1. fejezet

Jogok elutasítása: Harry Potter JK Rowlinghez tartozik, a racionális gondolkodás módszerei nem tartoznak senkinek.

Nem mondható el, hogy a fanfic eseményei eltérnek a kanontól, mivel egy ponton minden más. És bár a múltban valahol a divergencia fő pontja, nem az egyetlen. Helyesebb feltételezni, hogy az ügy a párhuzamos univerzumban van.

A szövegben sok tipp van: néhány nyilvánvaló, és néhány - nem túl. Óvatosan rejtett utalások vannak - megdöbbentett, amikor láttam, hogy egyes olvasók látták őket. És sok bizonyíték egyszerű. Ez egy racionális történet, minden rejtelme megoldható. Ehhez szándékuk van.

A holdfényben egy ezüstcsík ragyog ...

(sötét ruhák esnek)

... a vér lerogyódik literben, és kiáltás hallatszik.

Az összes falat az utolsó hüvelykig könyvespolcok foglalják el. Minden szekrényben hat polc található, amelyek szinte a mennyezetre érnek. Néhány polc keménykötéses könyvekkel van tele: matematika, kémia, történelem stb. A másik polcon két sorban sci-fi a puha fedél. A második sorban a könyvek dobozok és fából készült rudak, hogy emelkedjen az első fölött, és elolvashatja a benne álló könyvek nevét. De ez nem minden: a könyvek asztalokra és kanapékra költöznek, apró cölöpöket képeznek az ablakok alatt.

A professzor a feleségével érvel, anélkül, hogy felemeli a hangját, mert úgy véli, hogy a sikoltozás nem művelt.

- A húgom egy boszorkány volt - felelte idegesen Petunia, de kitartóan. - És a férje bűvész.

- Megkérdeztem tőlük, hogy ne mondjanak semmit - suttogta Petúnia -, de ez az igazság, láttam magam ...

A professzor forgatta a szemét.

"Drágám, tudom, hogy nem olvastad a szkeptikus irodalmat, és nem érted, milyen könnyű egy mesterséges varázsló számára olyan dolgokat tenni, amelyek első pillantásra lehetetlenek. Emlékszem, megtanítottam Harry-nek, hogyan hajlítsa meg a kanalakat? És ha hirtelen úgy tűnt számodra, hogy a húgod és a férje kitalálta a gondolataitokat, akkor egy ilyen technikát "hideg olvasásnak" neveznek.

- Nem volt hajlított a kanál.

Petunia csípte az ajkát.

Petunia szemében könnyek voltak:

- Lily különösebb nevetséges okok miatt elutasított engem, azt mondta, hogy a világ vége eljő, ha segíti a kis nővérét, vagy hogy a kentaur megtiltotta neki, hogy megcsinálja ezt az érzést, és gyűlöltem érte. És közvetlenül az egyetem után találkoztam ezzel a Vernon Durslem-rel, kövér volt, de egyedül senki sem beszélt velem. Azt mondta, hogy gyermekeket szeretne, és hogy az elsőszülött Dudley-nek hívták. Aztán gondoltam: "Milyen szülők fogják hívni a gyermekeiket, Dudley Dursley-t?" És az egész jövőem úgy tűnt, hogy a szemeim előtt áll, és elviselhetetlen volt. Azt írtam a húgomnak, hogy ha nem segít, akkor ...

Petunia megállt és lassan folytatta:

- Végül feladta. Azt mondta, veszélyes, de nem árultam el. Ivtam a bájitalt, és két hétig komolyan beteg voltam. De akkor a bőre tiszta lett, az alak egyre szebb lett és ... szép lettem, az emberek kedvesebben kezeltek engem, - elhallgatott a hangja. "Ezt követően nem tudtam többé gyűlölni a nővéremet, különösen akkor, amikor rájöttem, hogy ez a mágia végül őt vezette."

"Boszorkány volt" - ragaszkodott hozzá Petunia. - Láttam, hogy csodákat művelt.

Petunia felemelte a kezét. Majdnem felkiáltott.

- Drágám, mindig veszítesz önnel egy vitában, de kérlek, higgy nekem most ...

Csendben maradtak, és visszanézett Harryre, aki kiderült, egész nap a nappaliban volt.

A fiú mély lélegzetet vett.

- Anya, ahogy ezt megértettem, a szüleidnek nem volt mágikus képessége?

- Nem - felelte Petunia, zavartan.

- Kiderült, hogy egyik családtagja sem tudott mágiáról, amíg Lily meghívót nem kapott. Hogyan győzte meg őket?

- Tehát teljesen haszontalan, hogy vitatkozzunk erről - mondta Harry határozottan. Volt azonban kevés remény, hogy legalább a szülők hallgatják meg. - Ha mindez igaz, akkor egyszerűen meghívhatunk egy professzort a Roxforttól. Ha mágiát mutat nekünk, akkor a pápának be kell vallnia, hogy létezik. És ha nem, akkor anyám egyetért abban, hogy mindez egy találmány. Nem szabad vitatkozni, hanem kísérletet végezni.

A professzor megfordult, és mindig engedékenyen nézett rá:

- Harry? Mágia? Tényleg? Azt hittem, elég ismered ahhoz, hogy ne vegyen komolyan, még akkor is, ha tízéves voltál. Fiú, a mágia a leginkább tudománytalan dolog, amit el tudsz képzelni!

Néha Harry meg akarta sikítani az apját.

- Anya - mondta -, ha a pápától érdemes ezt az érvet elnyerni, lásd Feynman fizikai előadásainak első kötetének második fejezetét. Van egy idézet, amelyben azt mondja, hogy a filozófusok sok szót töltenek, felmérve, hogy mit nem tud tudni a tudomány nélkül, és mindannyian rosszak, mert a tudományban csak egy szabály van: az utolsó bíró megfigyelés. Csak meg kell nézni a világot, és mondd el, mit látsz. És ... nem tudok idézni egy megfelelő idézetet a mozgásban, de tudományos szempontból a különbségeket tapasztalatokkal kell megoldani, nem pedig érvekkel.

Anya lenézett rá, és elmosolyodott:

- Köszönöm, Harry, de ... - Méltóságteljesen nézett férjére. - Nem akarok vitát nyerni az apjával. Csak azt akarom, hogy a férjem meghallgassa a feleségét, aki szereti őt és hisz neki.

Harry egy pillanatra lehunyta a szemét. Reménytelenek. A szülei egyszerűen reménytelenek.

A beszélgetés ismét a legérzékenyebb viták egyikévé vált, amikor az anya megpróbálja az apát bűnösnek érezni, és az utóbbi viszont megpróbálja hülyén érezni magát.

- Megyek a szobámba - mormolta Harry kissé remegő hangon. - Anya, apa, kérlek, próbálj meg nem esküdni sokáig. Hamarosan megtudjuk.

- Természetesen, Harry - válaszolta az apja, és az anyja remélte megcsókolta, miután a szülők továbbra is vitatkoztak.

Harry felment a lépcsőn a hálószobájába, becsukta maga mögött az ajtót, és megpróbált átgondolni a dolgokat.

A legérdekesebb az, hogy egyszerűen meg kellett egyeznie az apjával. Soha senki nem látta egyetlen bizonyítékot a mágia valóságáról, és anya szavaiból következik, hogy van egy teljesen mágikus világ. Hogyan lehet ezt titokban tartani? Túl a mágia segítségével? Kétséges magyarázat.

Az ügy elemi: az anya vagy vicceket, hazudni, vagy őrült, a horror egyre növekvő sorrendjében. Ha az anya elküldte a levelet, akkor elmagyarázza, hogyan került a postaládába a márka nélkül. Végül is egy kis őrület sokkal, sokkal nagyobb valószínűséggel, mint egy mágiát hordozó univerzum.

De mégis Harry részéről teljesen biztos volt benne, hogy létezik a mágia. Ez az érzés abban a pillanatban merült fel, amikor látta a levelet a rovaroktól, a varázslattól és a varázslattól.

Csavarogva Harry megdörzsölte a homlokát. "Ne higgy a gondolataidat" írta egy könyvben.

De ez a furcsa meggyőződés ... Úgy tűnt, tudta előre, hogy a Hogwarts professzora valóban megjelenik a küszöbén, pálcáján lenget, és igazi mágiát teremt. Ez a meggyőződés nem félt a megcáfolástól: nem próbáltam megalapozni kifogásokat, ha bármelyik professzor nem jött vagy jött, de csak a kanalak hajlításával tudott volna hangsúlyt fektetni.

Honnan jöttél, furcsa kis előjáték? Harry keményen gondolkodott. "Miért hiszek abban, amit hiszek?"

Általában nagyon gyorsan sikerült megbirkózni ezzel a kérdéssel, de most nem volt nyom.

Harry vállat vont. Az ajtókat azért hozták létre, hogy megnyissák őket, és hipotéziseiket - hogy ellenőrizzék őket.

Elvett egy bélelt papírlapot az asztaltól, és azt írta: "igazgatóhelyettes".

Harry megállt, összegyűjtötte a gondolatait, majd egy másik lapot vett, és egy másik milliméternyi grafitot egy mechanikus ceruzával kivágott - az ügy kalligrafikus kézírást követelt.

Aztán kinyitotta az ajtót, és lement a földszintre. Az apja a nappaliban ült és egy könyvet olvasott a magasabb matematikáról, hogy megmutassa, milyen intelligens férj, és anyám az apja egyik kedvenc ételét főzte a konyhában, hogy megmutassa, milyen szerető feleség. Úgy tűnik, nem beszéltek egymással. A viták szörnyűek lehetnek, de valamilyen oknál fogva néha még rosszabb a csend.

- Anya - felelte Harry -, szeretném megvizsgálni a hipotézist. Hogy te elmélet szerint hogyan küldhetek egy baglyot a Roxfortnak?

Anya elfordult a mosogatótól, és zavartan nézett rá.

"Én ... nem tudom." Azt hiszem, ehhez szükséged van egy mágikus bagolyra.

Hangjában gyanakodni kellett: "Igen, kiderül, hogy nem tudja ellenőrizni az elméletedet", de a különös bizalom nem akart lemondani.

- A levél valahogy itt jött - felelte Harry -, ezért csak az utcán hullámozom őket és kiabálnak: "Levelek a rohadtoknak!" Lássuk, vajon egy bagoly jön-e felvenni. Apa, velem akarsz jönni?

Atyám megrázta a fejét, és folytatta az olvasást.

Természetesen. Gondolta Harry. - A varázslat ostobaság, csak a bolondok hisznek. Ha az apa megpróbálja megvizsgálni a hipotézist, vagy éppen csak megvizsgálja a tesztet, úgy fog kinézni, mintha elismeri a létezés valószínűségét ...

A hátsó ajtón keresztül az udvarra ment Harry, és hirtelen rádöbbent, hogy ha a bagoly tényleg eljött, és elvitte a levelet, akkor nem tudta bizonyítani apjának.

De ez nem igazán megtörténhet, ugye? Bármit is mond az elmém. És ha a bagoly valóban leereszkedik a mennyből és megragad egy borítékot, akkor fontosabb kérdések lesznek, mint a pápa véleménye ebben a kérdésben.

Harry mély lélegzetet vett, és felemelte a borítékot a fejére.

Screaming "Letter a Roxfortnak!", Borzongatóan, háza kertjében hirtelen meglehetősen abszurd elfoglaltság volt.

Nem, nem vagyok olyan, mint apu. A tudományos módszert használom, még ha hülyének is tűnhetek.

- A levél ... - kezdte Harry, de csak egy érthetetlen, szaggatott suttogás jelent meg.

Aztán összeszedte a bátorságát, és kiáltott az üres égbe:

- Levél a Roxfortba! Van egy bagoly ?!

- Harry? - mondta a szomszéd zavart hangja, majdnem a fülén.

Harry elhúzta a kezét, mintha égett volna, és elrejtette a borítékot, mögötte, mintha drogkereskedelem lenne. Az arca zavarban volt.

Egy nő arca felkerült a szomszédos kerítés fölé - a szőrös hálóból kinyújtóztak a szétszórt szürke csíkok. Mrs. Figg volt, aki időnként gondoskodott róla.

- Mit keresel itt, Harry?

- Semmi - válaszolt fojtott hangon. "Csak ... egy nagyon hülye elméletet nézek ..."

- Megkapta a Hogwarts meghívólevele?

Harry megdermedt a helyén.

- De nincs egy bagoly. Szegény fiú! El sem tudom képzelni, hogy mit gondolnak, és egy hagyományos meghívást küld.

Egy ráncos kéz nyitott tenyérrel támaszkodott a kerítés mögül. Alig észrevehette, mi történik, Harry adta a borítékot.

- Mindent megteszek, drágám - mondta Mrs. Figg -, hogy valakit megcsípek.

És az arca, amely a kerítés fölött állt, eltűnt.

Az udvaron hosszú ideig csönd volt, ami végül elszakadt a fiú csendes és nyugodt hangján:

Kapcsolódó cikkek