Az útvonal építése

13 Érdekes tények a

A Nürburgring út építése 1925-ben kezdődött. Az útépítés során mintegy 25 ezer ember vett részt, ami segített a munkanélküliség csökkentésében a régióban.

A legenda ára

A legendás pálya létrehozásának költsége 14,1 millió Reichsmarkra becsülhető. A mai pénz fordításában ez az összeg 40 millió dollár lenne.

Miért "zöld pokol"?

Eredetileg a Nürburgring pálya négy részből állt. Az egyiket úgynevezett "Northern Loop" (Nordschleife). Ez a veszélyes 22,8 kilométeres szakasza a háromszoros bajnok a Formula-1 Jackie Stewart úgynevezett „Zöld Pokol”. Nem lehet kiszámolni, hogy hány életet vett ez a szám. Az egyik szerint az adatok autópályadíj 73. Mások szerint Nyurburringe meghalni évente 2-12 ventilátorokat.

Baleset Niki Lauda

1976-ban, mert a veszélye, hogy a Nürburgring Formula 1-es pilóta, Niki Lauda kérte társait versenyzés bojkott Német Nagydíjon. A verseny azonban még mindig megtörtént. A verseny során Niki Lauda elvesztette az autó irányítását, és belerohant a kerítésbe. A vezető elveszítette az eszméletét, és az autó tüzet kapott. Az útvonal hossza miatt a mentési szolgálatok nem tudtak gyorsan eljutni a helyszínre. Ezért Niki Laudot más pilóták mentették ki, és kivették őt az égő autóból.

Race track record

A Nürburgring pálya pályafutása Niki Laude-hez tartozik. 1975-ben lett az egyetlen pilóta, aki kevesebb mint 7 perc alatt legyőzte az északi hurokot. Eredménye 6 perc és 58 másodperc.

A legendás győztes

A Nürburgring legenda joggal tekinthető Michael Schumachernek. Az Formula-1-ben ezen a pályán 5 alkalommal nyert. És a legsikeresebb csapat a Ferrari 14 győzelmével.

Az útvonal megújulása

1984-ben a pályát ismét nagy versenyekre nyitották meg. Tiszteletére ezt az eseményt check-in lett elhelyezve a pilóták Formula 1-es autók AMG Mercedes-Benz 190 között olyan legendás eszközkezelőt Alain Prost, Keke Roseburg, Alan Jones, James Hunt, Stirling Moss és Jack Brabham nyerte a fiatal Ayrton Senna.

Racer lehet bármely

Minden, 15 euróért a Nurburgringért, bárki átvehet. Ehhez még saját autóját is használhatja.

Autóbérlés

A híres "Észak-hurok" segítségével leginkább a legmenőbb sportkocsikkal tudunk lovagolni. Nagyon szórakoztató lesz. Például az öröm, hogy meghódítsa a pálya a Ferrari 458 Italia kell fizetnie mintegy 5000 ezer euró 10 kör.

A hiba költsége

A normál pálya napjaiban a Nürburgring pályán normál szabályok vannak. Egyes területeken még egy sebességkorlátozás is létezik. Ha ilyen balesetekbe kerülsz ilyen napokon, akkor meg kell fizetnie az útvonal sérült elemeit és a sürgősségi szolgálatok munkáját.

Új csavar

A Nürburgring pálya az egyik legnehezebb a világon. Ez nagyrészt a fordulatok bőségének köszönhető. A hivatalos adatok szerint ezek közül mintegy 77 található. Egyes versenyzők szerint legalább százan vannak!

A leggyorsabb kör egy gyártósorból

24 óra a Nürburgringen

1970 óta népszerű verseny a "24 órás Nurburgring" versenyen. Ebben a versenyben a versenyzők különböző osztályú autókon vesznek részt.