7 tipp, amelyek segítenek megtanítani a gyermeket megosztani

7 tipp, amelyek segítenek megtanítani a gyermeket megosztani

Valószínűleg minden szülő büszke volt, amikor gyermeke szívesen és udvariasan megosztotta valamit másokkal, mint társaikkal és felnőttekkel. A probléma az, hogy ahhoz, hogy ilyen megható jeleneteket élvezhessenek, a szülőknek sok erőfeszítést kell tenniük. Vagy inkább tanítani, hogy a megosztás jó. Hogyan kell ezt tenni, és miért van a kisgyermekek nagy része az önzésnek?

Az élet első évében a gyermeknek még nem tisztázott, hogy valami az ő tulajdona, és hogy valami más nem. Ha azonban tudatában vagy annak, hogy a különbség az "én-én", akkor a gyermek első és legfontosabb az első. Ebben nincs semmi meglepő, és a kisgyermek önzésének nem szabad sokkolni. Ez nem egy karaktertípus, vagy valami "örökölt", a szülők néha viccek. Ez csak az a hatása, hogy az élet első éveiben minden figyelem a baba felé irányul, és nem kellett volna megosztania semmit. Ezért az átmenet "Én vagyok a világ középpontjában" és "túl szép" túl nagy probléma.

Hogyan taníthatsz egy gyermeket megosztani?

Sok szülő számára, hogy tanítson egy gyermeket, a csere művészete nem könnyű feladat, hiszen arról tanulásról van szó, hogy élvezni fogja ezt, és megtanulhatja a kultúra szabályait, ugyanakkor a szülők nem taníthatják túl kegyetlennek. Ha túlleszed, az eredmény közvetlenül ellentétes lesz azzal, amit akarsz: a gyerek nem csak a társaik, hanem a szülei által is fenyegetést fog fenyegetni. Más szóval el kell kerülni azt a benyomást, hogy "mindenki valamit akar venni tőlem".

7 tipp, amelyek segítenek megtanítani a gyermeket megosztani

Hogyan kezdjük el a szülőket ebben a nehéz üzletben?

1. Játékok cseréje, amelyet a gyermek nem tartalmaz egy példányban

Amikor elutazol a játszótérre, vigye magával azokat a játékokat, amelyek ideiglenes távollétében a gyermek számára nem lesz észrevehető. Más szóval, a csecsemő könnyebb lesz megosztani, ha két vállpánttal rendelkezik, mint hogy a másik gyermek egyetlen másolatot kapjon.

2. A kincs elrejtése

3. A juttatásokra összpontosítani

A gyermeknek rájött, hogy a megosztás hasznos lehet, ezért nem érdemes összpontosítania figyelmét arra, amit ad, hanem arról, amit egy másik gyermektől kapott. Például: "Ha megengedi Mashának, hogy játsszon a babáddal, akkor megengedi neked, hogy játssz babával egy babának." Ez a stratégia jó eredményeket biztosít a 2-3 éves gyermekek számára.

4. Állítsa be a szabályokat, mielőtt elhagyná otthonát

Ha egy gyermek már egy kicsit többet ér, akkor érdemes beszélgetni vele, hogyan kell viselkedni, hogy valaki meglátogat egy játékkal. Egyetértek azzal, hogy "ha Sasha-ból akarsz kocsit venni, akkor hagyd, hogy egy kicsit játsszon az írógéppel. Ha nem akar megosztani, hagyja otthon az írógépet. "

5. Válaszolj a gyermek elfogadhatatlan viselkedésére

Ne hagyja, hogy a gyerek kivegye a játékot egy másik gyermekből. Tanítsd meg neki, hogy kérjen engedélyt, és ha a másik gyerek nem ért egyet - el kell fogadnia ezt, és lemondania kell magáról.

6. Kövesse a szabályokat és otthon

Kérdezze meg a gyermeket, hogy megoszthassa veled. Amikor egy gyermek azt kéri: "Add nekem a fagylalt", határozottan válaszoljon arra, hogy csak akkor osztja meg, ha veled is megoszt.

Néha a gyermek attól tart, hogy valaki enni fog többet, mint ő, és nem kezeli a csecsemőcukorral nem rendelkező gyermekeket, és egy nyalóka egy tasakból. Ez nevetséges, de elfogadhatatlan. Tanítsd meg gyermekeidet az étel szabályairól. Mondd, hogy ez nem jó, meg kell adnunk egy egész táskát. És hogy ne aggódjon, hozzáteszi, hogy mindegyik csak egy cukorkát fog bevenni.

7 tipp, amelyek segítenek megtanítani a gyermeket megosztani

Mi a teendő?

Először is ne ragaszkodj hozzá, hogy a gyermek egy kedvenc játékot, például egy mackót, és amelyet percenként tölt. Mindannyiunknak van valami, amit nem szeretünk megosztani. A gyermek támogatása nagyon fontos. Mondja: "Tudom, hogy nem szeretsz megosztani egy medvét, szóval hagyd otthon."

Ha a baba fel van osztva és a másik gyermek nem (és a szülei nem válaszolnak), vigye magára. Mondja határozottan: "Petya, veled vannak, de te nem vagy! Ha nem osztja meg, akkor nem veheti el a játékát is. " És mindenképpen ne hagyja, hogy más gyermekek igénye nélkül vigye el gyermekjátékát.

A gyereknek éreztem a valódi örömöt a lelkesedésnek. Amikor egy gyermek valami édeset bánik veled, mondja: "Valójában nagyon édes volt valami édes! Köszönöm! ". A gyermek kölcsönös mosolya közli veled, hogy jó úton jársz.

Hálásak leszünk, ha megosztja ezt a cikket:

Kapcsolódó cikkek