11. lecke - nebesayt - Christian gyermekek - A gyermekek és szüleik

Célkitűzés: a gyerekeket tanítani, hogy dicsekedni és büszkeség, negatív vonások; Isten nem akarja, hogy a gyerekek, hogy megmutassák. Gyermekeket szerénység egymáshoz képest.







Biblia története: Pride Nabukodonozor (Daniel 4 ch.)

Key vers:”... nem büszkélkedhet. „1 Tsar.20 11

1. Welcome. szervezése idő

Örömmel üdvözöljük a gyerekek. Ellenőrizze, hogy készek a leckét. Tudja meg, hogyan mutatják meg a nagylelkűség az elmúlt héten. Meghívás ima:

Rhyme imádság:

Becsukom a szemem,
Hajtsuk a kilincsek,
Az Úr Jézus
Minden mondani

Kedves Uram, köszönöm a szeretet és áldás. Legyen ez lecke keresztül a Word tanít minket, hogy büszke lehet, és hálás minden, amit küldött. Áldj meg minket, ámen.

Hagyjuk a gyermekeket, hogy imádkozzanak.

Tanítsd meg nekik a dal „Isten megteremtette a csodálatos földet”

Isten megteremtette a csodálatos földet.
Virág, erdő zöld megjelenés.
Akkor nézd meg a Nap és a felhők
Hallgasd meg a nevetés a gyermekek, madár hangokat.
Isten csodálatosan teremtette a földet,
Virág, erdő zöld megjelenés.

Milyen csodálatos a föld Isten teremtett,
Bölcsen átgondolt minden részletét.
Szeretjük magát ő,
És az ő szeretete vette körül minden.
Milyen csodálatos a föld Isten teremtett,
Bölcsen átgondolt minden részletét.

Rhyme magára a figyelmet

A gyerekek valószínűleg megy itt,
Mi fog hallgatni
Isten szavai.

4. Motiváció (alapú Jakut mesék)

- Ül egy mocsárban egy dombocska egy béka, és ránézett visszaverődés, ő nagyon élvezte magát. Azt hitte, a legszebb és a legintelligensebb. Felkapott egy darab füves és kiszakított. „Wow, még mindig erős! Én egy igazi királynő! - így gondolta. Láttam egy béka és szitakötő lárvák félek. A béka még büszkék. Told lárva érdekében minden polgára számára a mocsárból írni: ez most a legfontosabb a mocsár - béka, ő de királynőjének neki kitüntetéssel kell!

Minden mocsár lakói, nos, szúnyogok vannak, rovarok, lepkék és mások - kell mind az úgynevezett béka királyné. Rémült queen-béka minden meghajolt előtte. És ez még mind büszkék: én vagyok a királynő a világ! Kwa-Kwa!

És akkor liba szállt le a mocsárból. Láttam egy béka, hallott, és azt mondta:

- A királynő és látod a világot?

Vettem a lábát, és levette. Béka szeme kidülledt a félelem, légvétel filched, felkiáltott:

- Hadd menjen, attól tartok!

És lehuppant a mocsárba. A liba, nevetés, repült. Minden mocsár lakói látták ezt váltak nevetni vele. Frog mászott át a túlsó sarkában a mocsár, elhallgatott, csak néha vihar előtti vagy este, amikor mindenki alszik, pokvakivaet.







- Srácok, hogyan lehet hívni egy békát? (Proud, buta)

A Bibliában van egy történet egy király, aki nagyon büszkék.

5. bibliai történet

A Babilon városa, Nabukodonozor király élt. Ő nagyon gazdag. Sok országban már megnyerte a király. Az ő országa gazdag és erős. Miután a király álmot, ami nem tudta elfelejteni.

Azt álmodta, egy nagy fa, amelynek ágai sok volt a gyümölcsök, madarak fészküket, állatok jöttek a fa alatt. Fa az ég úgy éri el, a magassága. Hirtelen egy égi hang, ez volt Isten hangja: „Vágjátok le a fát, de a gyökér, hagyja, legyen az föld láncok és a szenvedés, akkor is, ha az kiterjed a harmat.”

Sem a bölcs ember nem tudta megmagyarázni az álom a királyt. Akkor a király nevezett Dánielnek. Emlékszel, akkor és úgy tanultam a történelem is, amikor Isten tartotta az oroszlánok vermébe.

Daniel elment a király. Ő volt a vezetője a bölcsek. A király azt mondta az álom, gondolta Daniel. Aztán azt mondta, hogy ez a fa - a király, az ő országa nagy, erős. De eljön az idő, amikor a fa vágják le, és ezért - a király lesz, mint egy vadállat, nem fog beszélni, akkor eszik füvet, azt kell vezetni a férfiak. Ezt kell tenni annak érdekében, hogy minden ember tudta, hogy a király is, hogy csak egy Isten, aki méltó a dicsőség és a becsület.

Egy év telt el. A király folytatta a palotájába, ellenőrző mindent, és a szíve nagyon büszke volt. Mint minden szép és jó benne. Még azt is mondta: „Ez én épített egy ilyen csodálatos város, Babilon és az én országom nagy! Mint bölcs vagyok, hogy minden úgy van kialakítva! „Ő még mindig beszélt, és az Isten szavait nem voltak lassan valósult meg. Azonnal megfordult egy vadállat. Ő kizártak az emberek, testét szőr borítja, a kezek és lábak nőtt karom, nem tudott egy szót. Megette fű, mint az ökör. Telt az idő. Felemelte a szemét az ég, és ok vissza neki. Mit Nabukodonozor? Isten megalázta büszke szív. A király megváltozott. Méltatta az Isten, dicsérte őt, és dicsőítette Vsevyshnegogo. Van még egy szó, hogy a király leírattál: ez a leckét vers.

”... nem büszkélkedhet. „1 Tsar.20 11

7. Gyakorlati alkalmazások

És Isten Igéje azt mondja: „Így szól az Úr: Ne dicsekedjék a bölcs az ő bölcsességével, se hagyja, hogy a hatalmas dicsekedjék erejével, ne legyen a gazdag dicsekedjék gazdagságával. De hadd aki Glories dicsőség, hogy érti és tudja rólam, hogy én vagyok - Isten „Ier.9: 22-23.

Mit akar mondani nekünk, Isten? Nézzünk szembe a tényekkel.

- Soha dicsérni! Isten azt akarja, hogy tudja Ő egyedül méltó a dicsőség és a dicséret. Nincs semmi jó még nem tette meg, és akkor is, ha valamit, akkor tudom, hogy Isten motivál minket, hogy jót cselekedjen.

A béka volt büszke és dicsekvő. Ő büntették a viselkedésüket. Csakúgy, mint a király. Ő lett a vadállat. Isten azt akarja, hogy soha nem kérkedett.

Íme néhány esetben, nézzük, hogy miként viselkedünk:

- Például, ha engedelmeskedett egész nap. Te dicsérte a tanár.

Van valami, amire büszkék lehetünk? „Most én vagyok a legjobb, tudod. Nem fogok beszélni velük, mert én vagyok a jobb. "

- Ez a helyes viselkedés? Nem, persze. Meg kell próbálnia, hogy viselkedjenek helyesen és, próbáld meg nem megtörni a fegyelem, hogy jó és engedelmes. Dicséret segít megérteni, hogy akkor jól viselkednek, és a siker eléréséhez.

- Akkor jól énekelnek. Te dicsérte. Mi a teendő most? (Hallgassa meg a választ a gyerekeknek).

Tehát, gyerekek, Isten azt mondja, hogy sem a bölcsességet, sem bátorsága, sem a jólét - nem függ a személy, de csak Isten, aki ad nekünk ezt az egészet. Ezért ne dicsekedni képességeiket, nem büszke, hanem, hála az Úrnak mindent. Csináljuk most. (Az ima, hála, amelyben képességeit minden gyermek)

Ó, Istenem, Te egy nagy és erős, te tetted a menny és a föld, a növények, állatok és emberek. Ő adta az egyes emberek képességét. Dicsőség és dicséret érte! Köszönöm a csodálatos memória ... ... találékonyság, a bátorság ... a jó szíve ... a hangsúly a tanulságokat ... ... az őszinteség, az engedelmesség, stb ... Tartsa őket, Lord büszkeség és a rossz, ámen.




Kapcsolódó cikkek