30 éves és nem házas valami baj vele

Szomszédos nyugdíjas Ekaterina Mikhailovna - az "élet bölcsesség" séta enciklopédiája

A probléma csak az, hogy a világról alkotott képe kissé elavultnak tűnik. Döntései hasonlítanak Domostroi szabályainak kódjára, és a modern percepció furcsának és kicsit naivnak hangzik. "Nos, hogy van a lányod?" - Kérdezte Ekaterina Mikhailovna régi barátja. - Házas vagy? Nem? És miért.







- Nem érdemes, látszólag! sóhajtja az anyót.

- Hát adsz! - nevetett Catherine Mikhailovna. - Érdemes megvárni a nyugdíjazást! Hülyeség! Szükséges elegendő ahhoz, hogy a születendő gyermeket regisztráljuk. És ott lesz látható. Ha nem működik, vagy valaki a horizonton jobban látszik - a válás nem jelent problémát ...

Ekaterina Mikhailovna biztos abban, hogy egy harmincas asszonynak, plusz sokkal tisztességesebbnek és tisztességesebbnek kell lennie ahhoz, hogy elváljon, mint soha nem házasodni. Mindenkinek legalább egyszer meg kell ünnepelnie egy esküvőt, hogy legyen egy csecsemő, és akkor úgy élhet, ahogy akarja. Vagy ahogy történik. A legfontosabb dolog az, hogy van egy kullancs az életrajzban - férjhez ment. Mert azokkal, akik nem voltak ott harminc előtt, nyilvánvaló, hogy valami nincs rendben.

Sok évvel ezelõtt lánya, Alexandra szó szerint pontosan kilõtt a házból. Mint te, a legfontosabb dolog, férjhez menj, és akkor kitalálod. A jövendőbeli neművé válás kampánya szinte az iskolából kezdődött, mindenki, aki belépett egy osztálytársa otthonába, komolyan próbálta meg a házastárs szerepét:

- Jó fickó! Udvarias! A szülei dolgoznak érte. Egy közelebbi pillantást vet.

A választott Alexandra, vagy inkább Ekaterina Mikhailovna, mert ő szervezte meg a tizenkilenc éves lánya házasságát, nagyon kezdettől fogva sokat kívánta. Fiatal, szomorú, shebutnoy, fogalma sem volt, mi a család.

- Nos, rendben van! - Anya vigasztalta a lányát. - Megházasodni - változtatni. De ne változtasd meg, válni fogsz, és lassan keresel egy tisztességeset. Átmeneti lehetőségként ...

Az ideiglenes változat tizenöt évig nyúlt. Alexander, az első naptól úgy vélik, hogy a házasság nem jó, és a tervek szerint elválnak, még mindig szidja férje minden nap, sír az élet, buta gyerekes házasság, mégis szült két gyermeke, és nem megy sehova. A férj sétál, italt, nem jön el az éjszakát tölteni, de Alexander csak sóhajt:

- Jobb, mint egy? Több tucat példát találunk körül, mint az apák nélkül nevelkedő gyermekek. Nem fogsz irigyelni.

Azt kell mondanom, sok magányos elvált nő van, akiknek gyermekei vannak. Élnek nyugtalanul. A legtöbb munka, a gyerekek a legjobbak a nagymamákkal, legrosszabb esetben a kulccal körülvett kulccsal. "Samoymy", persze, élénkíti és horroratsya, de nem fogják irigyelni: pénzhiány, magány, rutin és vágy a szemében ...

- De a gyerek már ott van! - mondja kategorikusan Ekaterina Mihailovna. - Már nem magányos! A házas, ha találkozol egy jó emberrel, akkor és a gyermekkel kijuthat. Még könnyebb.

"Sikertelen", akik nemcsak harminc éves korában nem voltak házasok, de nem is volt gyermekük, csak puszta lehet, mondta Ekaterina Mikhailovna.

- Gőgösség! - sóhajtva néz a jól ápolt, jól ápolt Tanechkára, aki reggel elegánsan ül az új külföldi autójába, és elhagyja a munkát a bankban. - Szitakötő-szitakötő! Karrier vele. látod, az autó, a lakás. És a házban és a zuhany alatt üresség van. Harminckét év, nem férj, nem gyerek. Találj férjet? Hogyan? Ne mondd el. Még mindig nem találtam, de most nem tudok senkit kiválasztani. Még az elvált emberek is, akiknek nincsenek cövek vagy bíróságok, valamilyen ellátás, nem sietnek, hogy felajánlják.







Meg kell mondanom, hogy személyes életében Tatiana valóban nem szerencsés. Nemrégiben felbomlott egy másik barátjával, aki néhány évig zavart volt, és újra aktív keresésben. A férfiak hazavigyenek, csokrot küldenek, meghívják egy kávézóba. Azonban nincsenek komoly szándékú jelöltek, annak ellenére, hogy Tanya kétségtelen érdemei voltak.

- Az emberek azt mondják: "A tiszta kutyákat szétbontják a kölykök" - magyarázza Ekaterina Mikhailovna. - Minden saját sorsának, de még mindig, mint korábban, annál jobb. Házas voltam, született, lõttem, hogy úgy mondjam, majd éljek, ahogy akarod.

Meg kell jegyezni, hogy ez nem az egyetlen gondolat, Catherine Mikhailovna, hanem a mi női lakosságunk jelentős része ...

fb vk tw gp ok ml wp

Minden gond - az oktatásból?

Talán valahol saját maga Catherine Mikhailovna, de csak a jar kell. Ha 30-an születik, akkor jobb, ha egy időre házasságot akarunk kihagyni, mint egyáltalán ... A ház- és kommunális szolgáltatásokat. de hogyan lehet, ha nem feloldódik? Itt van az unokatestvérem, már 35 éves, minden a lányoknál. Ráadásul nem túl szép, túl okos, és idővel egyre okosabb lesz. Oroszországban egy szomorú helyzet, ismerőseim körében is nagyon szép hölgyek 40 év alatt, a posztgraduális télikert után, amelyet senki sem igényel. Tanult, a művészet és az irodalom legjobb eredményei alapján. Íme néhány tanács: talán a nevelés és a nemesi nevelés káros a női boldogságra ma?

A felsőoktatás és a nemesi nevelés egyértelműen növeli a választott elvárásokat, és az ilyen igényeket kielégítő férfiak kevés. Ez azt jelenti, hogy az iskolázott női pár megtalálásának esélye kisebb.

Ekaterina Mikhailovna is megérthető - valószínűleg a háború utáni lány lánya, amikor 10 menyasszonynak 0,5 fogyatékkal élő férfi volt. Onnan és nézetek.

Például nagyanyám (1907) úgy vélte, hogy az oktatás nevelkedést eredményez (meghalt az írástudatlanul), valamint bármilyen sminket, élénk színű ruhákat. Minden ifjúságára emlékszem erkölcsi utasításaira: hogy mindig a fejére viseljen egy fejkendőt. szeme a padlón, csendes hang és mosoly. Úgy érezte, hogy ő a megfelelő út a házassághoz. Az aktuális generáció számára ez valószínűleg vad. De talán hagyjuk az idős embereknek a jogot arra, hogy saját módján gondolkodjanak, és úgy alakítjuk ki életünket, ahogy azt helyesnek és helyesnek tartjuk. Végtére is, amikor egy nő harmóniában él és vigaszt magával - amikor a szemek ragyognak és magabiztosan néznek a világra, az embernek nem kell gondot találnia. Még csak nem is kell keresnie. Meg fog találni.

Jómagam az évek rájött, hogy jobb azoknak a lányoknak, hogy megpróbál korán kezdeni Mr Right - ők nagyobb eséllyel talál egy jó férj, mint azok, akik már a második gondolat után huszonöt év, és még inkább azok számára, akik több mint harminc. Sajnos magam is rájöttem erre a későn, egy boldog családi élet nem történt meg. Most 45 éves vagyok, és van egy lányom és egy unokám. Az élet alapvető programját időben teljesítettem, és most élek, és ez nem olyan fontos, hogy feleségül vagy-e.

A sikeres házassághoz hideg számításra van szükség. 25 évig alig lehet, mert "a hormon játszik", és minden szeretet a fejemben. De aztán kitalálódás után felveszi az embert, aki szexi és gazdaságilag vonzó lesz. És nem lesz képes arra, hogy megrontsa az agyát, mivel ugyanabban a 25-30 éves fején a vállán.

El tudok dönteni magamról?

Amikor női többségünk végül gondoskodik az életükről, és nem fog mászni valaki másba. Hogyan lehet eljutni? Amikor először voltam, 18 éves koromban megkérdeztem tőlem: "Megházasodtál?" - Megdöbbentő voltam: miféle házasságot kötöttem az egyetem második évében? Aztán a hülye kérdés egy irigylésre méltó rendszerességgel kezdte megismételni. És ne csak én, hanem anyám is. Ennek eredményeként az egyik érdeklődő (aki nem volt korai házassággal), édesanyám közvetlenül azt mondta: "Egyáltalán nem aggódom, hogy a 20 éves lányom nem házas." Azonnal bezárult. Ugyanakkor a kezem és a szívem rendszeres kínálata volt, de valami megállt. Ennek eredményeképpen 24 éves koromban találkoztam olyan emberrel, akivel 6 éve együtt voltam együtt. Rettenetes elképzelni, hogy mi történne, ha 19 éves koromban beleegyeztem a közvéleménybe és megugrottam a házasságban! Igaz, most megkérdezzük a kérdést: "Mikor fogsz szülni egy gyermeket?". Úgy tűnik, hogy a veszteseknek valaki más boldogsága van a torkukon.

Éljen az életed és engedj élőben! A boldog emberek nem törődnek a magánéletükkel!




Kapcsolódó cikkek