10 Frank életének szabályai szerint

Frank Underwood - egy könyörtelen és elvietett ember, aki mindennel készen áll a hatalom érdekében. Nem lehet példa az utánzásra, de filozófiájából érdekes gondolatokat vonz.

A legutóbbi eseményekkel kapcsolatban úgy döntöttem, hogy megnézem a politikáról szóló sorozatot, bár megértem, hogy az igazság mennyisége kicsi lesz. Csak meg akartam érteni, hogyan működik a politikai gép, és mennyire súlyos a véleményem és a hangom a politika kegyetlen világában. A "House of Cards" című sorozat elbeszéli Frank Underwood amerikai szenátor történetét, aki készen áll arra, hogy mindent megtegyen a hatalomért. És bosszú. A bosszú nem valaki, hanem az amerikai elnök.

A sorozat főszerepét Kevin Spacey játssza, és 100% -kal küzd vele. Könyörtelen, elvi alapú és mindennel készen áll a hatalom érdekében, Frank Underwood bizonyos mértékig szolgálhat példaként, hogy bárki képes elérni célját. Életének szabályai szórakoztatóak lehetnek, és motiválhatják a cselekvést. Egy igazi "rosszfiú", aki nem fog megverni egy sötét sikátorban, de aki a gondolkodása és a hatalma által bármit megtesz. És itt vannak az életének tíz szabályai.

A becsületesség a legjobb védelem. És a legjobb támadás.

Azok számára, akik az élelmiszerlánc tetejére törekszenek, nincs kegyelem. Csak egy szabály van: vadász vagy zsákmány.

Mindig olyan ember lesz, mint én. Aki cselekszik. Aki nem félek megtenni valamit, másoknak nem lesz bátorsága. Az a személy, aki piszkos munkát végez. Szükséges munka.

Legyen hasznos a legjobb módja a hálát bizonyítani.

10 Frank életének szabályai szerint

A pénz hasonló a kis vidéki házakhoz, amelyek pár év alatt összeomlanak. A hatalom egy nagy kőház, amely évszázadokon át állt.

Kétféle fájdalom létezik. A fájdalom, ami erősebb és haszontalan fájdalmat okoz, amiből csak szenvedés van. Nincs időm a haszontalan dolgokra.

10 Frank életének szabályai szerint

A nagylelkűség a hatalom egyik megnyilvánulása.

Mindig hittem, hogy az alvás túlbecsülte. A halálhoz hasonlóan az alvás még a legbefolyásosabb ember hátulján is dob.

A hatalom útja képmutatással és balesetekkel burkolt.

A legrosszabb ellenségek barátoktól származnak.

10 Frank életének szabályai szerint


Hogy érzel magad ilyen emberekről? Gondolod, hogy a vég indokolja az eszközöket?