2 A Királyok könyve

1 Saul halála után, mikor Dávid visszatért az Amálekiták vereségéből, és két napig Ziklagon maradt,

2 Ímé, harmadnapon egy férfi származik Saul táborából; A ruhája elszakadt, és a por a fején. Amikor Dávidhoz jött, leesett a földre és lehajolt.







3 És monda néki Dávid: Honnan jöttetek? És monda: Elmenekülök Izráel táborából.

4 És monda néki Dávid: Mi történt? Mondd el. És monda a nép elmenekült a csatából, és sok ember kidőlt és halott, és halott, és Saul és fia, Jonathan.

5 És monda Dávid a fiúnak, a ki ezt mondta neki: Honnan tudja, hogy meghalt Saul és az ő fia, Jonathán?

6 És monda néki a fiatalember: eljövök Gilboa hegyére, és ímé Saul lõn a dárdájára, és a szekerek és lovasok elkapták õt.

7 Akkor visszatekintett és meglátott engem.

8 És mondám: Itt vagyok. Azt mondta nekem: Ki vagy te? És mondám néki: Én vagyok amálekit.

9 És monda nékem: Jöjj hozzám és ölj meg engem, mert a halál vágya megragadott engem, lelkem még mindig bennem van.

10 És felmentem hozzá, és megölték őt, mert tudtam, hogy nem fog élni a bukása után; És felvettem a fején lévő koronát, és a csuklóját, ami a kezében volt, és itt hozta őket az uramnak.

11 És megragadá Dávid a ruháit, és elbocsátá õket, és az egész nép, a kik vele voltak,







12 És sírt és sírt, és egész estig böjtölt Saulért és fiának, Jonathánnak, az Úr népe és Izráel háza miatt, hogy fegyverrel esettek.

13 És monda Dávid a fiúnak, a ki ezt mondta neki: "Honnan te?" És monda: Én vagyok az idegen fiának az Amálekitából.

14 És monda néki Dávid: Micsoda te nem féltél felemelni a te kezedet, hogy megöljék az Úr felkentjét?

15 És felele Dávid egy fiatal fiút, és monda néki: Jertek, öld meg őt.

16 És ő ölte meg, és meghalt. És monda néki Dávid: Véretek fejedre, mert a te száj bizonyságot tett ellened, mondván: Én öltem meg az Úrnak felkentje.

17 Dávid pedig siránkozott Saulnak és fiának, Jonathannak, egy siralmas dalnak,

18 Megparancsolta azért, hogy a Júda fiai tanítsák az íjat, ahogy az igazak könyvében írták, és ezt mondta:

19 A te szépséged, Izráel, a te magadra veresed! hogy a hatalmas esett!

20 Meg ne Gátban, ne hirdessétek az utcákon Ashkelonba nehogy boldog a Filiszteusok leányai, hogy ne diadalt a körülmetéletlenek leányai.

21 Ti hegyek Gilboa igen [nem hagyja] nincs harmat, sem eső rátok, és hagyja, hogy nincs Navas területeken érhető el: mert ott a pajzs a hatalmas, a pajzs Saul, mintha nem lett volna olajjal megkent.

22 A sebes vér nélkül, a hatalmas zsír nélkül, Jonathán íja nem tér vissza, Saul kardja pedig hiába nem jött vissza.

23 Saul és Jonathán, akik kedvesek és összeegyeztetettek az életükben, nem részei a haláluknak; gyorsabban, mint a sasok, erősebbek, mint az oroszlánok.

24 Izráel leányai! sírj Saulnak, aki dísztárgyakkal vörösbe öltözött, és arany ruháját viselte a ruhádhoz.

25 Mikor hatalmas a harcra esett? Jonathant megsebesítették magaslatain.

26 Szomorúságom van néked, Jonatán testvérem; nagyon kedves vagy hozzám; a szerelmed a nők szerelmét meghaladta.

27 Amint a hatalmas esett, elveszett a fegyver kardja!




Kapcsolódó cikkek