20 A legszomorúbb idézetek a pénzről

Az emberben humorérzék jelent meg a pénz előtt. Megtudta, hogy nevet, még akkor is, ha a barlang vezetője banánhéjra csúszott. Az első pénz körülbelül háromezer évvel jelent meg a korunk előtt. Képzeld el, hogy ezer őskori generáció teljesen pénz nélkül létezett! Hogy jöttek ki? Nyilvánvaló, hogy a kőtengelynél, a polip szőrzeténél vagy a moziba való utazás alkalmával a héj kifizetését lehetett kifizetni. De hogyan vásárolhatok autót? Autó megvásárlásához egy zsák kagylót kell adnod. De ahhoz, hogy egy zsák kagylót készítsünk, szükségünk van egy autóra. Egy ördögi kör. Nyilvánvaló, hogy az primitív embereknek nem voltak autók.

Nem szeretem a pénzt! Szeretem, amit vásárolhatok!
Ilf és Petrov

Ha elhalasztod minden hónapban egy kicsit, akkor egy év alatt meglepődsz majd, milyen keveset írsz.
Ernest Haskins

A pénzért persze vásárolhatsz egy bájos kutyát, de nem lesz pénze, hogy boldogan csavargathatja a farkát.
John Billings

Szeretnék úgy élni, mint egy szegény embert pénzzel.
Pablo Picasso

A pénzért nem lehet megvásárolni egy szegénységet. Itt szükség van a tőzsde segítségére.
Robert Orben

A megtakarítás az a mód, hogy örömet töltsön el.
Arman Salakra

Korral a kereslet vágya megmenteni a vágyat.
Mikhail Zhvanetsky

Egy nő milliomos milliárdos lehet.
Charlie Chaplin

Ha a probléma megoldható pénzért, akkor ez nem jelent problémát, ez a költségek.
Zsidó bölcsesség

A szerencsések pénzzel élnek, a szerencsétlenek - anélkül, és a farkasokért.
Georges Elgozi

Egy személy hosszú ideig élhet a várandó pénzzel.
William Faulkner

Pénzre van szükség ahhoz is, hogy nélkülözhessük őket.
Honor de Balzac

Ki akar gazdagodni a nap folyamán, felakasztják egy évig.
Leonardo da Vinci

Ha nincs pénzed, mindig a pénzre gondolsz. Ha pénzed van, csak a pénzre gondolsz.
Paul Getty

A leggazdagabb az, akinek az örömei kevesebb pénzt igényelnek.
Henry David Thoreau

Szükség van arra, hogy pénzt kapjanak azoktól, akiknek van nekik, és mindenekelőtt természetesen a szegényeknek. Igen, persze, a szegény pénz nem elég, de a szegények is annyira vannak!
Alphonse Allais

Mi a banki rablás a bankalapításhoz képest?
Bertolt Brecht

A pénzért nem vásárolhatsz szeretetet, de javíthatod az alku kiindulópontját.
Lawrence Peter

Túl sok ember költ pénzt, hogy keményen keresett, olyan dolgokat, amire nem kell olyan embereket lenyűgözniük, akiket nem szeretnek.
Will Rogers

A pénz nem lesz boldogabbá. Most már 50 millió vagyok, és olyan boldog vagyok, mint én, amikor 48 millió voltam.
Arnold Schwarzenegger

Kapcsolódó cikkek