Marathon (futásteljesítmény)

Marathon (futásteljesítmény) - távolság futtatni. Ez egy olimpiai sport.

Tiszteletére nevezték el a tragikus furcsaság történt csata után Marathon.

A modern maratoni köszönheti eredetét, hogy a történelmi események az ókori Görögországban. Ie 490. e. között perzsa és athéniak harci történt Marathon, amelynek kimenetele volt döntő jelentőségű a jövő Görögországban. Egy ádáz csata, az athéniak legyőzte a túlerő az ellenség. Parancsnokuk hírnököt küldött Athénba a hírt a győzelem. Futó non-stop távolság Marathon Athén, aki állítólag azt mondta: „Örvendj, nyertünk!” - és holtan esett. Miután a döntést, hogy feltámassza az olimpiai játékok, és magatartásuk kapott megbízást 1896-ban Görögországban, a francia filológus Michel Breal M. fordult Pierre de Coubertin javasolt, hogy tartsa a memóriában az ókori görög messenger versenyt futó, fordult be az olimpiai programba. A javaslatot elfogadták. Boring futam Marathon-Athén azt mutatta, hogy a hossza 40 km. Az olimpiai játékok 1896-ban, valamint a 21 görög futó bevezetés pedig 4 képviselői más országokban. A nagy előnye nyerte a görög futó S. Luis, befejező mögött 2.55.20.0. Azóta a maratoni vett szilárd helyet az olimpiai programban. 1920 óta elfogadott egységes hossza a maratoni táv - 42,195 km. Mielőtt ez a verseny hossza mozgott 40-43 km. A legkiemelkedőbb eredmény a maraton a kettős győzelem a szerecsen futó A. Bikily az olimpián, 1960-ban és 1964. Marathon is része az Európa-bajnokságra.