9. fejezet A felhők felett - egy idegen és barátai kalandjai (illusztrációkkal)

A rettenthetetlen utazó nem is úgy, mint egy léggömb a levegőbe emelkedett, így elválasztva simán a földre. Csak egy perc múlva kinézett alján a kosarat, és látta, hogy a tömeg a barátok, akik búcsút intve őket, és felemelte a kezét kalapot.





Alulról jött a "Hurrá" kiáltása.

- Viszlát! Znaik és társai visszhangzott hozzájuk.

Ők is kezdték elfojtani a kalapjukat. A zűrzavar kinyújtotta kezét a fejéhez, hogy levegye a kalapját, és csak akkor fedezte fel, hogy nincs rajta sapka.







- Várj, testvérek! Kiáltotta. "Állítsa le a labdát!" Elfelejtettem a kalapot otthon.

- Mindig elfelejtesz valamit! - morgogva morgol.

- Most már nem hagyhatja abba a labdát - mondta Znaika. - Akkor repül, amíg a levegő hűvös benne, és csak akkor fog leesni.

"Nos, kalap nélkül kell repülnem?" Sértett rá Rasteriyka.

- A kalapját megtalálta az ágy alatt - mondta Donut.

"Találtam valamit találni, de forró volt benne, ezért felraktam az asztalra, aztán az utolsó pillanatban megfeledkeztem róla."

- Mindig elfelejtesz valamit az utolsó pillanatban - mondta Grunt.

- Nézd, testvérek! - kiáltotta Dunno hirtelen -, a házunk alul maradt!

Mindenki nevetett, és Grumbling azt mondta:

- És gondolta volna, hogy a ház velünk repül?

- Nem gondoltam erre! - Dumbled Dunno. - Épp most láttam, hogy a házunk áll, szóval ő mondta. Egész idő alatt éltünk a házban, és most ballonon repülünk.

- Repülünk - morogta Grumbling. - Valahol máshol repülünk!

- Te, Grumbling, minden morgás - válaszolta Neznayka. - Te és a ballon nem pihensz.

"Nos, menj el, mert nem tetszik!"

- Hova megyek?

- Hát, elég! - kiáltotta Zinnik a vitázóknak. - Milyen viták vannak a ballonban?

A ballon még magasabbra emelkedett, és az egész Virágváros látható volt, mint a tenyerében. A házak elég aprónak tűntek, és a házakat egyáltalán nem lehetett látni. A léggömb vitorlázta a szélt, és hamarosan az egész város messze el lehetett látni.

Znayka elvett egy zsebéből egy iránytűt, és elkezdte meghatározni az irányt, amelyben a labda repül.

Az iránytű egy kis fém doboz mágneses tűvel. A mágneses tű mindig észre mutat. Ha követi az iránytű nyílját, mindig megtalálhatja az utat. Ehhez Znayka vett egy iránytűt vele.

- A szél egyenesen észak felé tart - jelentette be Znayka. - Tehát vissza kell mennünk délre.

A ballon meglehetősen magasra emelkedett, és átvette a mezőnyt. A város eltűnt a távolban. Alatta egy keskeny szalag vándorolt ​​patak, amely rövid ideig a folyadékot hívta. A mezőn átesett fák olyan kis, bolyhos bokroknak tűntek.

Hirtelen Ponchik észrevette egy kis sötét foltot. Gyorsan mozog a földön, mint a ballon mögött.

"Nézd, testvérek, valaki fut utánunk!" - kiáltott fánk.

Mindenki a foltra nézett.

- Nézze, a folyó fölé ugrott! Kiáltott Rasteriaika.

- Mi lehet ez? Kérdezte a Thundermant. - Nézze, a fák között ugrik!

A léggömb az erdő fölé repült. A folt a fák tetején haladt. Pilyulkin az orrára tette a pinceszót, de még mindig nem látta, mi az.

- Tudom! Dunno hirtelen kiabált. - Először megértettük! Ez a Bulka. Elfelejtettük elvenni Bulkát, most pedig fut utánunk.

- Hogy érted? Felelte Pulka. - Itt van a Bulka. Itt ül a padomon.

- Mi ez? Talán kitalálnál, Znayka? Kérdezte Avoska.

Znayka elrejtette az iránytűt, és lenézett.

- Miért, ez az árnyék! Nevetett.

- Hogy van az árnyékunk? - Dunno meglepődött.

- Nagyon egyszerű. Ez egy léggömb árnyéka. Átszeleteljük a levegőt, és a földön lévő árnyék fut.

Shorty hosszú ideig figyelte az árnyékot, és egyre kisebb lett. Végül teljesen elment.

- Hol van az árnyék? - Mindenki aggódott.

"Nagyon magasra emelkedtünk" - magyarázta Znayka. - Most már nem látod az árnyékot.

- szégyen! - morgott magában. "Itt ülsz és nem látod a saját árnyékát."

- Te újra morgolsz! Said Neznayka. "Senki sincs ott pihenni."

"Pihenjen, pihenjen!" - morogta Grumbling. - Milyen béke a ballonban! Ha békét akarsz, akkor maradj otthon.

- Nos, itt vagy.

- És nem kell pihenni.

- Ismét vitatkoznod! Said Znayka. - A földre kell szállnia.

Grumbling és Dunno féltek, és nem álltak vitatkozni.

Ebben az időben a léggömb valamiféle füstben vagy ködben találta magát. A föld eltűnt az alábbiakban. Olyan volt, mint egy fehér fátyol.

- Mi ez? Kiáltott mindenkinek. "Honnan jön a füst?"

- Ez nem füst - mondta Znayka. - Ez egy felhő. Felmászottunk a felhőkre, és most a felhőkbe szálltak.

- Nos, te ezt írod - felelte Dunno. - Felhő - folyékony, mint a zabpehely, és ez valamiféle köd.

- És mit gondolsz a felhőből? Kérdezte Znayka. - A felhő ködből készült. Csak távolról látszik, hogy sűrű.

De Dunno ezt nem hitte, és azt mondta:

- Ne hallgass rá, testvér. Mindent megtesz, hogy megmutassa, hogy sokat tud, de valójában nem tud semmit. Tehát hittem neki, hogy a felhő köd. A felhő zselé. Mintha nem ettem zselét, vagy mi?

Hamarosan felemelkedett a léggömb, elhajtott a felhőkből, és átrepült.

Dunno kinézett a kosárból, és látta, hogy a felhők alatt fekszik a föld.

- Apák - kiáltotta Dunno -, az ég alatt van! Felfelé repülünk!

- Miért fejjel lefelé? - Mindenki meglepődött.

- De nézzük: az ég lábai alatt állunk - akkor fejjel lefelé vagyunk.

- A felhők fölött repülünk - magyarázta Znayka. - felmászottunk a felhők fölött, így most a felhők nem állnak fölöttünk, hanem alatta.

De Neznayka sem hitte el. A helyén ült, és határozottan a fején tartotta a kalapját. Úgy gondolta, hogy a kalap leeshet róla, mert fejjel lefelé ül. A szél gyorsan felhajtotta a labdát, de hamarosan mindenki észrevette, hogy a labda elkezdett esni.

- Miért repülünk le? A kicsik aggódtak.

- A tálban levő levegő lehűlt - magyarázta Znayka.

- Szóval most leszállunk? Kérdezte a Thundermant.

- És miért vettünk homokzsákokat? Said Znayka. - Ki kell dobnunk a homokot a kosárból, és újra repülni fogunk.

Avoska gyorsan elkapta a zsákot, és lehajtotta.

- Mit csinálsz? Kiáltott fel Znayka. - Hogyan dobhatsz egy egész táskát? Elvégre eltalálhat valakit a fején.

- Talán nem fog - felelte Avoska.

- Talán nem fog sztrájkolni! - Znayka utánozta. - Meg kell oldania a zsákot és ki kell öntenie a homokot.

- Most beadom - mondta Neboszka.

Letette a másik zsákot, és közvetlenül a kosárba öntötte a homokot.

- Az egyik intelligensebb, mint a másik! Znayka megrázta a fejét. - Mi a használata, ha a homok a kosárban marad? Ebből a gömbből nem lesz könnyebb.

- És azt hiszem, kiöntöm a homokot - felelte Neboszka, és egy marékkal homokot töltött a kosárból.

"Vigyázz!" Kiáltott Rasteriaika. - A szemem elpusztulhat.

- Biztos vagyok benne, hogy nem fogom felvenni - mondta Neboska, és azonnal homlokfelületen megrántotta a szemét.

Mindenki kezdett szid Nebosku és Avoska vett egy kést, és vágja át az alján a kosár egy nagy lyukat, hogy öntsön ki a homokot. Znayka látta, és így kiáltott:

- Állj! Mit csinálsz? Önnek köszönhetően a kosár szétesik, és mindannyiunkat kiöntjük róla.

- Talán nem fog elszakadni - felelte Avoska.

"Mindketten csak olyan szavak vannak, amelyek" talán "igen" azt hiszem "! Said Znayka és elvitte a kést Avoskától.

A homok a lyukba ömlött, a labda könnyebbé vált, és ismét átsiklott az égen. A gyerekek elégedetten néztek ki a kosárból. Mindenki örült, hogy a labda újból repült. Csak Grumbling, aki mindig boldogtalan volt valamivel, továbbra is morogni kezdett:

- Mi az, akkor fel, le! Így repülnek a golyók?

Nem tudva, hogy mit mondjak, Donutra nézett, aki csendesen rágta a cukrot:

- És mit fecsegsz itt?

- Van cukor a zsebemben, szóval elveszem és rágódom.

"Megtaláltam az időt, hogy cukrot rágjak!" Itt megyünk, aztán rágni kezdünk.

- Miért viselhetem túlsúlyt? Said Donut. - Cukrot eszem - a labda könnyebb lesz, és még magasabbra emelkedik.

- Hát, gúny! Majd meglátjuk, mire fogsz kerülni - felelte Grumbler.




Kapcsolódó cikkek