10 Mítoszok az oltásokról - cikkek és hírek

Már régóta gondolkodtam, hogy írtam ezt a bejegyzést, de mivel nem szeretem olyan dolgokat írni, mintha nem lennének sok időm, mindent levettem és letettem. De újra és újra figyeltem a populáris mítoszokat és félelmeket a gyermekek közösségeiben végzett vakcinázásokról, úgy döntöttem, időre van szükségünk és meg kell csinálnunk.







10 Mítoszok az oltásokról - cikkek és hírek

Fotó: fotó mignews.com.ua

Mítosz: A vakcinák autizmushoz vezetnek

Második mítosz: A vakcinákban lévő higany autizmushoz vezet, az idegrendszer károsodása miatt

Három mítosz: Ha már vakcinál, akkor nem azonnal több betegségből, hanem egy (külön), hogy ne túljusson az immunrendszer

Az immunológia szempontjából ez értelmetlen. Azért, hogy értékeljük ezt a hülyeséget, meg kell magyarázni, hogyan működik az immunrendszerünk. Egyszerűen megpróbálok.

Az immunrendszer felismeri a sajátját, és nem szeret másnak. Olyan vírus, baktérium, vagy csak megtámadta az immunrendszert (néha a rendszer nem működik, és ez az úgynevezett allergia -, amikor a reakció nem patogén, mint valami ártalmatlan És néha ad egy erős kudarc és válaszol a -. Egy autoimmun betegség, rákos sejtek is fel kell ismerni az immunrendszert, de ravaszok és tudják, hogyan kell elkerülni a halált). Az influenza vagy a bárányhimlő nem haldoklása az immunrendszerünk győzelmét jelenti. A betegségek, amelyekre az immunrendszer megőrizte a fegyvert (memóriacellák), a második alkalommal nem beteg. A védőoltás a cinkféle az immunrendszer - ez csak azt mutatja álarcát, csak egy üres héj a vírus \ baktériumokat. Erre válaszul az immunrendszer alakul ki a memória cella, és amikor találkozik az igazi ellenség, a test reagál (azonnali reakció az immunrendszer, és ennek eredményeként - nem betegség).

Tehát, amikor a kórokozó üres borítékáról beszéltem - ez félig igazság. Ma csak a kórokozó-kagyló kicsi-kis darabját használja. És ez az immunrendszer elég. Sőt, elég, akkor még több mint egy típusú memória sejtek védelme és oly sok más, ez az elv működését. Miért csinálom ezt? Igen, hogy a rendszer mindig maximálisan működik. Általában az immunrendszer "terhelése" egy mese, tk. immunrendszerünk mindig működik - mi körülöttünk nem csak rettenetes poliovírusok, kanyaró, rubeola és az, ahonnan be kell oltani. Számos különböző baktérium és vírus van, melyet a testünk olyan sikeresen harcol, hogy nem veszünk észre. De az immunrendszer működik! És nem számít, ha három különböző betegség ellen vakcinázol vagy egyet. Persze néha a vakcina enyhe tüneteit betegség, és itt van az Egészségügyi Minisztérium és az orvosok össze őket úgy, hogy ne a gyerek beteg egyidejűleg az egész csapat. Ezenkívül valamennyi beoltott adunk egy speciális anyag cumi, ami az immunrendszert aktiválja a maximumot (ez abban az esetben a vakcina nem nagyon immunogén, vagyis az immunrendszer reagál rosszul van).

Valójában a vakcinák megosztása, egy állítólagosan a keserű gyógyszerek röplabdázása helyett, egy egész vékony vékony szalmára húzza át egész nap.

Mítosz Négy: A gyermek anyatejet megvédi

Ne hagyatkozz rajta.

5. mítosz: A természetes immunitás jobb, mint az oltva

Valójában minden immunitás természetes, és nincs két rendszerünk a szervezetben - az egyik a vírus, a másik a vakcinázásnál. A rendszer egy. Természetesen az oltóanyagok hatékonysága változhat, de az a véleménye, hogy csak egyszer fordulnak elő betegségek, és az immunitásuk továbbra is fennáll - 100% -ban is igaz, de az adott szervezet jellemzőitől függ.

Itt is, ott nemrég emlékeztetett bárányhimlő elleni védőoltást, azzal érvelve, hogy ez jobb, mint visszaállítani beoltják. Megvizsgáltuk, hogy milyen vakcina van - egy gyengített vírus, amely nem különbözik lényegesen a megszokottól. (Természetesen az a tény, hogy a tárolt mindenféle tartósítószert az üvegekbe, fagyasztott és így vezet a különbség a „fogás valaki” és „kap védőoltást” De ne felejtsük el, a cél az oltást -. Kerüljük a betegség, hogy elkerüljék azokat! a bárányhimlő fertőzés szörnyű mellékhatásai, amelyek az emberek 10-20% -ánál később fordulnak elő).







És mellesleg, hogy különbséget immunitás nem mindig könnyű, és lehetőség van - ellenőrzését követően a tényleges antitest titer (például egy bizonyos típusú memória sejtek ellen a betegség), és a sejteket nem írt, az általuk kifejlesztett, természetes vagy védőoltással. Röviden, a memóriacellák memóriacellák, számuk fontos (fontos a hatékonyságuk is, de ez egy másik történet).

6. mítosz: A gyermeket nem vakcinázzák, de a többieket beoltják - tehát ne betegedjen meg. És általában, ha vakcinázzák, mit aggódsz?

A vírusok és a baktériumok mutálódnak. Miért gondolja, hogy olyan nehéz és nem hatékony, hogy oltást kapjon az influenza ellen? Vagy miért nem lehet beoltani a HIV-t? Ezek a vírusok nagyon gyorsan változnak (változás), és azok a memóriacellák, amelyek korábban felismerték és megtámadták, megszűntek. Nem minden vírus és baktérium olyan változékony, de minden megváltoztatható. Mi van ettől?

Először is, nem vakcinázott gyermek fertőzött seb fog szolgálni, mint egy inkubátor mutációk a kórokozó (csíra = vírus \ baktériumok \ mint ahány beteg), továbbá, hogy a környező gyerekek már nem minősül védett e módosított mikrobák szem előtt tartva, így talán egy járvány kezdeni, különösen, ha Számos nem címzett ember van (valójában ezért az országok megpróbálják elérni a beoltott népesség 90% -át).

Másodszor, nem igaz, hogy ha a többieket beoltják, a nem vakcinázott nem fog megbetegedni. Egyik vakcina nem véd 100% (aki mást mond - sovret), valójában valamint talpra a gyermek talpra ismét (igen, igen, a bárányhimlő és egyéb sebek, nos, nem a biológia 100%), és megbetegedhet egyszerű módon és tünetmentes, de azért, mert a nem vakcinázott, és ápolja oltva is megy a kert, a játszótér, és képes megfertőzni egy be nem oltott gyermek (emlékszik mintegy 90% -a az oltott lakosság - ezért a baktériumok kevés, ezért nem vakcinázott nem leszünk betegek, így gyakran). Emellett emlékeztetünk egy nem vakcinázott gyermek mutációira, és ennek eredményeképpen - egy járványról.

7. mítosz: A gyermekek gyengék immunitással, miért járnak további betegségek (oltások)?

Emberek! A gyermekek nem rendelkeznek gyengén immunitással, a gyermekek nem fejlődtek immunitással, és ezek nagyon különbözőek. A vakcinák csak segítenek annak fejlesztésében, hogy erősebbé és jobbá váljanak. Tény, hogy minél fiatalabb a gyermek, annál jobb és hatékonyabb immunitás működik. Tulajdonképpen a csecsemőmirigy (a csecsemőmirigy, az immunrendszer sejtjeinek növekedési helye) jobban működik, annál fiatalabb az ember, korral kezd rosszabbul és rosszabbul dolgozni. Az úton ezért a felnőttkori vakcinák kevésbé hatékonyak, mint a gyermekeknél! Nos, érdemes hozzáfűzni, hogy a gyermek nem steril levegővel lélegzik, mint tudják, sok különböző baktérium / vírus van. Még egy, egy kisebb, mi a különbség?

A nyolcadik mítosz: Az igazságot elrejtik tőlünk. A vakcinák veszélyesek. Sok mellékhatásuk és szörnyű szövődményeik vannak

Nos, senki sem rejti el az igazságot. Csak tudnia kell, hol kell keresnie. Lépjen például a PubMed webhelyre, és keressen esettanulmányokat az oltásokról.

Például egy érdekes eset - egy 44 éves immunhiányos nő (az immunrendszer nem működik) hirtelen bénulás alakult ki. Az orvosok vírust találtak, és valójában nem vírus, hanem annak része, amelyet vakcinázás közben használnak. Állítólag tizenhét évvel ezelőtt kötött szerződést, amikor gyermekének polio vakcinát kapott.

A CDC honlapján részletes információkat találhat a gyakori mellékhatásokról.

9. mítosz: Ezek a betegségek eltűntek a föld színéről. Miért vakcinázzuk?

Tizedik mítosz: Az oltás nem védi a 100% -ot. Ezért jobb, ha beteg lesz

Semmi sem védi 100% -ot, de általában vakcinázott, ha beteg, könnyebb. De éppen ebben az esetben az oltás célja a súlyos betegségek és következményeik elleni védelem.

Kezdve foglalkozni a kisgyermekek vakcinálásával kapcsolatos kérdésekkel, egyszerűen elcsodálkozott a "vegyi anyagok" mennyiségével, hogy az élet első évében közvetlenül be kell fecskendezni a vérbe.
Ez csak egy poligon a biológiai fegyverek tesztje.
Gyermeke nem lett vakcinázva. Most 2,5 év "repülés" kiváló. Jobban fejlődik, mint a társaik, sokat beszél, énekel, angolul gondolkodik. Természetesen meglepőek a mumusok a bíróságon, mert beoltott gyermekük csak a harmadik év, anya és apa kezd beszélni.

Ne felejtsük el a vakcináció mellékhatásairól, a hirtelen halálos kimenetelű betegség szindrómájáról és még sok mindent arról, amit az orvosok hallgatnak.
Figyelembe véve, hogy milyen pénzt keresnek a gazdaságok, érdemes megfontolni: És a mi előnyünkre, ezeknek az "orvosoknak" nő?

"De ne felejtsük el, az oltás célja a betegség elkerülése!"
Ah ha ha! Szívesen felnevetett))))))) Sért valami többnyire oltva, ugye.
Én írtam valamiféle intelligens elvtársakat, lásd a jövedelmet))) diák.

Rendes, és messze a legrosszabb szovjet kórháztól. Ha betegbetegeket fogsz kezelni, legyen türelmes és ne tervezd meg az utazást.

Évek óta figyeltem és kezeltem itt. Egyszer egyszer a SOGAZ orvosi központban lehetetlen elhagyni egy másik egészségügyi intézményben.

Sebész Kirillov AL nagyon szeret pénzt. Megküzdött engem egy diagnózissal. Plus elmondta, hogy ebben az évben a kvóták már véget értek, és sürgősen ezt meg kell tennünk.




Kapcsolódó cikkek