8 szálas kumihimo kábel

Munkaidő

8 szálas kumihimo kábel

Továbbra is folytatom a Kumichimo-zsinór témáját, amely a Maraudai gépén szőtt, az első MK-ben kezdtem. Általában elmondom, hogyan kell szöveget egy másik vezetéket Kumihimo, ezúttal 8 szálból. Ezt a vezetéket négyzetnek nevezzük, mert a szekcióban négyzet alakú.
Szóval 8 szálra van szükségünk - négy szál azonos színű, 4 másik. Egy adott termékhez kötöztem, így fehér és bordófonalak voltak. A Kirov nevét viselő natív PNA öszvéréből viseltem - egy szálból négy 150 cm hosszú csizmát vágott. Ennek a hosszúságú szálaknak 89 cm hosszú kábelt kaptam.

8 szálas kumihimo kábel

Mint az előző időben, a tekercsek helyett műanyag orsókat használtam egy mulinához, amelyet egy csavarral és alátétekkel súlyoztak.
Ezenkívül mindegyik orsóról 20-25 cm-es szálat csavarjuk le, és összecsukjuk őket.

8 szálas kumihimo kábel

és a végén 2 csomópontot kötünk kb. 1 cm-re egymástól.

8 szálas kumihimo kábel

A csomók között nyert hurokban a horgot a központi tömegünktől fogva húzzuk meg (több nagy mágneskártya és egy építési plumb-vonal van):

8 szálas kumihimo kábel

Most már mindezen építkezést marudaiban töltjük. Nem fogom kidolgozni ezt a folyamatot - utalok az előző MC-re. Ennek eredményeképpen párhuzamosan elemezzük szálainkat - északon és délen, 2 bordóban, nyugaton és keleten - 2 fehér. Ez a kiindulópontunk.

8 szálas kumihimo kábel

Emlékeztetlek arra, hogy nem kapcsoljuk be a gépet, mindig a déli oldalon állunk. Elkezdjük a szövést. Először a dán és az északi vonalakat cseréljük. Ehhez egyidejűleg a déli szálakat vigyük át, és átadjuk őket a két északi szál között:

8 szálas kumihimo kábel

Emlékszem, a szövés során a téma a téma, nem a tekercs. Mindkét kezével egyidejűleg:

8 szálas kumihimo kábel

Most négy szál van északra, a középső déli részén, az északi pedig a szélein.

8 szálas kumihimo kábel

Most mind a szélsőséges északi szálakat, mind a dél felé tartjuk.

8 szálas kumihimo kábel

Ezután ugyanazt a műveletet ismételjük meg a keleti és nyugati szálak esetében. Ugyanakkor 2 keleti szálat veszünk át, és a nyugat között:

8 szálas kumihimo kábel

8 szálas kumihimo kábel

A fehér szálak nyugaton fekszenek - az előbbi a középső keleti, a nyugatiak a szélén vannak.

8 szálas kumihimo kábel

Most egyidejűleg két extrém nyugati szálat viszünk keletre:

8 szálas kumihimo kábel

8 szálas kumihimo kábel

A szövés ciklusa befejeződött. Ismételje meg ezt az algoritmust a megfelelő számú alkalommal. Így - csere az első déli és északi menettel (ebből következik, hogy nem túlhúzott - balmenetes mindig a bal, jobb - mindig igaza van!) - délről északra a középső, majd észak-déli irányban. És akkor ugyanazt végre a keleti és a nyugati szálak (újra - nem sodort fonal - a legjobb mindig a tetején, alján - lásd alább) - a kelet-nyugati, a középső, majd nyugatról keletre.
Íme, amit sok szövési cikluson keresztül kapunk:

8 szálas kumihimo kábel

Folytatjuk a szövés pszichedelikus megszállását, és megtudjuk, hogy a mi bolyhosunk már a maraudin alapjain fekszik:

8 szálas kumihimo kábel

Megállunk, egy pálcát rögzítünk a szövés pontján:

8 szálas kumihimo kábel

A súlyokat eltávolítjuk, a kábel már elkészült része gyengéden behajlik a tükör alatt:

8 szálas kumihimo kábel

És ismét a hajtogatott zsinór segítségével egy szálhurok segítségével rögzítjük súlyunkat:

8 szálas kumihimo kábel

A rakomány ismét felfüggesztett állapotban van, és folytathatjuk munkánkat:

8 szálas kumihimo kábel

A tetoválás tovább, amíg meg nem derítjük, hogy a tekercseken lévő szálak valahogy csendben végződnek, és a tekercsek maguk is a tükör szélén állnak:

8 szálas kumihimo kábel

Letöröljük a terhelést, és húzzuk meg a csipkét a tükör alatt.
Ebben az esetben a tekercsek már egy rendetlenségben magukra a tükörre is kiterjednek:

8 szálas kumihimo kábel

És csomót kötünk a fonott zsinór végén.

8 szálas kumihimo kábel

Megformáljuk a tippeket és megcsodáljuk a munkát:

8 szálas kumihimo kábel

8 szálas kumihimo kábel

Kész!
Két fűzőre volt szükségem, a második pedig úgy döntöttem, hogy szövik, megváltoztatva a színes szálak kiindulási helyzetét:

8 szálas kumihimo kábel

És akkor minden ugyanaz. a kimeneten egy másik csipkét kaptunk:

8 szálas kumihimo kábel

8 szálas kumihimo kábel

Összehasonlításképpen a következő 2 fűző van.

8 szálas kumihimo kábel

A szálakkal, színekkel és az eredeti elrendezéssel kísérletezheti érdekes vezetékeket. És már behelyeztem a vezetékeimet a késztermékbe, amit később mutatok be.
Ha valami nem világos - kérdezz!

Kulcsszavak

Kapcsolódó cikkek