13 A szegénység elítélt szokások - az anyák országa

A 12 éves pszichológiai gyakorlat lehetővé tette számomra, hogy azonosítsam a szegény emberekkel kapcsolatos szokásokat. Érdekes megfigyelni, hogy a szegények újra és újra követik ezeket a szokásokat. De a legérdekesebb akkor történik, amikor a tehetséges emberek megismétlik a szegények szokásait, és maguk is ilyenekké válnak. Megoszthatom észrevételeimet veled. Ellenőrizze magát.







1. szokás: A szegények mindig keresik a bűnösöket

A szegény ember soha nem vállal felelősséget magának. Valószínűbben hibáztatná a kollégáit, a főnököt vagy a rendszert a kudarcok miatt, mint amennyit a vereség elismeri. Szegény úgy gondolja így: "Ha nem lennének, akkor hosszú ideig sikeresek lennék" "Mindenki az én útam, nem tehetek semmit."

2. szokás: húzza az időt

A gyermekkor óta a régi népi "bölcsességet" követjük: "Hétszeres mérés - egy vágás". Az idő múlik, és mindannyian gondolkodnak, mértek, és végső soron van még egy vállalkozóbb vállalkozás, amely levágja a "te" darabodat és eltávozik. A győztes az, aki nem fél az első lépést és kockázatot vállalni, aki ötleteit használja, és nem temetik el őket emlékezetének sarkaiba.

Egy ember, aki szegény ember gondolkodik, mindig időt vesz igénybe, és ismét hatástalanítja valaki más számláját.

3. szokás: Biztosan jár el

A szegények nem vállalnak kockázatot. Szeretnek egy stabil, bár nem nagy jövedelmet. Ennek eredményeképpen fizetéstől a fizetésig élnek, de a képzeletbeli stabilitási szárny alatt.

4. szokás: Szabadon tanulni

A szegények egy tipikus képviselője számos ingyenes tréninget és szemináriumot jegyez fel, amelyek többségében soha nem fog hallgatni. Ennek eredményeképpen az ember a tanulás illúziójában él, de valójában nincs fejlődés. Megismerhető a szabad sajt, ahol ... Ahhoz, hogy sikeres vállalkozóvá váljunk, kommunikálni kell a mentorral, világos cselekvésre van szükség a cél felé. A képzés ára nem csak a jövőbeli siker mutatója, hanem a motiváció ára is.

5. szokás: Ne fizetjen másokat a munkájukért

A szegény ember gondolata olyan ember, aki mások kárára él. Zene, tréning, filmek vagy szoftverek - szivattyúk a tornyokból. Filozófiája az a lehetőség keresése, hogy fizetett szolgáltatásokat vagy árukat kapjanak - ingyen. És életét egyszerűsíti a szegények számára ugyanazok a szolgáltatások (torrents, collaps, pirate sites). Töltse le a fizetett terméket ingyen = lopni. Az idegen szellemi tulajdon és a megtévesztés eltulajdonítása miatt az ember örökké élni fog a szegénységben.

6. szokás: kár önmagadtól

Gyakran az emberek látják a gyökere a problémák a környezetben - akár földrajzilag hátrányos helyzetűek, a szám hibákat, született szegény, nem megfelelő oktatás, nem él az országban, stb Az Arsenal a szegény ember több tucat alkalommal magam sajnálom, és a főváros a kár. nem keresnek.







7. szokás: nyafogás és panaszkodás

Nem titok, hogy a pénzhiány az oka a negatív érzelmeknek. Ezzel szemben a szegény ember, az ember a gondolkodás a gazdag ember látja a kudarc mint egy lépés a cél, nem volt használható nyafog és panaszkodik sorsát. Néha szeretnénk beszélni kár, de ez ennél egyszerűbb nem válik, és az összeget a pénz a tárcájában nem változott - mindketten nem volt, és nem.

8. szokás: gondold át, mások mit mondanak

A sikeres személy értékeli az egyéniségét, és nem függ mások véleményétől. A szegények, mint általában, éppen ellenkezőleg: az oroszlán részéről az ő idejéből és energiájából kifolyólag, a többiek szemében is jó hírnévre törekszik. Ugyanakkor azokra az emberekre összpontosít, akik szerencsésebbek és erősebbek. Az összehasonlítás nem az ő javában van, ami még egy nagy okot ad a nyafogásra és panaszkodásra.

Habit 9: pénz pazarlás

A szegény embernek nincs pénzügyi stratégiája. Célja keresni és költeni. A gazdagok viszont pénzt keresnek a tőke létrehozásába. Egy közös hiba a gondolkodásban ebben a helyzetben: "Mit fektethetek, ha nincs pénz?". Nincs pénz, mert egy személy nem gondol a jövőre. A gazdagok nem válnak olyanokká, akik sokat keresnek, hanem azok, akik megtanulják kezelni jövedelmüket.

10. szokás: rövid távú nyereség elérése

A szegények nem akarnak új dolgokat tanulni, a jövőben nem dolgoznak, de most pénzt akarnak keresni. Ez a fogyasztói magatartás élénk példája. Egy személy mindent egyszerre akar, legalábbis erőfeszítésre. Olyan, mint egy paraszt, aki télen fogyasztja a vetőburgonyát anélkül, hogy elgondolkodna azon, hogy mit kell a tavaszon vetni.

Habit 11: Tedd azt, amit nem szeretsz

A szegény embernek mindig van 10 bűnössége, 100 kifogása és 1000 oka annak, hogy el kell mennie a szeretettel nem rendelkező munkához. Csak pénteken gondolkodik, átkozta a hatóságokat, de még mindig minden hétfõn egy zúgás nélkül lép be az irodába. Ahhoz, hogy üzleti tevékenységét folytassa, általában nincs bátorsága. Tehát, anélkül, hogy bármit megváltoztatna, valaki él a saját életében. Évről évre.

Habit 12: a pazarlás időt vesztegeti

Egy ember, aki szegény ember gondolkodik, megkérdezi magától, hogyan kell "ölni" az idejét. Ezt a rendkívül negatív attitűdöt át kell alakítani a helyes kérdésnek: hogyan használhatom az időt a lehető legnagyobb hasznot? Végül mindenki megkapja, amit akar - a szegények "megölik" az időt és életüket, és a gazdagok használják az idejüket, és gazdagodnak.

Habit 13: Valaki más életével élni

A szegényeknek komoly gondjuk van a gondolkodásra -, hogy más emberek életét a sajátjukra fektessék. Számos sorozatok, képzőművészeti könyvek és csillagok történetei csak erre ösztönzik őket. Más emberek kalandjait élvezve a szegények illúziókban és bálványaik sikerének árnyékában élnek. Ne kockáztassa a kétségek és félelmek áthaladását. Félje, hogy elkezd kicsi és építeni téglákat magad.

Talán ezeknél a leírásoknál láttad magadat, de ez nem okoz frusztrációt. Használja ezt a szöveget, mint egy nyom, hogy mit kell változtatni magadban. Használja a szokások leírását a cselekvés motiválásaként. Sok szerencsét.

Mindannyian jó vagy!
Evgeny Deineko

Ma reggel kellett elviselnem a fiamat az iskolába. Az ajtóhoz mentem, átadtam a Központi Hivatalnak, visszafordultam, hogy menjek. Aztán a háta mögötti osztálytársa nagymamája azt mondja: "Kötögetni, kötözni, és a gyerekeket elhagyni, a gyerekeket be kell vonni!" Ezért van így, mert kézműves munkát végezek szabadidőm rovására, többnyire alszik, de nem akkor, amikor gyerekekkel vagyok.

Úgy döntött, hogy megírja, mert velem ez a legtöbb családi költségvetés folyik. Tudod, én magam nem tanultam meg a homlokomban lévő hét lépést, és próbára és tévedésre megtanultam, hogyan kell a háztartás számvitelét elvégezni. Én magamnak találtam az "arany átlagot" és kiszámítottam az "aranyszabályt".




Kapcsolódó cikkek