Ayrton Senna

Úgy véljük, hogy a Forma-1 futam nedves körülmények között kiegyenlíti az esélye a résztvevők - a sebesség jelentősen csökken, és az az előnye a nagyobb teljesítményű motor és a jobb aerodinamika elsimítjuk. Azonban az Ayrton Senna ilyen körülmények között ismételten nagy előnyt mutatott a többi versenyzőnél. Az esős sportok sportes újságírói és rajongói nagyszerű eredményeinek számos példája adta a Senna becenevet #xAB; Rain Man # xBB;.

Az első győzelem a pályán Estoril 1985-ben Senna is nyert, szakadó esőben, amikor a második még járt Alain Prost elvesztette az irányítást, megpördült, és hozzávágta a falhoz. A második futam, amelyen Senna 1985-ben nyerte meg - a Belgium Nagydíját - szintén az esőben zajlott le. Ezt követően Senna számos érdekes futamot töltött, amelyeket szakértők és rajongók emlékeztek meg.

A hétvégén, melyet ez a fajta versenyben tartottak, mindig voltak különböző problémák, amelyek közül a legsúlyosabb kettő lett. A pénteki ingyenes futamok során súlyos balesetben Rubens Barrichello volt. Megtörte az orrát és bordáját, kórházban volt, ezért nem tudott részt venni a versenyen.

Barrichello nemrég érkezett az Formula-1-be, és Senna védőjének számított. Senna látogatott Barrichello a kórházban (orvos megtiltotta neki, hogy nem így van, miért Ayrton kellett átmászni a falon), és miután beszélt vele arra a következtetésre jutott, hogy felül kell vizsgálni a biztonsági előírások a Forma 1.

A következő napon, a szombati időmérő megölték osztrák versenyző Roland Ratzenberger - az autó elhagyta az autó nagy sebességgel kanyarban #xAB; Villeneuve # xBB; kb. 314 kilométer / óra sebességgel, és nyomja meg a vasaló bal oldalát. Halála sokkolt mindenkit, mert az előző 12 évben, sem a vezetők nem halt meg a pályán az első alkalommal, és sok tapasztalt ilyen pillanat.

Senna még biztosabban tudta, hogy sürgős intézkedésekre van szükség a verseny biztonságának javítása érdekében. Vasárnap reggelén Senna kezdeményezésére találkoztak a lovasok találkozója, ahol megállapodtak abban, hogy létrehoznak egy biztonsági csoportot, amely cselekvési terv kidolgozásával foglalkozik. A találkozó résztvevői emlékeztek arra, hogy Senna nagyon ideges és kiegyensúlyozatlan viselkedéssel viselkedett, mintha valamit előre látott volna.

A verseny kezdete az első kanyarban találkoztunk Pedro Lamy és Lehto Jyrki Jarvi (ebben az esetben szétszóródott törmelék három néző sérült meg, egyikük súlyosan) és a pályán a biztonsági autó adták, hogy az autók a sebesség le, és akkor távolítsa el a szennyeződést. A lovasok lovagolt a biztonsági autó mögött, amíg a 6. forduló.

A 7. körben, a második után a biztonsági kocsi és a verseny újraindítása után, Senna autója leesett a pályáról egy sarokban #xAB; Tamburello # xBB; és nagy sebességgel csapódott be a betonfalba. Szerinti jelzések telemetria, abban a pillanatban a kudarc pedig mintegy 310 kilométer per órás sebességet a gép, akkor Senna hátráltathatja és lassítja az autót, de ennek ellenére az ütközési sebességet a falnak volt mintegy 218 kilométer per óra.

Amikor világossá vált, hogy Senna mozdulatlanul maradt az autóban, a verseny leállt, orvosok érkeztek a baleset helyszínére. Amikor Senna volt húzva a roncsok az autó, ő gyakorlatilag nem adott életjelet, ő ment tracheotomiát és egy helikopter vitték a kórházba, ha csatlakozik egy légzőkészülék.

A vizsgálat után világossá vált, hogy Senna agya halott volt, és nem volt esélye arra, hogy elhagyja a kómát.

Senna halála tragédia volt sok rajongó számára szerte a világon, különösen Brazíliában. A brazil kormány bejelentette a háromnapos nemzeti gyászot. A Senna temetésének napján São Paulo-ban egy gyászos felvonulást több millió ember kísér. A koporsót viselő egyikük Senna Alain Prost hosszú távú riválisa volt.