10 Bizalmas üzleti siker titka a Richardson Branson-tól

Richard Branson, az egyik leghíresebb vállalkozó osztja meg azokat a titkokat, amelyek sikerhez vezettek.

Richard Branson 16 éves korában elhagyta az iskolát, és barátaival megnyitotta saját diákmintáját. 20 éves korában elindította a Virgin Records (a jövő több millió dolláros üzletét), és létrehozta a Virgin Group-ot. 30 év alatt létrehozta Virgin Atlantic, Virgin Mobile és Virgin Trains. Virgin Galactic egyike a világ két olyan vállalatának, amely űrkutatással foglalkozik.

Nem rossz az ember számára, aki még csak nem fejezi be az iskolát, ugye?

Richard Branson az egyik legsikeresebb üzletember az Egyesült Királyságban és egy vállalkozói guru, aki több könyvet írt, ezek közül az egyiket megvizsgáljuk. És itt van a sikere tíz titka.

Kövesd az álmod

Ha vállalkozást indítasz, győződjön meg róla, hogy kapcsolatban áll a hobbijaiddal, a szenvedéllyel vagy valamivel, amit nagyon szeretsz. Ne hozzon létre üzletet csak pénzért. Számomra úgy tűnik, hogy sokan jó ötletekkel rendelkeznek, de csak kevesen hozhatják életre.

Sokan azt gondolják, hogy eszméiket régóta megtestesítették, és ők maguk nem fognak sikerülni, csődbe kerülnek, és általában ilyen kockázatok értelmetlen időpocsékolás. Amikor megpróbáltam meghallgatni az én diák magazint, írom az összes híresség tudtam. Csak néhány ember válaszolt. De válaszoltak!

Az üzletnek jobbá kell tennie az emberek életét

Az üzletnek olyan dolgokat kell adnia az embereknek, amelyeket nem tudnak elképzelni, mivel anélkül éltek velük. Ne feledje, hogy az üzlet az Ön lehetősége, hogy a világot jobbra változtassa. Ezzel a hozzáállással Ön és csapata sokkal kellemesebb lesz a munkához.

Higgyetek az ötleteidben

Az ötletnek szenvedélysé kell válnia. Továbbá meg kell tanulnod átadni a szenvedélyedet másoknak. Ha az ötlet valóban jó, két vagy három mondattal kell megírnod. Az ötletnek is jobban kell lennie, mint a versenyképes ötletek.

Nem volt értelme számomra, hogy egy másik légitársaságot hozzon létre, ugyanúgy, mint a többiek. Ezért létrehoztam egy légitársaságot, amely sokkal jobb, mint minden versenytárs.

Jó szórakozást és tiszteletet a csapatnak

100% -ig biztos vagyok benne, hogy ha nem élvezed az üzletedet, ez egy olyan jel, amelyen tovább kell lépned. A munka legfontosabb része az öröm. És az öröm nemcsak a tiéd, hanem a csapatod is. Győződjön meg róla, hogy a vállalat vezetői gondoskodnak az alárendeltjeikről, mint te.

Ne add fel

10 Bizalmas üzleti siker titka a Richardson Branson-tól
Branson repül a Necker-szigetre, hogy ajánlatot tegyen feleségének

Nagyon fontos, hogy ne adja fel az első veszteséget. Veszteség lesz, higgy nekem! Amikor a ballonon átmentem a Csendes-óceánon, minden körülmények között ellenem voltam, és a vágyakozás átadása nagyon vonzó volt. Egy vállalkozó élete olyan, mint egy utazó életét.

Számos helyzet áll fenn, ha a falhoz ragaszkodnak, és a probléma megoldásának esélye kevéssé tűnik. Csatlakoztassa az erőfeszítéseit, hogy legyőzze ezt az érzést, és másnap újra megújuljon.

Létrehozhat listákat és kihívást magad

Naponta több tucat listát hozok létre. És azt hiszem, ez az, ami megkülönbözteti a sikeres vállalkozót a közönségtől. A részletek túl fontosak ahhoz, hogy elhanyagolható legyen.

Azt gondolom, hogy nagyon fontos új, még kicsi célokat meghatározni. Mind a hosszú távú, mind a rövid távú célokra van szükség. Az év elején írd le a célokat az egész évre, a hónap elejére a következő hónapra és így tovább. Ez lehetővé teszi számunkra, hogy folyamatosan javuljon és továbblépjen.

Töltsön el időt a családjával, és megtanulja, hogyan delegálja a feladatokat

10 Bizalmas üzleti siker titka a Richardson Branson-tól
Richard Branson gyermekeivel Holly és Sam

Az egyik dolog, amit az üzleti út kezdetén meg kell tanulnod, a feladatok átruházása. Találjon olyan embereket, akik valamilyen módon jobban kedvelik magukat, és különleges feladatokkal bízzák őket. Így felszabadítson magának egy kis időt arra, hogy átgondolja az üzleti és a család általános képet. A családdal való eltöltés nagyon fontos, különösen ha gyermeke van.

Tudom, hogy jó vállalkozó vagyok, de nem vagyok biztos benne, hogy jó vállalatvezető lennék. Ezek különböző dolgok. Gondolatai mindig a jövőben vannak, és a legfontosabb vágyam, hogy valami újat hozzunk létre, és ne rögzítsem a jelenben. Ezért találtam olyan embereket, akik a cégemet vezetik, miközben terveket készítek a jövőre.

"A szegény emberek nagy televíziókkal és kis könyvtárakkal rendelkeznek; a gazdag emberek kis tévékészülékekkel és hatalmas könyvtárakkal rendelkeznek "

Anyám azt tanította nekünk, hogy ne kövessük más emberek életét, hanem saját életünket, amiért nagyon hálás vagyok. Most, a saját gyermekeim mellett, igyekszem a lehető legkevesebb időt tölteni a TV mögött, és amennyire lehetséges, az igazán hasznos dolgokra.

Ha az emberek rosszul reagálnak rólad, bizonyítsd, hogy tévednek

10 Bizalmas üzleti siker titka a Richardson Branson-tól
Branson a háttérben fotó SpcaeShipTwo - űrhajó a turizmusért

Mindannyian ismerjük azokat az embereket, akik a sikerük vagy a kudarc farkán ülnek, és megpróbálják készpénzt készíteni. Ha tudod, hogy a kritika nem indokolt, mindent megtesz annak bizonyítására. Vagy csak figyelmen kívül hagyja az ilyen embereket.

Az élet csak egyszer adódik, ezért csak azt teszem, amit szeret. Én is ezt tanácsolom. Valószínűleg vicces, hogy hallja azt egy olyan embertől, akinek a karibi szigete van, de egyszer az egész életem a konyhában lévő kanapén volt. És akkor is boldog voltam.

A boldogság titka egyszerű: ha konyhája van egy kanapéval, egy hálószobával és egy szeretett személyrel, akkor minden más nem annyira fontos. Ha azonban ezen túlmenően olyan dolgokat teszel, amilyet nagyon szeretsz, az eredmény meghaladja az Ön elvárásait.

Kapcsolódó cikkek