3 Az ubuntu, timokhin alexander telepítése után

3 Az ubuntu, timokhin alexander telepítése után

Legutóbb egy új Ubuntu 11.04-et raktam a működő laptopra. és az első dolog, amit akartam, eltávolítottam a bosszantó Unity panelt a képernyőről, nem egészen biztos, csak azért, hogy elrejtse magát, ha nem kell tőlem valami.

1. Az Ubuntu 11.04 egység Unity paneljének elrejtése és az ikonok méretének csökkentése.

Erre a célra kellett menni az Ubuntu Software Center és telepítse CompizConfig Manager beállítások telepítés után meg kell nyitni, és találja meg az Ubuntu Unity Plugin ikonra. kattintson a következő ablakra:

3 Az ubuntu, timokhin alexander telepítése után

Ahogy vezetsz benne, már beállítom az Autohide paramétert, és most az Unity panel eltűnik a szemekből, amikor nincs szüksége rá, és újra megjelenik, ha hozzák a kurzort.

De ez nem minden, többek között még mindig megváltoztathatja az ikonok méretét a ceruza egységben. és az áttetszőség növelése a felső menüsorba, mindez a második képernyőképen látható, itt van:

3 Az ubuntu, timokhin alexander telepítése után

By the way, egy nagyon hasznos tulajdonság a tulajdonosok mindenféle netbookok és monitorok kis átlós)).

És itt van a munkaasztalom a fent leírt összes változtatással (a panel rejtve van):

3 Az ubuntu, timokhin alexander telepítése után

(a panel kis ikonokkal látható).

3 Az ubuntu, timokhin alexander telepítése után

2. LibreOffice és a globális menü.

De ez nem minden. Az egyik nagy újítás, hogy megjelent az Ubuntu 11.04 globális menü, amely lehetővé teszi, hogy mentse hasznos alaposan asztalon, de sajnos nem minden alkalmazás megtanulták használni. Például a LibreOffice alapértelmezésben nem támogatja. De a mi hatalom, hogy megjavítsuk.

Ehhez egy kis kiegészítést kell tennünk:

A LibreOffice kiterjesztése, amely a menüsor struktúráját elküldi a DBusMenu segítségével.

Ezután elveszed tőlem a régóta várt menüt, így néz ki:

3 Az ubuntu, timokhin alexander telepítése után

3. Az Ubuntu 11.04 alatt BURG boot-loader-t helyezünk

És egy snack nagyon édes, ha úgy tetszik, és tudom használni mind a 2 operációs rendszer, a valószínűsége az összes rakodógép, hogy használja a GRUB a pótkocsi volt minden jó, de ha van egy ellenállhatatlan vágy a szépség, és szeretné, hogy változatossá unalmas képernyő rendszer kiválasztása , akkor a BRUG segédprogram egyszer főzött.

Így néz ki, hogy a GRUB indító betöltője (Ubuntu és Vista a laptopon):

3 Az ubuntu, timokhin alexander telepítése után

Régóta használtam, hogy megnyitva a terminál megnyitásával és írásával:

sudo add-apt-repository ppa: n-muench / burg

Indítsa el a telepítést:

BRUG Támogatja a különböző témaköröket, hogy megváltoztassa őket a rendszerválasztó ablakban, nyomja meg az F2 billentyűt a fennmaradó parancsok megtekintéséhez, nyomja meg az F1 billentyűt. És ne felejtse el megváltoztatni a képernyő felbontását.

sudo nano /boot/burg/burg.cfg

Csak óvatosan szerkesszétek meg Istennek, ne tiltson többet, ezért a fájlt szerkesztés után tanácsos egy példányt készíteni minden tűzoltó számára: burg.cfg

Erre talán mindenki élvezi a munkát.

Kapcsolódó cikkek