09 Jézus Krisztus az Isten Fia, az igaz Isten

JÉZUS KRISZTUS - AZ ÚR FIA, AZ IGAZI ÚR

09 Jézus Krisztus az Isten Fia, az igaz Isten
A Rio de Janeiro felett, a Corcovado-hegy tetején, egy óriási Krisztus szoborra tornyosul. Építése hét évig tartott. Sok keresztény adományaira támaszkodik. Nyitása 1931-ben történt meg, és nyilvánvalóan minden Rio de Janeiro-i lakó Krisztustól hallott.






De megnézheted ezt a szobrot az életed hátralevő részében, láncot viselhetsz egy kereszttel a nyakadon, élhetsz egy keresztény egyház közelében, és nem ismered Jézus Krisztust. Ma több millió ember kérdezi magukat: ki ez a Jézus, aki oly sok évvel ezelőtt élt? Ki hívja felénk, hogy kövessük Őt, és aki annyit ígér: a bűnök bocsánatát, a boldogságot és az örök életet, bár csak 33 évet élt, és a leghosszabb útja azoknak, akiket tett, nem több mint 130 km. Élete során egyesek azt állították, hogy őrült volt. Mások szerint "forradalmi" volt. Egyesek szerint démonok birtokolták. De voltak azok is, akik hittek és azt állították, hogy ő az Élő Isten Fiája.

Te MESSIAH, AZ ÉLET ÉVE!


Egyszemélyes ima után Jézus a tizenkét tanítványhoz fordult a kérdéssel:
- Kivel imádnak engem az emberek?
Néhányan Keresztelő Jánoshoz - mondták - mások Illéshez, mások pedig Jeremiáshoz vagy egyhez

09 Jézus Krisztus az Isten Fia, az igaz Isten

A "A Krisztus szenvedéllyel"

a próféták.
- És ki tiszteli meg engem?
Korábban a tanító soha nem követelte ilyen közvetlen vallomás az apostoloktól. De az ő szavai már nem meglepődtek. Mindenki nevében Simon válaszolt:
- Te vagy a Messiás, az élő Isten Fia!
- Áldott vagy te, Simon fia, Jónás - Jézus ünnepélyesen mondta -, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én Atyám nebesah.I azt mondani, hogy - a rock (vagy „rock” arámi Kéfás görög, Peter) és erre a kősziklára fogom építeni egyházamat, és a pokol kapui nem fognak diadalmaskodni ellene. (Mt 16: 13-18).
És Simon még nem volt képes teljesen megérteni az általa beszélt szavak jelentését, vallása immár az egész Újszövetség hitének szimbólumává válik.
Jézus kérdése: "Kivel imádnak engem az emberek?" - ma hangzik, mint kétezer évvel ezelőtt. Sokan készek látni Őt csak egy próféta vagy egy erkölcsi tanító. Nem tudják megmagyarázni, hogy miért volt ez a Názáreti Jézus, aki több millió embert ismételgetett, mint "szubsztanciális Atya". Istent.


Mi volt Krisztus egyedülálló vonzereje? Csak az erkölcsi tanításában van? Végtére is, a büszke etika felajánlott és Buddha, Socrates és Seneca. De az evangélium egyáltalán nem erkölcsi prédikáció.
Itt lépünk be a legtitokzatosabb és meghatározóbb területre az egész újszövetségben. Itt hirtelen rés nyílik az Emberfia és az összes filozófus, moralista, vallásalapító között.
Jézus éljen és járjon el, mint egy próféta, de amit magáról kinyilatkoztatott, nem teszi lehetővé számára, hogy a többi világi tanárhoz hasonlítsa magát. Mindegyikük csak olyan embernek ismerte fel magát, aki felismerte az igazságot, és meghívásra késztette. Világosan látták, hogy a távolság elválasztja őket az Örökkévaló Istentől. És Jézus? Amikor Philip félénken megkérte, hogy mutassa meg az Atya tanítványainak, olyan módon válaszolt, hogy sem Mózes, Konfuciusz, sem Platón nem tudott válaszolni.
"Olyan sokáig vagyok veletek, és nem ismersz engem, Philip, aki látta, hogy láttam az Atyát" (János 14: 9).
Nyugodó bizalommal ez a Tanító, aki hazugság és elnyomó idegen, hirdeti magát Isten egyedüli Fia, többé nem beszél próféta - Jehova nevében, hanem mint Jehova maga, mint Isten. (János 8:25).
Nem meglepő, hogy most Krisztus sok elviselhetetlen rejtélyt lát. Meg lehet érteni azokat is, akik megpróbálják őt némi mítosznak tekinteni, bár ezek a kísérletek kudarcot vallottak. Valójában nehéz elképzelni, hogy van egy Izraelben élő ember, aki azt akarta mondani:
"Én és az Atya egy" (János 10:30).
Sokkal könnyebb elképzelni, hogy a görögök vagy a szíriaiak a legendairól szóló hírt az Istennek a keleti hiedelmek maradványairól írták.
Jézus megjelenésének paradoxona az, hogy Hihetetlen, és egyben történelmi valóság. A testi "euklideszi" elme hiába küzd a rejtélye fölött. Amikor a híres műértő ókor T. Mommsen megkérdezték, miért nem említette írásaiban Jézusról, azt mondta: „Nem tudom megérteni őt, és ezért inkább hallgatnak.” Filozófus Spinoza, bár ő nem volt keresztény, elismerte, hogy az Isteni Bölcsesség „leginkább megnyilvánult Jézus Krisztus által.” Napoleon, egy csomó gondolat a börtön kereszteződésénél a történelem, az élet végén, hogy azt mondják: „Krisztus azt akarja, az emberi szeretet - ez azt jelenti, ő akar, hogy a legnagyobb nehézséget lehet beszerezni a világon, amely szükségtelenül igényel zsálya egy pár barátot, apja - a saját gyerekek, feleség - férje, testvér - az ő testvére, egy szó, Krisztus akar a szív, hogy akar magának, és képes ezt teljesen korlátozás nélkül csak egy volt képes felemelni az emberi szív a láthatatlan az adományozás ideje, és ez azt jelenti, ez jár. ég és föld. " "Pagan" Goethe hasonlította össze Jézust a Naphoz. „? Ha engem kérdezel - mondta -, hogy a természetem áhítatos imádat előtte fogok válaszolni: Természetesen én meghajlok előtte, mint egy isteni kinyilatkoztatás a legfelsőbb elv erkölcs”. Hindu Mahatma Gandhi azt írta, hogy Jézus volt a számára „a mártír, a megtestesült áldozat, az isteni tanító.”






09 Jézus Krisztus az Isten Fia, az igaz Isten

Jézus a tanítványokkal
(A "Krisztus szenvedéllyel" című filmből)

Ilyenek például a történész, a filozófus, a politikus, a költő és a zsidó ítéletei, akik Krisztus személyére gondoltak. De ha Ő nem egy mítosz, és nem csak református, akkor ki ő? Nem szabad figyelmen kívül hagyni a választ azoknak, akik vele jártak Galilea városaiban és falvakban, akik a legközelebb voltak hozzá, akikkel a legintimebb? És megkérdezték a kérdést: "Kinek imádsz engem?" válaszolj Simon-Péter szavaira:
"Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia."
Krisztus állandóan magának hívta a Mennyei Atya Fiát. De az Ő szavaiból nyilvánvaló volt, hogy Isten iránti hozzáállása nem olyan, mint a többieké.
"Senki nem ismeri a Fiút, kivéve az Atyát, és senki sem ismeri az Atyát, kivéve a Fiút" (Máté 11:27).
Amikor azt mondta: "Atyám", akkor megérintette belső életének egyedi misztériumát:
"Az Atyán vagyok, és az Atyám bennem van" (János 14: 11).
Ez azonban nem misztikus, spirituális fúzió az isteni mélységgel, de valami egészen más.

A királyok harmadik könyve 19. fejezetében elmondja, hogy az Illés próféta hogyan várta az Úr dicsőségének megjelenését a Sinai-hegyen. A tűz égett, a hurrikán vihogott, a föld rezgései mindent megráztak, de nem volt benne Isten. És csak akkor, amikor hirtelen egy hideg, hűvös szél fújt egy vöröses sivatagban - a próféta végre érzékelte Jehova jelenlétét. Valami hasonló történt a szent történelemben.

09 Jézus Krisztus az Isten Fia, az igaz Isten

Bébi Jézus a fészerben.
A filmből "Jézus"

Várta a katasztrófákat és az eső csillagokat, és helyette egy gyermek született a Földön, olyan gyenge, mint bármelyik világ gyermekei. Várták a mennyei lovagot, aki az ellenséget összezúzza, de jött a názáreti asztalos, aki "mindazok számára, akik fáradtak és terheltek". Vártak egy erõteljes Messiásra és egy félelmetes Epifanóra, és a föld meglátta az Isten embert, megfogyatkozott, elfogadta a földi "testet és vért" (Fil.2: 6-8).
Az evangélium arról beszél, hogy egy ember, aki evett és ivott, örült és szenvedett, kísértésekkel és halállal ment keresztül. És ugyanakkor megbocsátotta a bűnösöket, ahogyan Isten megbocsátott, olyan dolgokat tett, amelyeket csak Isten végezhetett el, teljesítve az Atya akaratát, és vele együtt.
Krisztus Istenmûvessége mind Isten, mind ember számára való kinyilatkoztatás.
„Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige. Ugyanez volt kezdetben Istennél. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett. Benne élet volt, és az élet volt az emberek világossága, és a fény a sötétségben fénylik, de a sötétség nem érti meg, és az Ige testté lett és közöttünk lakozott, telve kegyelemmel és igazsággal. láttuk az ő dicsőségét, a dicsőség, mint egyszülött az Atya Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem és az. az igazság Jézus Krisztus Isten nem látta soha senki, az egyszülött Fiú, aki az Atya ölén, megmondotta neki „(Jn 1: 1-5,14,17-18) ..
A próféták már tudták, hogy a Mindenek első oka nem egy arctalan erő vagy kozmikus rend, közömbös, mint az univerzum bármelyik ereje, hanem - az élő Isten, aki az emberekkel beszél, és ad nekik képét és hasonlatosságát. Egyetért az emberrel, magasabb életre hívja. De ha az Ószövetségben Isten tervének és Isten arcának maradt titokban maradt, akkor Jézus megjelenése közelebb hozza a Teremtőt az emberekkel. A Messiáson keresztül a világnak tudnia kell, hogy Jehova "szeretet", hogy mindenkiért az Atyához tartozhat. A föld tékozló gyermekeit az Atya házába hívják, hogy állandó fiúságot kapjanak ott.
Erre az Emberfia született a világban, aki magában foglalja össze a mennyet és a földet (1Móz 19:19). Az Újszövetségben valójában csak az Öreg homályos reménye vált valóra. Mostantól kezdve a Jézussal való szellemi egyesülés Istenkel való egyesülés.


Tehát a keresztény tanítás alapja az a feltétlen hite, hogy Jézus Krisztus az Úr Isten. Kezdve, Jehova, azaz. az élet magában, a Nagy és a Szent. És ugyanolyan isteni természetű, mint az Atya. Maga Krisztus mondta magáról:
"Én és az Atya egy" (János 10:30).
A Biblia ezt mondja:
hogy ő nem kezdõdik (János 1: 1-2, 1. könyve 1: 8);
Ő minden teremtmény (János 1: 3, 1. könyve 1:16);
Ő az igazi Isten (János 1: 1, Zsidók 1: 8, János 20: 28, 1 János 5:20).
Maga Jézus magával hozta a zsidókkal folytatott beszélgetés során egy csodálatos bizonyságot az Ő istenségéről (János 5: 19-37). Izrael legnagyobb prófétája - Keresztelő János - azt mondta, hogy Jézus Krisztus az Úr (János 1: 15-18,34). Jézus által végzett munkák Krisztus istenségének bizonyítékai (Jn 5:36). Az Atyaisten bizonyságot tett arról, hogy Krisztus az Isten Fia, Krisztus keresztségének idején és átváltoztatása alatt (Máté 3:17, 17: 5). Továbbá minden Szentírás - a Biblia tanúskodik Krisztusról, hogy Isten Fia, Isten a testben.
Isten segítsen Önt abban, hogy élhessen az Úr Jézus Krisztusban, mint az Isten Fia - az igaz Isten.
(Az előadás Alexander Me munkáit használtatta.)

KEZDŐ FELADAT READING


Ebben a leckében felkérést kaptok arra, hogy olvassátok el az apostolok négy evangéliumát és cselekedeteit.
Ma, kérjük, olvassa el:
Az apostolok 5-8.

Az apátság oltárának szobrai Muassac-ban.
10. század. Franciaországban.

KERESZTELES ÜDVEK A VI. SZÁZADBAN
A hatodik század között a nagy keresztény ünnepek - karácsony, húsvét, a feltámadás, a Vízkereszt, a Descent a Szentlélek - adunk Több szabadidő bemutatása az Úrnak és az Angyali üdvözlet. Emellett ünnepeket szenteltek az Isten különféle aszketikáinak. A hatodik századig életrajzukat már összeállították. Azonban bonyolítja rituális a templom vezetett arra a tényre, hogy kevesebb prédikációkat, és a legtöbb hívő, hogy tudjuk, mikor és mi lesz az ünneplés nem tudta igazán megmagyarázni a mélyebb értelmét mindegyikre.




Kapcsolódó cikkek