2. fejezet Koronázás

2. fejezet Koronázás

A bankettterem ajtajában két hatalmas homlok állt, négy ült a székeken a nagy öltözködési kerület mentén, díszített tölgyfa panelekkel és antik bronzöntvényekkel. Az emeleten váróban volt egy vastag szőnyegen, amelyen ábrázolták döntő bajuszos férfi lóháton, köcsög buja fekete hajú szépség, tehetetlenül nyitott egy kis szája gyilok tartott nekem a könyök és halkan:







- Ne siessen, itt állunk. Ne törje le azonnal.

Valamilyen oknál fogva mindkét oldalon lövést készített, de óvatosan elrejtette.

Bólintottam, és csendesen megkérdeztem:

- Tudja, hogy fog történni, nem tudom.

Csattant fel, és csendesen válaszolt:

"Ah ... semmi különös." Korábban minden rendben volt ...

És egy álomszerű kifejezés jelent meg az arcán. Nyilvánvalóan eszébe jutott az aranyos idő, amikor nem voltak modern banditák vagy bespredelschikov, és amikor az urki tiszteletteljesen tisztelte a tolvajok törvényét.

"Minden, a Boszorkány Doktor eltávozott abban az időben, amikor minden szigorúan a fogalmak szerint volt. Korábban a koronázás volt - ez koronázás, nem most. Természetesen ezt nem tudod, de jól emlékszem, hogy koronáztam. Eh ... És most minden hamarosan itt lesz, mint a Duma az üléseken. Emlékszel a szavamra. És titokban tartjuk az e-szavazást.

"Hol látják, hogy az ötet koronázzák?" És hol látja, hogy az ember megvette magát a nagymamák törvényi tolvaj címét? Természetesen nem rólad beszélsz, te vagy más kérdés. De szar, már én vagyok, és ez megtörténik. A csirkéknek a nevetésért! Igen, húsz évvel ezelőtti gengszter után mindenkinek piknikülne. Nos, rendben van, minden megváltozik, szóval ... És nem száműztek ki, minden rendben lesz. Minden már eldöntött, megadtam a kvórumot, úgyhogy a folyosón tiszta formaság, látod magad. De ne nyissa ki a száját hiába.

Körülnézett, idegesen nézte az óráját és azt mondta:

Beléptünk a bankett terembe, és láttam egy nagy kerek asztal körül ülve, ahol hamutartók és ásványvíz palackok voltak, három különböző korú férfi és teljesen más megjelenés. Látva minket, felkeltek, és mindannyian kezet fogtunk.

Stiletto a fején ült, ha el tudná képzelni, hogy a kerekasztal a fő hely. De amint leült az asztalra, rögtön világossá vált, hogy ez a hely volt a legfontosabb dolog. Igen, tudta, hogyan kell tartani magát, semmit sem mondani. Mellé ültem.

- Hát, hölgyeim és uraim - kezdte Stilett, pártfogoltan a vállamra téve -, jó ötlet bemutatni a jelöltet. Ez a mi Kostik, és a vezető a Witch Doctor. Sok embert ismer, és mindannyian természetesen sokat hallottál erről az emberről.

A résztvevők, mindegyik saját módján kifejezték egyetértésüket.

- Uncle Pasha származó Nyizsnyij Tagil - Stiletto felé mutatott ül tőlem balra, egy nagy, középkorú férfi, kopasz, és komoly sebet a húsos arc, - neki megér minden Ural, köztük Jekatyerinburgban. Mint mondták - Oroszország Szibéria gazdagsága nőni fog, vagy általában egy tisztelt személy.

Pasha bácsi alig észrevehetően bólintott, apró, szemtelen szemmel megemésztett. Nagyon kegyetlen. Hát, Stiletto, ha elcseszed ide, akkor ... Oké, egyszer azt mondta, hogy minden rendben lesz, hinni fogok a végéig.

- Tatár - Stiletto fordult a paraszthoz, akit nem hívhattak, mert már világossá vált, hogy pontosan ez a tatár, egy tisztelt személy. Moszkvából érkezett hozzánk a Lyubertsyből és Dolgoprudny testvérek jöttek. A főváros, tudod, mindig a főváros.

A tatár okos résekkel nézett rám, és halványan elmosolyodott. A fejem udvarias döntésével válaszoltam félig mosolyára.

- Hát, és természetesen Lysohore. Mi, Szentpétervár. Ő a legfiatalabb a törvényi tolvajok közül. És ha ma döntesz, legfiatalabb leszel.

Egyenesen egy vékony, de széles vállú fickó voltam szemben a koromban. Kacsintott rám, cigarettázott.

"Kezdjük azzal, hogy átadjuk Sasha Sukhumsky véleményét a tiszteletre méltó gyülekezetnek, amelyet jelenleg a kereszteken gyűjtünk. Malyavát küldött nekem.

Stilett kihúzta a zsebéből egy összehajtogatott papírt.

- Itt minden másról ír, így maga olvassa el. Szavakban azt mondom, hogy Sukhumsky a Witch Doctor-ot választotta. Tehát a hangja már leesett.

Letette a papírt az asztalra, és körülnézett az ülésen.

És pillantásából rájöttem, hogy abban a pillanatban Stilett hagyta, hogy az emberek megértsék, milyen döntést vár. De valami rázta a tekintetét. Nem tudom, mások észrevették-e, de láttam. Nem volt kifogás, és Stiletto folytatta:

"Pasha bácsi, te vagy a legöregebb, tehát el kell kezdeni." Beszélj, figyelj!

Pasha bácsi morgott, és anélkül, hogy rám nézett, elkezdte:

"Pogonyalovo, természetesen, jól ismert, és sokat hallottunk magunkról az Urálokon a Varázslóról." És arról a tényről, hogy komoly és felelős ember, tudjuk. De a társadalom úgy véli, hogy rossz tolvaj. A Komsomolban volt, belépett a bal oldali cikk zónájába, és miután az intézetben tanult, ez azt jelenti, hogy vállát is használták az erszényével. Itt van egy vélemény. És te, Stiletto, körültekintően gondolkodj azon, hogy kinek tetted az obshchakomot. A tolvajok nem értik, érted.

Stiletto bólintott, rángatta az orrát, és Tatárra nézett.

A tatár még nehezebbnek tűnt, és egy vékony hangon megkérdezte:

- És mennyi pénzt hozott a boszorkány orvos az obshcharhoz? Úgy értem - érdemes átvenni az obshchakomra?

Bolond módon kinyitottam a száját, de Stiletto szigorú pillantást vetett rám és bezártam. De Tatár folytatta:

"És mennyi pénzt hagyott magának, ez érdekes!" A törvényben lévõ tolvajnak semmi köze sincs. Ez a törvény.

És rám nézett rám, szemöldökkel torkollott tatár mosollyal.

Szóval, azt hiszem, egyetlen Stiletto sem olyan okos, hogy megragadja, hogy csak egy idióta ad pénzt, és nem hagy semmit magának. Lássuk, mi történik.

Ez volt a fiatal Lysogoras fordulója.

Köhögött, nyugodtan és magabiztosan elmondta:

- Mi van a piacon? A férfi keretes volt - igazolt volt. Pénz obshchekovye, amelyen a törmelék rosszul állítva, visszatért. És vissza is tértek egy ilyen százalékos arány mellett, hogy az egyikért érdemes sok tiszteletet tartani.

Stilett meghallgatta, és elégedetten bólintott.

- És hányan hozták, még nem tudom, de szerintem nem fogunk szégyellni a társadalom miatt. Lehet, hogy az Egyesült Államok nagymamájai ülnek és kayfovatok? Természetesen tudtam. De visszatért testvéreihez, a testvériséghez jött. Tehát személy szerint én vagyok érte.

És mintha beszédét megszüntette volna, szigorúan elakadt egy cigarettát a hamutartóba.

Ismét elkezdtem nyitni a számat, de Stilett az asztal alá kötözött egy bokacsizmával. Arra fáj, hogy véletlenül megmozdult, alig tudtam visszatartani magam, hogy ne tűnjön el.

- Nos, szerintem mindenki alapvetően azt mondta. Szóval - szavazzunk. Mint már mondtam - Sasha Sukhumsky - számára. Én is. Most te vagy.

Lysogor letette az ujjait, és magabiztosan kijelentette:

A tatár csendben bólintott. Pasha bácsi térdre csapott, és nevetve azt mondta:

- Jól csinálta, bölcs ember, jól viselkedett. A csend az arany.

- Nos, - Stiletto rám nézett, - te vagy a tolvaj a törvényben. Mit mondasz?







Teljesen csalódott voltam az eljárás rutinszerűségével és rövidségével, de nem néztem ki, és kivettem egy utazó csekkjét a zsebemből, azt mondta:

- És az én szavaim így lesznek.

És dobott egy papírt az asztal közepére. Lysogor felvette, felemelte a szemét, és örömmel láttam, hogy a szeme felmászik a homlokára.

Rámosolygott a szemöldökére, majd ismét a csekkre. Mindenki érdeklődött a Lysogoras iránt. Végül óvatosan letette a csekket az asztalra, és azt mondta:

- És megmondod nekem!

A csekk átölelte a kezét, ami meglepetést és tiszteletet okozott, és amikor Stilettába ért, lefagytam. Hát, elárulja magát, vagy sem?

És biztosan, Stilett nem tudta elrejteni az érzést, ami azonnal kiugrott az arcán. Szűk szemmel nézett rám, és rögtön rájöttem, hogy ha már tudott az ellenőrzésről, akkor a holttestem már régóta feküdt valahol a szemeteskocsiban.

Pasha bácsi vidáman csodálkozva rám nézve azt mondta:

- Nos, boszorkány doktor, ha Isten megtiltja, akkor lesz gond, jöjjön hozzánk az Urálokhoz. Elrejtés - a ló-retek megtalálható.

Aztán felkelt, és megnyugodva elmondta:

- Gyerünk, menjünk, a vodka hidegessé válik!

- És a nõk várnak - felelte Lysohore vidáman, felállva az asztaltól.

A tatár átadta a kezét, és finoman szólalt meg:

- Gratulálok.

Stilet letette a csekket a zsebébe, és elmentünk a kijárathoz.

Ahogy megértettem, a következő helyiségben már régen asztalt helyeztünk.

Érdekes, gondoltam, és ha a koronázás meghiúsul, akkor mi van? Jelzik ezt az esetet, vagy nem mennek? És hogyan érzi a sikertelen jelölt? Nos, ez nem vonatkozik rám. Természetesen érdekes, de jobb, ha nem ismerek ilyen dolgokat.

Mi a Stílusgal a többiek mögé álltunk, és a könyökön átvett, és megkérdezte:

- Nos, miért olyan savanyú?

"Hogyan mondhatom el?" Tétováztam, "nem gondoltam, hogy mindent 15 percen belül el lehet dönteni." Valahogy gyorsan minden, egyszer és újra készen áll.

- Nos, érthető - mondta Stiletto - elég sok filmet láttam, és vártam önt, mint Arthur király udvarán, karddal vállon verni. Nem, testvér, ez nem volt a régi időkben, és most ... Felejtsd el. Voltak tanúk, volt határozatképesség, és igen, még a tegnapelőtt döntöttek. Tehát - minden rendben van.

- Mi más? Stiletto gyanakodva nézett rám.

Stiletto közömbös pillantást vetett és azt mondta:

- Nos, látod, úgy döntöttünk, hogy ma nem érünk hozzá. Hogy ne rontsd a hangulatodat.

Nagyon elmosolyodott, és rám nézett, azt mondta:

- Ma úgy nézel ki, mint egy születésnapi ember, így érdemes.

Elmosolyodott, de a szemében szorongás merült fel. És nagyon nem gyenge. Örömmel mosolyogtam válaszul és felkiáltottam:

- Kacsa! Hol van az asztal vodkával és heringvel? Gratulálok tisztelt emberekhez.

- Tehát most tiszteletreméltó ember vagy? - kérdezte Stiletto és éles pillantást vetett rám.

Elterjedt a kezem, és beléptünk az étterembe, ahol Tatarin, Lysohore és Pasha bácsi már egy külön asztalnál ültek a standon.

Látva minket, intették a kezüket, és elmentünk arra a helyre, ahol először a törvényhozókkal egyenlő feltételekkel beszélni fogok.

Másnap reggel sörrel kezdődött.

Azt mondják, hogy az alkoholizmus első jele az, ha valaki délelőtt részeg lesz. Talán ez történt, de tegnap után úgy éreztem, mintha egész éjjel lebarnultam volna a lépcsőn, és ezt sürgősen ki kell javítani.

Felmásztam a hűtőszekrény melletti kis bárba, ahol néhány üveg "Pilsen's Holiday" -et találtam. Nem vagyok nagy sörfutó, de el kellett ismernem, hogy még Németországban sem próbáltam jobban. Miután két palackot kiszívott, és eltűntek belém, mint két pohár vizet a homokra öntöttek, beléptem a zuhanyba, és csak húsz perc állt a forró víz alatt. Nem tudom, ez a zuhany vagy a sör jótékony hatással volt, de a fürdőszobából kijöttem majdnem normális.

Felkaptam a telefont, és önelégülten elmondtam neki:

- Boszorkány orvos, ugye? A hang nem volt rám ismerős.

- Pasha bácsi vagyok, alulról hívom. Fel tudok menni? Beszélgetünk.

A sör kedvelő hangulatban állított fel, és kedvesen válaszoltam:

A telefon csengett a vevőkészülékben, és dobtam rá a készülékre, gyorsan dobtam egy fürdőruhát, amit a fürdőszobában találtam. Rossz volt, hogy meztelenül vigyék a vendégeket. Két perc múlva kopogtattak az ajtón.

Az ajtó kinyílt, és egy huszonöt éves, rövid, de erős és agilis sötét hajú fiú belépett a szobába.

- Szia, Doktor úr, Pasha bácsi vagyok, Valerának hívják, és a bátyám Pók hív.

- Szia, Valera. Vagy jobb, ha felhívja a sofőt? - válaszoltam, és kinyújtottam a kezemet.

- Igen, nem érdekel - válaszolta a kézfogásomra reagálva, ami nem volt túl erős a tegnapi rázás után.

- Rendben van - mondtam - ülj le. Söröt akarsz?

- Köszönöm, Witch Doctor, nem iszom - felelte, és leült a karosszékbe.

- És én itt vagyok egy kicsit - mondtam, leereszkedve a kanapéra.

- Mi vagy te, mi vagy te? - intett a keze, - itt vagy a mester, mi vagyok, nem értem, vagy mi?

- Nos, rendben - egyetértettem, és egy sört öntöttem egy vékony pohárba.

Egy kicsit kortyoltam, és azt mondtam:

- Szóval, Pasha bácsi?

- Nos, hogy van ott Pasha bácsi, élve és jól?

"És mi lesz tőle, ő erős ember, és nem fiatalok."

- Jó. Tehát mi foglalkozik azzal, ami jött?

A pók a zsebébe sietett, aztán felismerte:

- Kuri, kérem - mondtam - én, én nem dohányzom, kilép, és ha valaki dohányzik, úgyhogy nem érdekel.

A pók egy cigarettát gyújtott, finoman felszabadította a füstöt, és azt mondta:

- Általában Pasha bácsi megkért, hogy mondjam el neked valamit, és azt mondtad, hogy magad mindent meg fogsz érteni. És ha nem értesz valamit, akkor kérdezhetsz, válaszolok. És ez a beszélgetés olyan lesz, mint vele.

- Miért nem jött el?

- Nos, ezt nem tudom. Kicsi ember vagyok, és nem jelent nekem. Hát, figyelj.

A pók ismét elhúzódott, és Pashino bácsi üzenete felé fordult.

"Pasha bácsi megkért, hogy mondjam meg, hogy fiatal vagy, és Stilett öreg."

Érdekes, gondoltam. Érdekes ...

- És akkor, ha érted, amit Pasha bácsi mondta neked, kérdezd meg. Ha tudok - válaszolok.

Körülnézett Spider-hez, és láttam, hogy nem olyan egyszerű fickó, ahogy első pillantásra megjelent. És nem úgy tűnik, hogy ő vagy egyszerű hírvivő vagy, főleg egy hat. A tekintete egyenesen állt, és hogy mondja, olyan, mint a Spider a tatami állványokon, és úgy néz ki, hová tegye. Éles egy ilyen pillantás és figyelmes.

Szóval Nos, akkor próbáljuk megkérdezni.

A Spider szeme egy pillanatig szűkült, és határozottan felelte:

- És miért nem beszéltek erről tegnap a folyosón?

- Nem volt értelme. Az ilyen dolgokat bizonyítani kell. Sápadt lenne, büdös az égbe, de nem használhatom. És akkor ...

- És akkor - lehetetlen volt megijeszteni. Hadd gondolja, hogy minden így van.

Wow, gondoltam, ez azt jelenti, hogy géppuskát írtak nekem Stiletto ellen! Természetesen nem bánom, de miért olyan biztosak benne, hogy bízhatok?

- Így van ez ... - mondtam lassan -, akkor már elítélt ... És ha én például, adj neki egy hívást, és megmondja, hogy ő egy csapda, akkor mi?

A pók elmosolyodott és magabiztosan elmondta:

Az állkapocs leesett. Egy nehéz fickó Spider folytatta:

- Te, amikor a taigában jártál, nem találkoztam véletlenül egy kis emberrel egyedül?

- Taxis! - Elment tőlem.

- Rendben, Taxi Driver. Nos, azt hiszem, hogy veled egy találkozót követően a taxisofőr már nem látható, és nem fog látni.

Bólintottam, és megcsókoltam a poharat a sörrel.

- És ki kellett lehoznia a vasat? És erre szükség volt, ki félt, hogy Zhelezny elmondja, hogy ezt a Witch Doctor elrendelte.

- De elküldte a malyavat, hogy ne érjen hozzám!

- És ki akadályozta őt, hogy még egy malyavát küldjön? - kérdezte pók józanul.

És mielőtt teljesen tisztán láttam a belsõ tekintetemet, a séma látható: Stiletto - Iron - Taxi driver. Minden, mint az első osztályban. Természetesen hat másodpercen belül bezártam volna magam, de egészen a mai napig nem tudtam, hogy Izmát vesztették. És ami a legfontosabb, Stiletto kurva az emberek előtt, hogy egy őszinte pillantást, azt mondja, bízik a jó fiúk boszorkány doktor!

Igen, az információ valóban a legdrágább áru.

És most értem, miért olyan türelmetlen volt Stiletto tegnap. Csak attól félt, hogy ki lesz téve. Legyen megalapozatlan, de még mindig nagyon komoly és nagyon kellemetlen neki. És most igazán elítélik. Nos, ott van.

A pók félreállt, és bocsánatkérő hangon megkérdezte:

- Boszorkány orvos, de van valamilyen alkoholmentes víz a Borjomi típusból?

Ránéztem, és meglepetten láttam, hogy ismét előttem volt egy félénk, szerény hírnök.

Igen, igen, Pasha bácsi! Jó fiúkat vesznek fel, jól sikerült.

Felálltam, és egy üveg 17. számú Essentuki-t vettem a hűtőből.

Miután bemutatta Spider-nek, megkérdeztem:

Újra intett a kezével:

- Persze, persze, kitűnő!

Nevettem, megadtam neki a palackot, és leültem a kanapéra.

Vízzel öntötte magát, ivott, és hófehér zsebkendővel törölgette a száját.

- És megmondom neked valami mást. Az a tény, hogy Stiletto öreg, nem értelmetlen. Ha egy személy öreg, akkor még sokáig élhet. De ha egy személy rothadt, akkor ettől csak az élet lerövidül. Mit gondolsz, Witch Doctor?

Mindent megértettem és diplomatikusan, de határozottan válaszoltam:

- Igen, Pók, azt hiszem, egy rohadt fa nem tart sokáig.

- Szóval ne továbbadd Pasha bácsinak?

A pók felállt, és kezet rám, kiment anélkül, hogy megfordult volna.

És én ültem a kanapéra, és elkezdtem gondolkodni.

Nem jött ki nagyon, de ugyanakkor rájöttem, hogy mivel Stiletto egy kyrdik, és ezzel együtt jönnek hozzám, ez azt jelenti, hogy a súlyom növekedni kezd. És jó volt.

Levettem a telefont és azt mondtam:

- Boszorkány orvos, én vagyok, Rod.

- Ó, nagyszerű, Rod, hogy vagy?

- Az ügyész üzlet, üzletem van. Figyelj, Witch Doctor, valahogy találkozzunk, van időd ma?

- Mi van még valami a Stilettótól?

- Nem - habozott -, nekem személyes kérdése van.

- Gyere három órakor - feleltem, és leteszem, leállítva a beszélgetést.

Nos, átkozott, már nem tudom, mi.

Kész voltam vitatkozni mindenről, amit a beszélgetés Stilettáról szólna, és Stilett számára semmi kellemes nem lenne ez a beszélgetés. Ő lehet mondani, többé nem volt. Véget ért, Stiletto. Nos, ott van.

Rod meg akarja kapni a támogatásomat, mert hosszú távon bennem egy új tulajdonos.

Csak most szükségem van egy rúdra?

Nem tudom, nem tudom ...




Kapcsolódó cikkek