066) Szent Péter és Pál apostolok

066) Szent Péter és Pál apostolok

Között a Krisztus követői Péter és Pál apostolok foglalnak egy nagyon különleges hely. Amelyben őket „ss”, az Egyház rámutat arra a tényre, hogy azok már nem zavarja mások terjesztésében Krisztus tanítása a földön. Az „apostol” szót fordították a görög jelentése „messenger”.







Jézus Krisztus küld őket prédikálni, azt mondta: „Menjetek el az egész világra, és hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek” (Mk 16, 15). „Tanítványokká minden népeket. tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam néktek. „(Mt. 28,19).

És az apostolok, engedelmeskedve Isten hangját, és elment az egész föld és a fény a keresztény hit szenvedett. Egy világ, ahol mentek, volt romlott, és a teljes, sütött pompa és fenséges. Hatalmas és csodálatos megjelenésű, ez volt a világon a Spartacus és Caesar, Plinius és Tacitus, hogy van, hogy Rómában és Görögországban a korszak a legragyogóbb és finom bomlás.

Egy emberi szempontból, a kihívás, hogy ott állt az apostolok elébe, az emberek a távoli tartományok, azaz a szellemi hódítás az ókori világ, úgy tűnhet, tökéletes őrület. A zsidók követelte jelek, görögök - filozófiai bizonyítékok és hallható válasz: „Mi a megfeszített Krisztust hirdetjük”, mert az apostolok tudták, hogy az Úr velük. Úgy emlékezett szavai: „Bízzatok, én legyőztem a világot! Én veletek vagyok, amíg a század végére. " És Paul boldogan felkiált: „Ha Krisztus velünk, ki ellenünk.”

Az élet a két apostol egészen más volt, és különböző emberek. Peter volt falusi tengerparti falu Vif Said a tó partján Tiberias. Paul jött kisázsiai város tarsusi, és még volt római polgárjogot (ApCsel. 16, 37).

Péter apostol nős. Evangéliumából tudjuk, hogy az Úr meggyógyította a beteg anyós. Pál apostol agglegény volt. Jeruzsálemben élt csak egy házas testvér és unokaöccse.

Peter akár hivatásukat halász volt, és teljesen analfabéta. Paul kiváló oktatásban részesültek az akadémián rabbi Gamáliel Jeruzsálemben, és tudta, a görög filozófia és a klasszikus irodalom. Ez alátámasztja nemcsak az ő idézeteket pogány kevésbé ismert költők, nevezetesen Arata és athéni költő Kleandrov (ApCsel. 17, 28), a krétai költő Epimenidész (Tit. 1, 12) és az athéni költő Menander (1 Kor. 15, 23), de ez még mélyebb gondolatok lét és fejlődés a pogány vallás és a filozófia (1 Kor. 1).

Péter apostol attól a pillanattól kezdve a hívás mindig Krisztussal. Pál apostol szerint egyes jelentések megtérése előtt még soha nem látta Krisztust. Péter apostol elején tevékenysége meglehetősen távol a valódi megértését, Isten tetteit, sőt gyakran próbált ellentmondani Krisztust. Paul azonnal a hívás után vált fáradhatatlan Krisztus követője, amíg az utolsó órában a földön.

Miért Lord dönt a két ennyire különböző ember a nagy szolgálatot tett az evangélium? Mert annak ellenére, hogy a hibákat, szívük tiszta, és ők voltak a nagy égést hitet. Ezen kívül, mind az apostolok kiegyenlített lángoló szerelem Krisztus és az emberiség. Ezért az egyház egyesült emlékük egyetlen ünnep.

Szerint a törzskönyv Péter apostol jött a Simeon és kezdetben nevet viselte Simon. Mielőtt találkozott Krisztus azt, valamint testvére, Andrew, halat. Uram, halad végig a parton a Galileai-tenger látta őket, és azt mondta: „Kövess engem. Én neked halászok a férfiak. " És elhagyták az összes, követték Jézust.

A lélek a Péter apostol egy egyszerű és jó természetű, mint egy gyerek. Szerint a hév a szív, mert gyorsabb, mint a többiek válaszoltak Krisztus szavait, gyakran egyidejűleg kinyilatkoztatja az emberi gyengeség és a megértés hiánya a szellem Krisztus tanításának, mert az Úr néha súlyosan elítélte. De a többiek előtt, Peter megmutatta hitét, és lángoló szerelem a Megváltó. Mióta először bevallotta, hogy Jézus Krisztus az Isten Fia (Mt. 16, 16). Karddal a kezében, védte Krisztus a Gecsemáné kertben. De amikor ez a szörnyű óra próba, Peter nem tudott ellenállni, és háromszor tagadta mester. Ugyanakkor a meleg szíve az apostol nem tudnak ellenállni a látvány az Úr ezt követően gyáva cselekedet, és Peter keserűen megbánta. Egy ősi legenda szerint az egész életét, mikor történt éjjel hallani a kiáltást a kakas, felébredt álmából, felkelni imádkozni és sírni kezdett. Ezekből gyakori könnyek a szem alatti apostol fektették két mély barázdákat.

Peter először hirdették az evangéliumot csak a zsidóknak. De aztán azt mondták, hogy megy, és a pogányoknak. Ezután az apostol megkeresztelkedett családi gyökerek-Leah-századosnak és attól a pillanattól kezdve kezdett prédikálni a pogány világban. Nagy volt a lelki erő Péter. A Biblia azt mondja, hogy amikor ment át a városok és falvak, majd „hozta a betegeket az utcán, hogy legalábbis az árnyéka Peter elhaladó meglehet érje valamelyiket közülük. és meggyógyította az összes ".

Az Úr hívott Péter „rock” a hit és odaadás, és megígérte, hogy neki a kulcsokat a mennyek országa, azaz a jogosult engedélyezni és a társult emberi bűn. Ezért a keresztény ikonográfia Péter apostol gyakran ábrázolták a kulcsokat.

Apostol Pál az ő hivatása is viselt egy másik nevet - Saul. Volt egy erős és heves karaktert. Féltékeny követője a zsidó jog, ez volt az elején egy kérlelhetetlen ellensége a kereszténység. „Azt gondoltam, hogy kellene csinálni sok mindent ellentétes a Jézus nevében. Sokat szentek bezárva a börtönben. és szélsőséges düh ellenük kergettem őket, még a külföldi városok. „(ApCsel 26: 9-11). Tehát azt javasolja.

Kidobása a keresztény közösség Jeruzsálemben, Saul Damaszkuszba ment, hogy folytassa az üldözést és ott, de az úton hirtelen burkolt erős fény és hallottam a hangját Krisztus, aki szemrehányást neki üldözés. A fény annyira fényes, hogy elvakított Saul a földre esett. A puccs zajlott az agyában ebben a pillanatban - ez az egyik a rendkívüli esemény vált a legnagyobb és komplex pszichológiai törvény. A földre esett, Saul az üldözője keresztények - és a rózsa a nagy Pál apostol nyelven.







Mi lehet forradalmat csinálni a lélek az üldöző? Milyen hatalom vált gyilkos evangélista? Mi hiába keresni a forrása a Föld csodálatos hatalom, mert földöntúli. Ahogy Peter lángolt az Isteni lángnyelv a felső szobában Sion és Paul sütött égből neizrechonny fény a damaszkuszi úton. Onnan, a transzcendens magasságokba, egy hangot hallott, mondván: „Saul, Saul, miért üldözöl engem?”.

Keze alatt Saul társa hozta Damaszkuszba, ahol három napig nem látott, és nem evett. Aztán megkeresztelkedett, és vált ismertté, mint Paul.

Amikor Damaszkusz már elterjedt a hír, hogy a tegnapi üldöző, megkeresztelkedett Jézus nevében, a keresztények félelem fordult öröm. Paul ment Arábia, ahol élt évekig magányosan. Minden úgy történt, szükséges az elkülönítés és a felkészülés az új élet. Ezek voltak egy időben intenzív szellemi munka.

Miután visszatért Damaszkuszba, Paul prédikálni kezdett Krisztusról, és hamarosan ő volt kitéve súlyos üldöztetésnek. Ellenségek keresztények összeesküdött, hogy megöli Paul, a kapu a város jött létre járőrök, de a hívek apostol éjszaka csökkentette a városfal egy kosárba, és sikerült elkerülni letartóztatását. Ezt követően Pál Jeruzsálembe ment, a város, ahol volt emlékezni, mint egy üldözője az egyház. Ezért ő fogadta visszafogottan, és még némi gyanakvással. Az apostol úgy érezte, egy idegen Jeruzsálemben, és magányos, és csak kedves és figyelmes Christian, Barnabás aggódik a sorsát. Mindent megtett, hogy eloszlassa a félreértéseket és összehozza a Pál apostol Péter. Két hét, hogy Paul alatt eltöltött vendégszerető tető a galileai halász maradt, mint az egyik legfényesebb emlékek. Itt először hallott az élet a Megváltó a tanúk szavára. Így kezdődött a barátság a két nagy Apostol, ami nem volt törve, amíg az életük végén.

A találkozó után kezdődik híres missziós útjai Pál apostol Barnabás először Szíriába, majd Ciprus, Kis-Ázsia, Macedónia, Görögország és Róma, ahol megalapította a templomot, és azt állította, hogy a kereszténység. Ő kísérte a Barnabás unokatestvére, Mark, aki azt írta, a második evangéliumot.

Ezer kilométer gyalog át az apostol prédikált az Isten Igéje. Prédikációjában támogatta a hatalom csodáit a kezét. Még zsebkendő és övek a testét hívők voltak volt a beteg és a betegségek. Az az evangélium hirdetése sokszor bebörtönözték. Számtalan alkalommal volt a határán halál. Zelóták megkövezték őt, így félholtan, és a római őr dobott börtönbe. Háromszor volt hajótörött, és az egész napos volt a hajó roncsok. De az Úr megőrizte kiválasztott. Szem előtt tartva azt a tényt, hogy ha ő egy üldözője keresztények, mondta Paul nagy szomorúsággal: „Én, mint egy szörnyeteg, méltó, hogy a nevezett apostol, hiszen üldöztem az Isten egyházát.”

Ezen felül az apostol állandóan kíséri gonosz nyavalya, amit az úgynevezett „tövis a testben.” „Szerencsétlen ember vagyok, - kiált fel az apostol - aki szabadíts meg ezt a testet a halál” (Róm 7, 2-4.). „Háromszor kértem az Urat, hogy szabadíts meg ezt. De az Úr azt mondta: „Elég neked, és az én kegyelmem, és Isten ereje tökéletessé a gyengeség.”

Aranyszájú Szent János, megcsodálta a Pál apostol azt mondja: „Nem találok szavakat, hogy leírjam a szeretetet, hogy az emberek a lángoló szív ennek apostol. Az ő szeretete az óceán szélesebb volt, és melegebb tüzet. Szerette az embereket, mintha apjuk; kész volt a pokolba, csak el kell menteni azok, akiket prédikált az Isten Igéje. "

Mert mi volt vele a legelső az apostolok lábát az európai talajt a pogányok megvilágosítására. Az első európai város, ahol érkezett, Paul volt az észak-görögországi!>, Macedóniában és nevezték Filippi. Az apostol alapította az Egyházat, és így tovább, így a lakosok egy írásbeli figyelmeztetést, amely az úgynevezett „A Pál levele a Filippi.”

A különösen nagy kihívást jelent a prédikáció üzleti várt rá Athénban. Itt a szó a kereszt, hogy beszélt „bölcs ez a világ” - filozófusok, retorikusok, költők. A város tele volt bálványok, és miután megvizsgálta az apostol volt lelkében. De a sok görög istenek, Paul talált a felirat: „Ismeretlen Istennek.” Aztán megszólalt: „Athéni férfiak! Elhaladva, és látta az áhítat, találtam egy oltárt ezzel a felirattal: „Ahhoz, hogy egy ismeretlen Istennek". Ez az, amit imádnak a tudatlanság, ez én hirdetek néktek. " Itt a areopág Athén, Paul, a prédikálás, talált követője és tanítványa - Dionysius.

Tovább az utat az apostol volt a város Korinthosz és Ephesus. Lord, erősíti Paul megjelent neki látomásban éjjel, és azt mondta: „Ne félj, hanem szólj és ne hallgass, mert én veled vagyok.”

Ezek missziós útjai Pál apostol volt nagy jelentősége. Először is, az európai kontinensen számos templomok kerültek kialakításra, és másrészt, hogy kezdetét jelezte az irodalmi emlékek a keresztény kultúra. Ezek az írásos épülésére, hogy jöjjön le hozzánk ép, Aranyszájú Szent János által „kimeríthetetlen forrás a bölcsesség.” Bár mi tanultunk ezekből a Levelek, bármennyire felhívta ettől fúrt kút - mindig ott nekünk egy csomó új, tanulságos és szükséges a mi üdvösségünkért, és erősíti a gyenge hitet.

Alapított számos templomok Görögországban, Paul úgy döntött, hogy a nyugati és eléri Spanyolországban. A referenciapont az utazásra, ő választhatott volna Rómában, amely abban az időben volt már egy nagy keresztény közösségben. Az apostol írta rómaiak, amelyek rendszeresen lefektetett Szerinte az Ószövetség, hogy az evangéliumot. Rómában volt, és az utolsó találkozó a két nagy apostol.

A legenda szerint, Peter kellett menekülnie Rómából éjjel a feleségével. De korán reggel a Via Appia út, ő a Krisztus, majd az apostol visszatért Rómába, ahol keresztre feszítették fejjel lefelé. Már a II században az oldalon a végrehajtás Apostol épült sírját fedezték fel a régészek 1950-ben.

Az utolsó napon a Pál apostol, tudjuk, sokkal kevesebb. Különben is, ő vezette őket a börtönben körülmények között, amely egyértelműen bizonyítja, hogy a második levél Timothy. Ez a hattyúdal apostol, majd a halál felé. Jogerősen utasításokat Timothy Paul mesél a reménytelen a helyzetük. „Én már áldozatává válik - mondja az apostol -, és elérkezett az én indulás kéznél. Harcolt a jó dolgoztam, az (élet), a hitet megtartottam. Most nekem az igazság koronája, amelyet az Úr, az igazságos bíró, azon a napon, és nem csak nekem, hanem mindazokhoz is, a kik szeretik az ő megjelenését. „(2 Tim. 4, 6-8). Ugyanabban az üzenetben van fontos szavakat, azt mutatja, fékezhetetlen erő, amely támogatta a kimerült testet és a lelket istomlonnuyu: „Tudom, kinek hittem”.

Élt Krisztus által és Krisztusban az Úr szólt rajta keresztül a világot, és az Isten beszédét a tűz izzott a szíve egy öregember görnyedt, mint égett a szívében a fiatalember Saul, aki sok évvel ezelőtt jött Damaszkuszba. Mint római polgár nem volt ki a kínzás a kereszt, de lefejezték a kard. Egy ősi legenda azt mondja, hogy halálra ugyanazon a napon és órában a Péter apostol. Szerint Tertullianus, ez történt három mérföldre Róma, az út Ostian.

Az emberiség történetében nehéz találni egy holisztikus módon, mint a Péter és Pál apostolok. Számukra bízták a nagy küldetése, hogy a világ világossága Isten Országa, és az életét adta, hogy a szolgáltató a küldetés. Harminc éve, az első lépésektől a prédikáció haláláig, azok egységes maradt a tevékenységüket. Ez a lelki egység jött létre az Isten iránti szeretet és az emberek. Ez a szeretet Krisztus az evangélium terjesztésének, idegen nemzeti kicsinyesség, a célja az életük. És semmi sem elterelje őket, ahogy a kereszt. Hála a két apostol, minden nemzet a görög-római mediterrán kapott keresztény nevelésben. Ezek belélegezte rozzant alakja az ókori világ egy új élet, amelyik nagy haszonnal az európai kultúrában.

Elért hírnév korszakokon keresztül, ezek apostolok és minden korai keresztény egyház természetesen nem földi módon, és nem az emberi bölcsesség, nem folyamodnak a beszéd és a képesség, hogy a környezet, hanem csak a hit erejét, az ima és a szeretet. Tömérdek ember olyan dicséret, amely kiérdemelte az apostolok, először is, hogy tegye hozzá, akinek ereje történik hívja Péter és az átalakítás a Saul Paul, és aki maga is nehezítette, hogy végezzen, mert „Isten hatalma készül tökéletes gyengeség”.

Évszázadokkal elmúlik, söprés évezredben. De a mélyben a Szent Egyház a nemzet memória mindig él a nevét a Péter és Pál apostolok.




Kapcsolódó cikkek