9 A világ hosszú májából származó egészség és hosszú élettartam titkai

"Az élet rövid, nem rohan, rohanó fejjel, hiányzik" (c)

Rafaella Monet, 107 éves Arzana, Szardínia falujától

Az örök ifjúság és a hosszú élet témája az emberiség kezdetektől fogva aggódik.







9 A világ hosszú májából származó egészség és hosszú élettartam titkai
Ma Danna Butner tudósa egyedülálló kutatására szeretnék felhívni a figyelmedet, aki elkezdte megtanulni és elhozni az olvasóknak a hosszú életű világok, az úgynevezett "kék zónák" titkait. Az ő tanulmányait, amelyeket a "Kék zónák" című könyvben körvonalazott.

Az egészség és a hosszú élettartam 9 titka a világ hosszú májából

Tehát itt vannak az egészség és a hosszú élettartam általános titkai, amelyek segítik az embereket ezeknek a szabályoknak, hogy hosszú évekig megőrizzék a mentális és fizikai aktivitást.

9 A világ hosszú májából származó egészség és hosszú élettartam titkai
Légy aktív, de ne maradjon rá.

Szinte az összes hosszú életű régóta foglalkozik a természetes mozgás: ez a munka a gazdaságban, sok kilométernyi gyalogos, kerékpáros, úszás, jóga, bizonyos esetekben, de nem fárasztó feladat. Minden természetes és feszültség nélkül.

Kalória korlátozás.

Majdnem minden százéves betartották a táplálkozás szabályait, amíg elégedettek voltak az éhség egyszerű érzésével. Ha összehasonlítjuk a modern ember szokásaival, az a következőképpen fejezhető ki: a hosszú máj "helyettesítem" helyett: "Nem érzem az éhséget"

Hús és konzervtermékek megtagadása

A tiszteletreméltó korosztály szinte minden tulajdona ritkán evett húst. És ez leggyakrabban nem a vegetáriánus étrend előnyeinek köszönhető. és még inkább arra a tényre, hogy a hús luxus az ilyen emberek szerény életmódjának és életének. Ezért az étrendjükben a legnagyobb részesedést a saját kezükben termesztett zöldségtermékek teszik ki.







Ivóvíz (mérsékelten)

Okinawa-ban a bor helyettesíti egy pohár kedvességet. Szardínián szokásos, hogy egy pohár bort öntsünk minden találkozóra barátainkkal és étkezés közben. De az egész titok mérsékelt. A napi kis adagok (1-2 pohár) csökkenthetik a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatát. Azonban az alkohol mennyisége nagy mennyiségben növeli a rák kockázatát.

Keresse meg a célt az életben

Ez a szabály talán az egyik legfontosabb, mert minden hosszú máj elismerte, hogy nem tudtak olyan hosszú ideig élni, anélkül, hogy világosan meghatározott célt tűzött volna ki. És ez egyáltalán nem nagy célok, hanem egyszerűbbek például a gazdaság, az otthon, az unokák nevelése stb. Az élet világos célja az stressz elleni védelem, és amint kiderült, csökkenti a stroke, az ízületi gyulladás és az Alzheimer-kór kockázatát.

Mindig legyen ideje pihenni

Mindegyik vizsgált hosszú májnak mindig volt ideje a csendre, a szemlélődésre vagy a barátokkal való kommunikációra. Ez a szinte napi rituálé megóvja a stresszt és lehetővé teszi az erejének visszaállítását. Például az Okinawától, aki több mint 100 éves, Godsei Shindzato szeretett volna megfigyelni a vihart, miközben a konyhai edényeket mosogatta. A szardíniai Tonino Tola 92 éves pásztora 80 éve minden nap csodálta a legszebb smaragd mezőket a hegyvidéki legelőkön. És persze, ne felejtsd el a hang alvást legalább 7-8 órát.

Család az első helyen

A sok százéves élet és tevékenység jelentését a szardíniai Tonino Tola pásztor szavai fejezhetik ki

9 A világ hosszú májából származó egészség és hosszú élettartam titkai
- Minden, amit én csinálok, a család kedvéért. És ez jellemző, szinte minden hosszú máj együtt él a gyermekeikkel. Amikor a gyerekek megkérdezik, miért nem adja át az időseket az ápolónak? Volt egy felháborító válasz, hogy ez végtelen szégyen lenne az egész család számára. A tiszteletre méltó korosztályban dolgozó valamennyi régióban a hozzáállás remegéses és tiszteletteljes. A család és a klán iránti elkötelezettség különböző formákban fejezhető ki, a kulturális jellemzőktől és szokásoktól függően. Például Okinawa lakói, 70 év után, nap mint nap dicsőítik õseiket.

A jobb törzs

Tehát megtanulta 9 élethosszig tartó alapvető szabályt, amely lehetővé teszi számodra, hogy a modern ember átlagéletkora jelentősen meghaladja a kiváló egészséget, tiszta elmét és aktivitást. De ez csak egy rövid összefoglaló a D. Butner "Kék zónák" című könyv egyedi anyagából. Ha részletesebben szeretné elolvasni ezt a kört, ezt a könyvet papírra vagy digitális verzióra rendelheti




Kapcsolódó cikkek