FK belshina, a fehérorosz foci tükrében

getId ()> "class =" vote__count vote__count_align_tl "> 0

2 év 10 hónappal ezelőtt

A "Belshina" labdarúgó klub azon kollektívákra utal, akik számára a független Fehéroroszország bajnokság megjelenése szinte az egyetlen esély arra, hogy új minőségi szintet érjenek el. Elvégre során szövetséges idők „Rubber” elégedettek voltak, a legjobb, köztársasági bajnokságot, sőt játszott Mogilev régióban bajnokságot. És akkor - a lehetőség, hogy labdarúgás Európa! És a klub a Bobruisk miatt megragadta. Hagyja, hogy a legfélelmetesebb ellenfél, amellyel az európai kupája csökkent, a moszkvai "mozdony" volt, amely további fejlődésre ösztönzött, bár kicsi volt.

Labdarúgás Bobruiskban: Shinnik és mások

Belshina csapat a meccs előtt a "Neman"

Kezdetben a város volt a nemzeti csapat, amely az első hivatalos Belorusz bajnokság második helyre került, és négy évvel később, 1926-ban megnyerte a bajnokságot. 1937-ben nem volt "Spartacus", a 60. században már egymással helyettesíthető SKA, "Home", "Dzerzhinets" "Berezin" "Bútor", "Builder". 1961-ben a csapat a város Bobrujszki (úgynevezett) világít még a nemzeti bajnokságot - a „B” osztályú Szövetségi Köztársaság, 1. zóna, és vette ott az utolsó előtti, 15. helyen. Mindebből a legjobb klip bizonyultak Spartacus és „építők”, két háromszor sikerült, hogy a város az „arany” a republikánus bajnokságot. A csapatok közötti váltás 1976-ig folytatódott, amikor a Belshina klub Shinnik hivatalos előfutára nem jelent meg.

Az első szezonban, miután megnyerte a 4. helyet a Mogilev régió bajnoki címében, megnyerte a jogot a republikánus versenyeken való részvételre. 1978-tól kezdett trófeákat gyűjteni: a bajnokság "aranyát", "ezüstöt", a BSSR kupaját. 1981-ben recesszió alakult ki, amely öt évig tartott. A generációk elhúzódó változása csak az évtized második felében hozott gyümölcsöt: az első, a bajnokság második helyezettje és a BSSR kupa. Aztán ismét a csökkenés, a járat a regionális szintre, ahol a "gumiabroncs", és megállapította a megjelenése a bajnokság független Fehéroroszország.

FC "Belshina": a régió bajnokságától az európai kupákig

A Modest Bobruisk stadion "Spartacus", amely kevesebb, mint négyezer nézőt foglal magában, az UEFA nem engedélyezte a nemzetközi mérkőzést. Ezért a "Belshina" Európa Kupa történetét Minszkben kezdték meg, az 52. ezredik Dinamo-n. Ez azonban nem befolyásolja különösen a részvételt. Tekintse meg a klub játszik a minősítő észt KEK »Szaddám« (4: 1) a három ezer néző, valamint az első fordulóban a pontszám 1: 2 hozamok jövőbeli elődöntős a verseny - Moszkva »Mozdony« - hétezer.

Bobruisk Stars

A Bobruisk futball labdarúgóját a Gradoboev folytatja

A Bobruisk futball legkiválóbb tanulója Alexander Prokopenko. A "Stroitel" FC-t játszotta, ahol 1972-ben a Minszki "Dynamo" -ot vették. Minszkjével 1982-ben lett a Szovjetunió bajnoka, és bronzérmet nyert a moszkvai Olimpiai Játékokon a nemzeti csapat részeként.

FC "Belshina": a jégkorongban

A "Dnepr" Mogilev - FC "Belshina"

Will Bondarenko sikerrel dolgozik a személyzetével, ebben az esetben a Belshina csapattal, hogy játszik és visszatér az ország vezető szerepéhez? Itt a probléma talán nemcsak a Bobruisk klubjában rejlik. "Busz" elhalványult a háttérben a vezető belorusz csapat, akik viszont - elhalványult a háttérben az európai. Milyen bűnt elbújni: gyenge bajnokság - gyenge klubok. Valaki többet, valaki kevesebbet, de annál is inkább. És ezt a kérdést nemzeti szinten kell megoldani. És ott, láthatja, a Bobruisk futballban fognak állni.

A Bobruisk klub nem vezető, sem kívülálló Belaruszban. Az átlagos csapat: néha tűz, és talán nem sikerül. Ez nagyobb léptékben az egész fehérorosz focira vonatkozik.