12 Hatékony gyakorlatok kreatívabbá válására

12 Hatékony gyakorlatok kreatívabbá válására
Ezek a 12 gyakorlatok segítenek abban, hogy elméje rugalmasabb és éles legyen. Ezek a gyakorlatok arra irányulnak, hogy kiakadályozzák a dolgok szokásos állapotát, és olyan helyzetekbe helyezzék őket, amelyek kreatív megoldásokat igényelnek a problémákra.

Amerikai író, Dorothy Brande. amely az "Ébredés és élés" című könyveiről ismeretes (különösen azok számára, akik íróként szeretnének lenni), vezet a "Wake Up and Live" könyvben 12 olyan gyakorlatot, amely segít kreatívabbá válásában.

A kreativitás és rugalmasság fejlesztése mellett a gyakorlatok segítenek boldoggá válni. Valószínűleg mindenki tudja, hogy az újdonság és a választás jelenléte hozzájárul az ember boldogságérzetéhez. Azok az emberek, akik rutinból emelkednek, és új dolgokat próbálnak ki és új érzéseket kapnak, sokkal boldogabbak, mint azok, akik nem.

De Brande arra is figyelmeztet, hogy az újdonság és a választás irritációt, veszteséget és szorongást okozhat, de ez a boldogsághoz szükséges növekedési légkörnek köszönhető.

Itt van 12 gyakorlat, hogy kreatívabbá válj. Felhívjuk figyelmét, hogy 1936-ban fejlesztették ki őket, így néhányat ki kell igazítani.

12 Hatékony gyakorlatok kreatívabbá válására
1. Minden nap egy csendes órát tölt, és csak a környezet közvetlen kérdéseire válaszol, anélkül, hogy olyan benyomást keltene, hogy rossz hangulatban vagy beteg. Próbálja meg a lehető legegyszerűbbnek lenni.

№ 2. Naponta 30 percig próbál csak egyetlen dologra gondolni. Ez a feladat öt percből indulhat.

3. Írj levelet személyes névmások használata nélkül: Én, az enyém, én.

4. Minden nap 15 percig, mondja, anélkül, hogy én, az enyém, az enyém, nekem.

5. Írj levelet sikeres vagy nyugodt hangra. Keresse az elért eredményeit, amit nyugodtan és őszintén mondhat ma.

6. Állj meg néhány zsúfolt szobának bejáratánál, és próbáld meg meghatározni a méretét.

7. Szerezz egy új barátot, és próbálj csak beszélni róla, de azért, hogy ne felismerje. Próbálj meg minden kérdést feltenni olyan módon, hogy a beszélgetőpartner nem érzi úgy, hogy nem válaszolnak rá.

8. Beszélj csak a magaddal és az Ön érdekeivel, anélkül, hogy büszkélkedhet, panaszkodna, nem unatkozna a beszélgetőpartnernek.

9. A beszédében cserélje ki a "Azt hiszem", a "valóságban" kifejezést másokkal.

10. Tegyen egy világos tervet napi 2 órára, és kövesse.

Nem. 12. Néha állítson be egy napot, amikor válaszolni fog "igen" minden ésszerű kérelemre.

Kapcsolódó cikkek