10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

Helló, kedves Mummies MK. Ezúttal én és a múlt héten szinte biztos voltam benne, hogy nem tudnék folytatni a projektben való részvételt, mert Vasárnap a legfiatalabb gyermek rotavírust indított (látszólag a kórházból, amelyet hoztak). Tehát a fiatalok betegsége, az elmúlt hét kórházban felhalmozódott stressz, a gyermekek lerobbant rendszere életünket egy kis káoszgá változtatta. A gyerekek nem aludtak a nap folyamán, lefeküdtek és felálltak velem, szeszélyesek voltak. Természetesen nem beszéltünk semmiféle takarításról, de a hétvégén újra sikerült bejutnunk a mindennapi életbe, és most, szinte az utolsó pillanatban ezt a blogot írom.







Ami a Helyiségek, még mindig olyan alacsony, hogy ha írtam egy blog arról, hogyan mennek a dolgok, akkor valószínűleg vette a bekezdés 2-3, így először úgy döntöttem, hogy hozzon létre egy listát a titkaikat, hogy fenntartsák a tisztaság a házban, majd mondd közvetlenül a tisztításról.

Tehát, ahogy ülök egész nap otthon a gyerekekkel, és igyekszem figyelni rájuk, és nem otthon, ezeket az egyszerű szabályokat segíteni, hogy többé-kevésbé fenntartani tisztaság egész héten, és csak hetente egyszer, tiszta alaposabban:

1.Zastilat ágy és nyissa ki az ablakot a hálószobában azonnal alvás után

Ez az első dolog, amit jól csinálok, miután kiléptem az ágyból. A hétvégén a férj kötelessége.

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

2. Napi 30 perc tisztítása

A gyermekek rendszert alkalmaznak, a reggeli után azonnal, 20-30 perc szabadidővel rendelkeznek. Általában ebben az időben rajzokat (angol ábécét vagy dalokat) tartalmazok, és ideje, hogy gyorsan megkerüljek a lakásban. Ebben az időben gyorsan vákuumom, nedves szalvétával törölem a port, összegyűjtöm a piszkos dolgokat, mosakodom, betöltöm az ágyakat az óvodában.

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

3.Nyári ételeket a mosogatógépben azonnal étkezés után

Bár ez a szabály a konyhára vonatkozik (mert csak az asztalnál eszünk), közvetlenül érintkezik a nappalival, mert a konyhával együtt. Ennek megfelelően egy tiszta konyha = fél tiszta nappali (és fordítva).

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

4. Ha szükséges, törölje le a felületet, és vesse ki a padlót

Ez a szabály a konyhára is vonatkozik. Megpróbálom törölni az asztalt és vigyázni a padlót az asztal alatt minden alkalommal evés után (gyerekek). Ami a hamisítványokat illeti és a rajzot, az asztalt és a padlót azonnal eltávolítjuk.

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

5.A gyermekek megtanítása a rend fenntartásához.

A gyerekek tiszták a játékokat, és nem csak az igazi. A reggeli menetrendet veszünk részt. Különösen azért, mert a ház legnagyobb és legfényesebb szobája egy osztályban volt.

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

Az osztályteremben vannak szabályok és menetrendek, időről időre a gyerekeknek emlékeztetniük kell róluk.

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

2 egyszerű szabály segít az osztály tisztaságának fenntartásában. Egyikük, miután befejezte a játékkal való játékot, be kell állítani, és csak utána lehet a következő.

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

Másodszor, közvetlenül a tanórák után, a tanóránként fél órát osztogatunk az osztályteremben. A lecke véget ér, mi csengetjük a csengőt és elkezdjük énekelni a dalunkat a tisztításhoz. "Tisztítsd meg, tisztítsd meg, mindenki mindenhol. Tisztítsd meg, tisztítsd meg, mindenki megteszi a részét. " Ez szó szerint: "Távolítsuk el, tiszta, mindenki és mindenütt. Eltávolítjuk, eltávolítjuk, mindenki teljesíti a kötelességét. " Gyermekeknek ez egy jel, és azonnal húzza a porszívókat és a nedves szalvétákat. És együtt a séta előtt sorba rendeztük az osztályt.







10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

6. Ne tárolja a felesleget

Ezt megtanultam, vagy inkább tanultam a sógoromtól. Számomra ez a tisztaság színvonala. Tehát a legfontosabb dolog a család kimondatlan szabálya, semmi sem felesleges. Soha nem zsúfolt szekrények ruhát a fürdőszobai polcok sampon 1 gyermek, 1 tusfürdő, 1 üveg sampon és egy kondicionáló és minimalizmus mindenben. Ennek köszönhetően sokkal könnyebb a rend fenntartása a házban.

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

7. Szezonális dolgokat változtatunk

Ahhoz, hogy a szekrényekben voltak tágas és ne hozzon létre a hatása rendetlenséget téli ruhákat a meleg évszakban, megy a padlásra, és nyáron tárolják a szekrényben, és fordítva.

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

Három havonta egyszer átdolgozom a dolgokat, próbáld meg nem bánni, és hűvösen megszabadulni a felesleges dolgoktól. Adok néhány dolgot, eladom a másik részt. Most már a padlásomban olyan felesleges dolgokat helyeznek el, amelyeket szeretnék eladni, de hosszú időbe telik. Ezen a héten, még mindig sikerült eladni néhány közülük, és ennek eredményeként már összegyűjtött az összeg, amellyel megszerezte ajánlott lányok projekt gőz tisztítót Karcher, de róla magyarázat alább.

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

9. Mindegyik helynek van helye, azonnal használatba véve

Itt is vagyok még a folyamat, gyakorlatilag minden, ami a házban megvan a maga helye, kivéve a hálószoba (megjelenése óta még mindig nem hozott fel, hogyan szeretnék, hogy legyen) is, és a tetőtérben is még kaotikus, a remény hamarosan eljut a szervezetéhez.

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

10. Sok fény, friss virág és gyümölcs

Nos, az utolsó szabály, annál több fény, annál nagyobb a tisztaság érzése. Ezért szeretem a fehér színt a belső térben, és nem szeretem a függönyt.

A kedvenc helyem kupola itt ezred, szeretem, hogy felvegye a friss virág, változó tartalmát, illetve a szezonban, ez létrehoz egy ünnep hangulatát. És friss virágok és gyümölcsök a konyhaasztalon frissességet adnak hozzá ehhez.

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

Ezek olyan egyszerű titkok. Ami a tisztítást illeti, nem tisztán tartja a tisztaságot. Az én akcióim algoritmusa a következő:

  • A ház egyik végéből indulok, és fokozatosan átváltok egy másikra.
  • Először összegyűjtem azokat a dolgokat, amelyek nem a mezőn fekszenek, és azokat a helyiségekbe szállítják, ahol a helyük van.
  • Amikor minden szobában találkozunk, az első dolog, hogy ezeket a tárgyakat helyeken elhelyeztem.
  • Letörölem a porról a polcokat, a bútorokat és az ablakpárkányokat, dörzsölem a kereteket.

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

  • Letörölöm a padlót.
  • Tisztítom az ablakokat és a tükröket.

Mindezek mellett ezt a tandemet használom (egészen a közelmúltig, nem egy gőztisztító, hanem egy szokásos mop).

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

Van egy építési porszívó, hiszen az előzőek egyike sem volt elég erős. Ez a helyes megoldás, ha a szőnyeget a nappaliban és az autó tökéletesen megtisztítja. A napi takarításban vezeték nélküli (már említettem).
Az összes felületet nedves szalvétákkal törölgetem. Törlik a laptopot is. Nincs televízió.

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

Nos, a közelmúltban lettem a tulajdonos, akit már ismert a projekt minden résztvevője, a kerher gőztisztítója. Rövid ideig sikerült megtalálni a pluszokat és a mínuszokat is.

Az előnyök: tökéletes a hűtőszekrény, padló, falak mosható tapéta, nehezen elérhető helyek tisztítására.

Között kevés hátránya: a fürdőszoba nem megbirkózni (látszólag van egy rossz esetben), így a padló nagyon nedves, távolítsa el a festék festett falú nélkül háttérkép. Talán valami rosszat csinálok.

Már kedden jön a fúvóka az ablakok tisztítására, nagyon remélem. sok ablak van. Ezúttal az ablakok nem mossák; Most csináljuk a homlokzatot, és nincs értelme lemosni.

10 Tiszta otthon titkai - Női Klub - Anya Klub

További számunkra a meleg tavaszi napok.




Kapcsolódó cikkek