5 Az elhízás elleni küzdelem történetei

Több olyan nővel beszéltünk, akik sikeresen fogytak, és megtudták a súlycsökkentés titkait.

A nyár nem messze van, ami hamarosan egy tengerparti szezon és ünnepek, nyitott szarafánok és bikinik. Hogy rendezzék magukat? Beszéltünk több nővel, akik megtették, és megtudtuk a súlycsökkentés titkait.








"Most egy fél doboz marshmallow-ot lehet enni következmények nélkül!"
Olga Ivanova | 33 éves

5 Az elhízás elleni küzdelem történetei
Mielőtt elvesztettem a súlyomat, 46-48-as méretben viseltem, most 40-42. Általában két próbálkozás volt a testsúlycsökkenésre - a szállítás előtt és után. És mindkettő sikeres. Először hat hónapon belül majdnem 20 kg-ot veszítettem. De terhes lettem, súlyemelést értem el, kézbesítés után 76 kg-ot tettem ki. Amint kiengedtem a kórházból, úgy döntöttem: szigorú étrendben kell ülnie. A férjem, egy jóképű sportoló támogatta. Csak abban a pillanatban döntött úgy, hogy fogy. Szerettem volna fiatal és gyönyörű volt mellette. Fontos számomra, hogy az embereim - férje és fia - büszkék lehetnek rám. De másodszor is elvesztették a nehézséget.

Úgy döntöttem, hogy orvosi központba megyek, mágneseket helyeztem el különleges helyekre, majd masszázst tettem. Két hónapig mentem ott, de komolyan nem foglalkoztak ezekkel a látogatásokkal. Megértettem, hogy nem tudok fogyni a táplálkozás korlátozása nélkül. Ebben a központban adtam ajánlást a megfelelő táplálkozásról. És én úgy döntöttem, hogy használom őket.

Az első néhány nap alatt nehéz volt enni 18 óra múlva. Háromkor reggel felébredtem, azt gondoltam, meghalok, ha most nem eszem. Aztán fokozatosan megszoktam ezt a korlátozást. Elutasítottam a lisztet és édeset. És azt mondják, kora reggel 5-6 szendvicset ettem sajtra vagy kolbászra reggelire. Nem tudtam elképzelni, hogyan tehetnéd nélkülük. Most meg tudok enni egy kolbászt vagy sajtot, de kenyér nélkül. És reggelire csak csokoládéra tudok koncentrálni, vagy reggel semmit sem.

Egy időben szigorú étrendben ültem - csak egy gyógynövényt inni, egy kis mézzel, szopogatott glicint, amikor tényleg enni akartam. Két hónapig vesztettem 8 kg-ot. Aztán hozzáadtam az ételeimhez a biztonságos élelmiszerhez (gyümölcsökhöz, zöldségekhez), a szakemberek ajánlásait követve. Különösen továbbra is megpróbálom betartani a külön élelmiszer elvét - nem eszem, mondjuk, a hús és a burgonya.

Hallgattam magam, és rájöttem, hogy az ajánlás egy kicsit, de gyakran - naponta ötször - nem működik számomra. Naponta egyszer enni, és még mindig jól érzem magam. Ennek eredményeképpen hat hónap alatt 17 kg-ot fogyasztam és 59 kg-ot tettem ki. Még néhány hónap alatt 53 kg-ra emeltem a súlyomat.

6 éve benne vagyok. Este hat óra után nem eszem. Az étrendben még nincs liszt és legalább édes. Minden más: hús, csirke, hal. Bár most egy fél doboz marshmallow-t tudok enni, tudva, hogy holnap kicsit szigorúbb étrendem lesz - egy-két napig kefirre és salátákra kell ülnöm. Legalább hetente egyszer rendezem magam egy szabadnapot. Enni a kolbászt, de kenyér vagy sült húsdarab nélkül. Megnézhetem a kedvenc McDonaldsomat, és ott valami ártalmas enni, de ez azt jelenti, hogy azon a napon nem fogok enni másokat.

Nagyon szeretem a főzést, a sütőasztalt, csak nem eszem. A fiam szereti a sült burgonyát, és jobban megyek tőle, ezért főzöm neki, de nem is eszem. Ritkán mennek éttermekbe, és ha tényleg valamit akarok, engedhetem meg magamnak.


"Ha van egy kis, akkor szinte minden lehetséges"
Rakusheva Júlia | 28 éves

5 Az elhízás elleni küzdelem történetei
Születtem egy második gyermeket, és elkezdtem felépülni. Abban a pillanatban nem érdekelt, hogy nézett ki. Leültem az édesre, este kezdtem enni. A helyzet kritikus szintet ért el: 106 kg és az egészségem nagyban megrázta. Úgy tűnt számomra, hogy minden pillanatban meg tudok halni - a testem egyre hidegebb volt, súlyos fejfájás volt, ájulás. De az orvosok nem találták semmi komolyat. Csak annyit mondtak, hogy az erek eldugulnak a koleszterinnel és szükség van egy diétára. A fő ajánlás csak alacsony zsírtartalmú élelmiszer. A vajat olívaolajjal cseréltem ki. Meghagytam a sült ételeket. Csak csirkemellet ettem, nem több mint 180 gramm naponta. Halételem is volt az étkezésemben. A melléktermékként zöldségek jelentek meg. Nagyon kenyeret akartam, és korpás kenyérre váltottam. El kellett felejtenem az édes: keserű csokoládéval, diófélékkel és kandírozott gyümölcsökkel helyettesítem. Két hónapig 15 kg-ot csökkentettem.

De ugyanazt az összeget akartam elveszíteni. Elolvastam valahol, hogy ha az élelmiszer nem sózott, akkor a víz elhagyja a testet. Megpróbáltam korlátozni a sót. És ezután elvesztettem 7 kg-ot. De a tömeg megdermedt. Aztán úgy döntöttem, hogy fizikai gyakorlatokat végeznek. Reggel elhoztam a gyerekeket a kertbe és az iskolába, elvettem a kötelet, és elmentem az utcára. 50 ugrással kezdtem és elérte az 500-at. Aztán az interneten olvastam, hogy étkezés után soha nem szabad ülni, de valamit meg kell tennie. Néhány hét otthon teljesen tiszta voltam. Tehát 30 kg-ot csökkentettem.

10 kg-ot akarok elveszíteni, megyek a medencébe, a víz aerobikáért. Azt mondják, hogy egy diétás étkezés után írsz egy atita - semmi ilyesmi. Nyáron voltak utak a kebabok és más időkben, amikor nem igazán tartani a diéta - maximálisan szerzett 2 kg. És gyorsan dobja le őket. Továbbra is ragaszkodom a táplálkozás szabályaihoz, amelyek segítettek fogyásban. Már használtam, így van. Egy darab süteményt lehet enni, ha ez egy nyaralás. Örömömre szolgál. Végtére is, ha minden nap süteményt és édességet eszel, akkor nem nagyon értékelheted.

A legfontosabb dolog éjjel nem enni, 4 órával az esti lefekvés előtt. Végtére is, ha nem eszel 6 óra után, és lefeküdt 12-re, akkor reggelizni, másnap reggel elfogyasztva, kövér lesz. Ellenőrzi magát.







Inni egy pohár száraz vörösbort, koleszterint a testből. De a sör, amit annyira imádok, nem teheti. De megengedem magam, hogy kortyolok, és abbahagyom. Ebéd előtt evés eszik.


"Nem tehetsz kemény tilalmakat"
Lyudmila Gurey | 33 éves

5 Az elhízás elleni küzdelem történetei
Mindig elvesztettem a súlyomat, és soha nem éreztem el a szükséges eredményt - 55 kg. És szenvedtem abból a tényből, hogy nem tudom megvásárolni azokat a ruhákat, amelyekre szeretek. Aztán terhes lettem, és 10 kg-mal nyertem vissza. De aztán, miután születtem egy csecsemőt, évente 15 kg-ot veszítettem el. Ez kényelmes súly számomra, és megpróbálok ragaszkodni hozzá. Nem akartam megváltoztatni a diétát, hogy meg lehessen állítani az eredményt. Sok vizet ivtam, nem ettem 20 óra után - a munkám ütemezése nem engedi, hogy hat órára korlátozódjak az étkezésekre, mert sok késő üzleti találkozó.

Nem akarok sok szénhidrát enni, megtagadva a zsemleket és az ételeket. Ugyanakkor nagyon szeretem az édeset, és ha igazán akarok, enni tudok. Bár az én preferenciáim megváltoztak, nyugodtan összekeverhetem a halat és a húst a zöldségekkel, nem pedig burgonyával vagy rizszel. Szeretem mindent ugyanaz, de nem mindig engedem magamnak enni. Nem adhatok alkoholt, bár nagyon kalóriát és édeset. Szárított gyümölcsökkel cseréltem le. Ha tényleg cukorkát akarsz, eszem, de apránként. Rájöttem, hogy nincs szükség arra, hogy merev keretbe jusson. Ez rövid távú fogyás esetén lehetséges - ha egy héten belül tökéletesnek kell lennie. Élvezem a gabonakenyeret és sokat iszom - ezért kevesebbet kell enni.

Nem külön szakítok a családért, ha nincs enni, vagy valami nem felel meg nekem, át tudok ugrani az ételeket. Például sütem a pite-t, de magam nem eszem. Vagy tészta főzni és nem eszem. Még az éhség is megingott, amikor megpróbálja az ételeket, amelyeket főz.

Kedvelem a halakat, a baromfit, a csirkét és a húst. És zöldségek bármilyen formában. Tudom, hogy a főtt étel sokkal hasznosabb, de számomra ez nem jelent problémát, eszem egy darab pörkölt húst. Sushi-t kezdtem, igazán kedveltem, egészséges étel - rizs és hal. Nem tagadom meg. Általában éttermekben próbálok levest és salátot rendelni. Így csökkentettem a desszertek számát.

Nem tudsz merev tilalmakat felállítani, mindig egy bizonyos idő elteltével bomlást okoznak. Ebben az esetben nem valószínű, hogy elérné a kívánt eredményt. És pszichológiailag sokkal nehezebb, ha elmondod magadnak, hogy nem fogok enni. Mindennek enyhe formában kell lennie.

Nagyon ideges vagyok, amikor elkezdek gyógyulni. Minden nap testtömeg-kontrollom van - minden reggel felállok a mérlegre, és meglátom, mit tettem tegnap. Ha sokáig nem vagyok elégedett azzal, hogy mi történik a súlyommal, keményítem a diétát, éhes napokat is belevágok.

Én akaraterő vagyok, sokáig nem tudtam abbahagyni a dohányzást, de most sikerült. Amikor terhes voltam, szültem és tápláltam a babát, nem beszéltem a dohányzásról. Nem vagyunk robotok, stressztelenek és sütemények, senki sem törli a pezsgőt. Nyaraláskor nem tagadok semmit. A családban ünnepeket vettünk, gyakran gyűjtünk össze, és ezek az asztalterítők - öntapaszok ismertek hozzánk. És általában nagyon szeretem finom ételeket.

"Készítettem egy étrendet, ami nekem működik"
Elena Berezina 50 éves

5 Az elhízás elleni küzdelem történetei
Mindig nagy hölgy voltam: 177 cm-es modellmagassággal imádtam az ízletes ételeket. De akár 43 évig sikerült a 46. méretben maradni. Korábban, amint extra fontot írtam, rögtön egy étrendre mentem, a bíróságon és a fitneszteremben - és néhány héttel később visszatértem a korábbi formába. De aztán elestem, és fájdalmat okoztam a hátamnak. Az orvosok megtiltottak, hogy még a teniszpálya mellé is menjek, a fitness pedig csak a medencét hagyta el és sétált. De a rossz szokások - megfogjuk baj édességek, enni 2-szer egy nap, kora reggel és késő este - velem maradt. Ezért elkezdtem feltétlenül súlyt szerezni és megközelíteni a 90-et. És akkor az életemben egy másik meredek fordulat volt: votserkovilas és szigorúan figyelemmel kísértem a posztokat. De én - abszolút húsevő, túró és a tojás is szeretem, de a gabona, főzelékek és egyéb szénhidrátok - nem. Ennek eredményeként gyorséttermeket, szárítást, mézeskalácsot és még Rolltonot is ettem. Az első évben 10 kg-ot értek el - egy kicsit többet, és nem lesz megosztás. Meg kellett változtatnom az étkezési szokásaimat. Ugyanakkor nem adtam fel a hitemet, ezért folyamatosan figyelemmel kísértem álláspontjaimat.

Új étrendet kellett gondolnom magamnak, ami nem mond ellent a vallásos meggyőződésemnek, és nem engedném, hogy extra fontot szerezzek. Szüksége volt arra, hogy eltérjenek attól a rossz szokástól, hogy megbirkózzanak a csokoládéval. Amikor édesapám az intenzív osztályon, szégyellem bevallani, minden nap, jön ki a kórházból, hogy vásárolni „Snickers”, és megette a két lépésre - ez volt a antidepresszáns. Az első 5 kg-ból nagyon gyorsan megszabadultam, elegendő volt csak egy hét egy zöldségleves fogyasztására. Télen fagyasztott zöldségeket használok. Van ilyen leves napi 5-6 alkalommal, de legfeljebb egy csésze (200 g) egy időben. Az akut éhségérzet, egy igazi szünet, körülbelül 3 napig tart, akkor könnyebbé válik. De tovább akartam fogyni.

Összegyűjtöttem az összes étrendet, és kiválasztottam, ami helyes nekem. Van bármi lehet: ha nincs éhezés, hanem a fehérjék és szénhidrátok nem szabad keverni, és adag étel nem haladhatja meg a 200 g Valahányszor abba, hogy felfalják burgonya hússal, sikerül megszabadulni néhány centiméterre a derekát. Próbáltam szénhidrátokat csinálni a barátaimmal. Ha hajdina nem főzés, és este öntsünk forró vizet, majd reggel lesz íze ugyanolyan jó, mint a főtt, de megy a negatív kalória!

A legfontosabb, hogy megtanultam magam, hogy ne eszem a cukorral kapcsolatos problémáimat. Természetesen a csokoládé csodálatos antidepresszáns, de csak keserű csokoládét eszem, és nem több, mint 4 darab, napi 25 gramm. Néha még mindig megtörik, és elfogyaszok valamilyen káros ízlésből, különösen egy partiban. Aztán másnap feltétlenül elrendezi a kirakodás napját, csak áfonyalevet fogyasztok. Az étrendben nincs semmi szokatlan, de működik. Egy éve követtem.


"Tényleg azt akartam, hogy a lányom lássa szépnek"
Lyudmila Manole | 25 éves

De aztán kiderült, hogy terhes. A szállítás előtt 98 kg-ot mérettem. Nehéz volt elviselni, az orvosok okolható túlsúlyos. Miután elhagyta a kórházat, az anyám elvitte. Amire hálás vagyok neki. Ő főzött nekem reggelit zabkása egy kis darab vajat - a gyermek szükséges a D-vitamin és az ebéd és a vacsora ettem főtt marhahús, csirkemell, nyúl, köretként volt hajdina, vagy karfiol fűszerezett szójaszósz vagy alacsony zsírtartalmú tejföl (nem több mint 10% zsírtartalmú). Tól édesség megengedett magának csak cukorkát. Tehát 5 hónapig ettem. Ez idő alatt teljesen megváltoztatta az étkezési szokásait. Meghagytam a kenyeret. Eddig ma reggel eszem zabpehely mézzel és mazsolával, ami este tele van vízzel.

95-ről 58 kg-ra 9 hónap alatt elvesztettem a súlyomat. Öt hónapig nagyon szigorú étrendet követtem. Megváltoztattam az egész ruhásszekrényt. Még mindig táplálom a lányomat, most éve és két hónapja van. Azt hiszem, segít megőrizni az alakot.

Amikor kemény étrendben voltam, nagyon szeretett volna a "Nutella" csokoládé paszta - születésem előtt edényekkel evettem. Gyertyával cseréltem le. Télen a fagyasztott gyümölcsöket és zöldségeket csak egy, bizonyított, szilárdan vásároltam. Én is nagyon szerettem volna sült krumplit, de tudtam, hogy azonnal elkezdek gyógyulni. Ezért megtiltottam magamat, hogy gondolkodjon rajta.

Nagyon hiányzott a McDonald's, amikor szigorú étrendben voltam. Megértettem, hogy nem mehetek oda, ha nem akarom elveszteni az eredményt. És most hetente egyszer ebédelhetek. Ha menni a férjemmel egy étterembe, rendelek sushiet. Ha valaki születésnapjára megyek, egy olivier salátát eszem, ha ott van. Egy kicsit, de enni.

A szigorú étrend során rájöttem, hogy nem kell önmagadnak mérlegelni, elég, ha havonta egyszer állsz a mérlegen. Jobb mérni magad - ez sokkal nyilvánvalóbb, mert a zsír könnyebb, mint az izmok.

Ha fogy, pontosan tudnia kell, hogy mit akar elérni. Belefáradtam a súlyomra. Nagyon vékony és gyönyörű voltam. Amikor én, aki fogyott, munkába ment, nem ismertek fel. A férjem nagyon könnyű mászni, és mielőtt nehezen kevertem, de most könnyűnek érzem magam. Most gyorsan tudok készen állni, könnyű rám menni valahova egy babakocsival. Nem érzed ezt az állandó nehézséget, nehézségedet. Nincs légszomj.


FOTÓ: A VÁLASZTOTT ARCHÍVUM, DANIELA STALLINGER. OLGA: DRESSES MONSOON, TUFLEY TACCETTI, BUSES ÉS BRACELET MARKS SPENCER
YULIA: MONSOON DRESS, PIANURA STUDIO TUFLEY, GLORIOUS NECKLACE
SÁRGA: TWIN-SET. ON LYUDMILE: MARKS BLOUSE SPENCER, LAUREL öltözék, BIANCO VIOLA BELT




Kapcsolódó cikkek