de most már nem működik, amennyire én tudom. Legalábbis reméljük ezt, mert ez egy nagyon népszerű hely a turisták körében. Az utazóknak fel kell készülniük nem könnyűre, hogy legyen ideje felmászni a csúcsra a napfelkeltés előtt, és már ettől kezdve nézzék ezt az igazán szép látványt. A hegyen számos ritka növények és állatok találhatók. Az UNESCO világszerte elért eredményeire is utal.

4. Itt egy nagyon nagy virág látható

7 Érdekes tények a Borneóról

Ez azoknak szól, akik szeretik a hatalmas holttestet. A Rafflesia a világ legnagyobb virágja. Könnyű megtalálni, felmászni a Kinabalu-hegy lejtőin, a romló hús bűzével. De ez a leírás nem mindig lehetséges megtalálni. A hideg levegő és a gazdag földi talaj teszik ezt a helyet ideálisnak a ritka virágfajok növekedéséhez.

5. Brunei a sziget területének csak 1% -át foglalja el

7 Érdekes tények a Borneóról

Ez minden. Ismét bizonyítja, hogy a sziget nagyon nagy, ráadásul nagyon gazdag. Mint mindannyian tudjuk, Brunei nagyon gazdag ország. Ezért, ha csak a terület 1% -át képesek elviselni, akkor érdemes elgondolkodni arról, hogy mi a gazdagság a fennmaradó 99% -kal.

6. A borneói trópusi erdő több mint 130 millió éve

7 Érdekes tények a Borneóról

Ez az egyik legrégebbi trópusi erdő a világon, amelyben sok állatfaj van a kihalás szélén. Ezek közé tartoznak a szumátrai orrszarvúk, az ázsiai elefánt és a borneai füstös leopárd. Ez Borneó egyik legnépszerűbb ténye, amely a legviccesebb téveszmét eredményezte. Nem élünk a fák között. Mi közöttük élünk, a kíséretükben.

7. Dayak helyi lakossága

Több mint 200 etnikai alcsoport is létezik. Elég egy nagy méretű szigetre?

Kapcsolódó cikkek