Miért a spanyol példa a xxi század legmeredekebb bajnoksága?

Nem El-Clasico egy. A "Retro stílusban futó" blog azt mondja, miért a spanyol bajnokság Európa legerősebb.

15 befejezni a szezont az új évezredben, a spanyol klub nyerte a hihetetlen számú európai trófeát, és (hirtelen) tulajdonosai között ezek trófeák nem a régi megszokott semleges szurkolók „igazi” és a „Barcelona”.

Öt különböző klub hozta Spanyolország 13 eurós kupa trófeát a 30 lehetséges. És ez, nem számítva az UEFA félig kiállítási szuper kupáját! Az aprólékos olvasó még mindig közölte velünk, hogy a spanyolok 9 ilyen trófeát (15 lehetséges), ugyanazon öt klub nyert.

A XXI. Századi európai versenyeken csak hét nemzeti bajnokság képviselői nyertek. Spanyolország előnye a trófeák számában egyszerűen túlterhelt. A trófeák hódításában részt vevő csapatok számának előnye van.

Postkriptként. Lehet, hogy valaki megtalálja ezt a statisztikát erőltetett, és nem tükrözi a valós hatalommegosztás az európai labdarúgásban. Talán. De mi nem versenyeznek képviselői más országokban kell szolgálnia az intézkedés a minőségi hazai bajnokságot? Ismét, de röviden: 13 (22) BEK trófeát, öt klub - az európai kupa győztesek, nyolc különböző csapat a döntőben az Európa Kupa. Ez a spanyol példa a XXI. Században.