6 legjobb alternatíva a gyepen

4. Kúszó lóhere

Legendás trehlistochkovye lóhere levelek, nem lehet megunni elvarázsol kertészek, és javasolja, hogy hozzon létre egy feltűnően élénk és friss megjelenésű, szilárd lefedettség - néhány legszebb között talajtakaró. Égköteles a kúszó szárakkal, amely gyökereket hozhat a internodákban. Fehér here magassága legfeljebb 40 cm csak a virágzás idején, amikor tömege fölött lombozat emelkedik globuláris csúcsi rügyek fehér, rózsaszín, zöldes színű.







A lóhere fő előnye a szőnyeg szépsége, amely egyszerre csodálatosnak és sűrűnek tűnik. De nem szabad elfelejteni a tisztán gyakorlati előnyöket. A lándzsa ellenáll a nehéz terheknek és tökéletesen tolerálja a taposást. Ők védik a talajt, javítják a jellemzőit, fényt és remekül hatást gyakorolnak a kert kialakítására. A virágzás során a lóhere szőnyegek mindig vonzanak méheket és pillangókat.

A lóhere kúszásáért

Kúszó lóhere inkább napos területeket, a pritenenii gyakran elveszítik a levelek színét jellemző tulajdonságait. A talajok nem igényesek, de nem tolerálják az ásást és a nedvesség stagnálását, jobban érzik magukat a kiváló minőségű nedves talajon.

A lóhere legjobb fajtái:

díszített krém "kullancs" és a piros pont a márka "Dragon's Blood";

A leggyakoribb grade «purpurascens» Smaragd határolja barna levelek és egy kicsit olyan, mint neki, de ezzel szemben «Sötét Dancer» sötét díszített smaragd szélű levelek és hófehér virág fejek;

Négylevelű "jó szerencse". A smaragdzöldek és a változatos formák;

foltos fajták "William", "Csuklók" és "Atropurpurea";

lila lombos "Wheatfen" fényes rózsaszín virágzattal.

A legjobb alternatív pázsitok listájának folytatása, lásd a következő oldalt.

A következő részhez a "Előző" és a "Tovább"

De ezek a gyógynövények károsak más növényekre? Fojtják őket? Fák, például. Végül is ezek a gyógynövények egyetlen tömegbe olvadnak össze, szorosan összefonódva mind a szárakkal, mind a gyökerekkel. És próbáld lefújni őket, ha ezek a gyógynövények például az almafákba csúsznak. Bár kétségtelen méltóságuk gyönyörű látvány és az a tény, hogy valószínűleg nem kell minden hónapban kaszálni.

Isten ne tegye egy lóhere a helyszínen. Mindent elpusztít, lehetetlenné teszi a gyökerest, és a nyár második felében porlevél borítja, a talaj megnöveli, de nagyobb kárt, mint a gyomtól.

Elena, de megpróbáltad levágni? Mint a gyep. Miért gondolja sokan, hiszen ez egy alternatíva a gyepnek, ezért felesleges gondoskodni róla. Bármi legyen is a lóhere, eltömődött a virágágyások, eltakarják őket. És a jól tájékozott, a virágtermesztők hetente gyomlálnak, és nem engedik meg a lóhere növekedését. By the way, gyep fű, csak mászni a virágágyások, valamint a lóhere.







Olya, szeretném megjegyezni, hogy vannak dekoratív alacsonyan növekvő lóhere fajták. Tavaly a lóhere-fajtákból és a közönséges pázsitfűből készült öko-gázokat készítettem. Szezononként csak kétszer kaszált. Ezt a lóhere monokultúrával vetheti át, mint egy közönséges pázsit helyett.

Svetlana, milyen ostobaság, nem te vagy Liana, nem hülye és nem komló.
Igen, sűrű függönyöket képeznek és összefonódnak, de ez nem teszi őket kártevők, az ilyen függönyök alatt a nedvesség hosszabb ideig tart. És fenyegető fák, vagy egyéb gyógynövények. Természetesen más fűszernövényeket is be lehet fojtani, de nem kell őket virágoskertbe ültetni, és ha ültetnek, akkor korlátozzák a metszés növekedését. A fák gyökérrendszere mélyebb, mint a talajtakaróé, és nem zavarják egymást, mert a fák alatt növekszik hagymás és más virágok.

Ha futsz, a tűzgolyó lesz az agresszor. Clover, és más füvek csak korlátozzák, elegendő csak felvenni a felesleges időben, levágni, vagy akár megszakítani a kezét - és az egész ravaszság. és a virágágyások körüli szegélyek, és a mulching - csodálatos és megbízható eszközökkel, itt csak Borishoz csatlakozhatok!

Felfedeztem a duchéniát. Dekoratív eper. Az elmúlt évben 2 beteg csírája volt. És most vettem 1 m2-t, még mindig a nyár nem kezdődött el ... terjed egy sűrű göndör szőnyeget, virágzik, mint egy eper, bogyók felnéz. Úgy gondolom, hogy a peonies alatt fussak.

És én csak álmodom róla! Ilyen visszavonás után elkezdek keresni!

Tatiana után írtam egy ismertetőt Duchenne, a következő történt ... Ez aranyos volt rosszindulatú agresszor, és csaknem az összes kedvenc virágágyás nagyon rövid idő alatt :), egymást keresztező és a túlélő én daylilies, mászik gyöngyvessző, megszerzése kétszintes szintek. Óvatosan ástam rá (remélem mindenkinek), és áthelyeztem a helyszínre a fák alatt, ahonnan nem terjedt el. Tehát, ha sikerült megtalálni őt, és ő ideges, kérlek, ne bántalmazz rám :)). Csak viselkedett és kínos. A szél sebessége egy önfenntartó helyre telepedik, és szem nélkül nincs idő, hogy villogjon, mivel senki sem láthatja a szeretett virágágyában. Minden évszakban harcolt. Szerintem ebben a szezonban szükség van az "utódok" elleni küzdelemre. Egyetértek azzal, hogy minden növénynek időt kell hagynia a "visszatartani", de ha az idő nem annyira? és erőket is? De ezek az arrogáns növények elvesznek minden erejét és idejét, és valójában szeretnék megcsodálni a jól karbantartott virágágyást is

Gyönyörű, munkánk van, ő már vad és elkapott. De ne felejtsd el, nem halálos, de kellemetlen mérgezés, nemcsak a gyerekek mérgeztek meg, hanem felnőttek, akik megpróbálták a "földesnő" -t.

Igen, ez egyáltalán nem mérgező, csak étetlen, nem ízletes.

Csak friss íze van - nem! Kipróbálta magát és gyerekeket. Mérgező dusheniya nem tekinthető!

Hello mindenkinek! Szeretnék ültetni a kertbe. inkább, már beültetett egy kis darab, Veronica fonák. Sokat olvasok róla, és mindennel boldog. Probléma van, amit - velem szomszéd gyep határok, elválasztva minket egy kerítés a rács, állva egy konkrét szalag magassága 10-15 cm Kérdés a szakértők, mint -. Ne essen én Veronica által saját vetés a gyepen egy szomszéd. Nem akarok bajba kerülni a szomszédaim és igazán szeretnék egy gyepet Veronica kertjében! Mindenkinek hálás leszek a tanácsért!

Két éve vagyok speedwell, és nem vagyok sietve kibővíteni, bár sokan azt mondják, hogy ez egy igazi agresszor. És sehol sem látom, hogy a magok szétszóródnak. Bár talán azért, mert nagyon rossz lúgos talajom van.

A kérdés az, hogy Veronica fonalszerű, a levelek egész évben zöldek, és tavasszal frissítés van? huh?

Jó napot, Tatyana! Remélem helyesen megértettem a kérdést: tavasszal úgy tűnik, hogy életre kelnek és dekoratívabbá válnak, de a bokor a levelekkel folyamatosan, csak a télen kissé elveszíti megjelenését. Miután elolvastam a cikket, egy veronikát telepítettem a webhelyemre, azt hiszem, szálszerű. Van rajta a levelek már bordó színt!




Kapcsolódó cikkek