7 Kérdés a Kölni Egyetemen, kar, oktatás, karrier

7 Kérdés a Kölni Egyetemen, kar, oktatás, karrier

A Kölni Egyetemen 1388-ban nyílt meg. Egy évvel később megkapta az első 700 hallgatót.

Az egyetem azonban 1798-ban a franciaországi esküdtség megtagadása miatt zárva volt. Csak 1919-ben Köln polgármestere nyitotta meg újra.

Már 10 éve kezdődött el a fő egyetemi épület építése a Nagy téren. Most a Kölni Egyetem határozottan a németországi legnagyobb egyetemek közül a legmagasabb három országban van, és Európa jövőbeli tanárai számára a legnagyobb központnak számít.

A kölni egyetem népszerűsége

Két egyetemi tanár nyerte meg a Nobel-díjat, és a listán a híres alumni felsorolt ​​író Anna Seghers, a görög elnök Karolos Papoulias, űrhajós Reinhold Ewald, elnök-vezérigazgatója a Volvo, Stefan Jacoby cég.

Az egyetem büszkesége a közgazdaságtudományi és társadalomtudományi kar, amely Európa legjobb egyetemeinek öt legmagasabb rangsorában szerepel.

7 Kérdés a Kölni Egyetemen, kar, oktatás, karrier

Közgazdaságtudományi Kar. Ezenkívül tagja az Európai Menedzsment CEMS Uniónak és az EQUIS akkreditált üzleti iskoláknak az Európai Kezelési Menedzsment Alapítvány (EFMD) szerint.

A külföldi hallgatók nemzetközi oktatási programjaira a Kölni Egyetem díjat kapott a német külügyminisztériumtól.

Az egyetem folyamatosan együttműködik több száz külföldi egyetemmel és több tucat kutatóközponttal szerte a világon.

VolSU, Irodalmi Intézet. Gorky M. és a Szentpétervári Állami Egyetem Vezető Doktori Iskola együttműködtek a Kölni Egyetemmel és rendszeresen küldenek Németországba a legjobb diákok képzésére és továbbképzésére.

7 Kérdés a Kölni Egyetemen, kar, oktatás, karrier

Úgy döntött, hogy Németországban felsőfokú képzésben részesül? Itt találhatók Berlin legnépszerűbb egyetemeinek listája.

Belépés a Kölni Egyetemen

Minden külföldi pályázónak be kell nyújtania az alábbi tanúsítványok valamelyikét a képzés iránti kérelem benyújtásakor:

7 Kérdés a Kölni Egyetemen, kar, oktatás, karrier

A befogadási kérelmek benyújtása évente kétszer történik:

Tanulmány a Kölni Egyetemen

Ma a Kölni Egyetemnek mintegy 45 000 diákja van. Az egyetemi hallgatók összetétele nagyon nemzetközi, a külföldi diákok aránya 10%.

A részlegek és a karok többsége a város délnyugati részén található. Egy főiskolai végzettség esetében a diáknak 3-4 évig kell tanulnia, a kiválasztott szakmától függően.

A mesterfokozat megszerzéséhez a hallgatókat az egyetemen 1-2 évig kell kiképzni.

Kölni Egyetem karai

7 Kérdés a Kölni Egyetemen, kar, oktatás, karrier

  1. Üzleti adminisztráció;
  2. Számvitel és adózás;
  3. Vállalati fejlődés;
  4. Pénzügyi;
  5. Egészséggazdaságtan;
  6. marketing;
  7. média
  8. kezelése;
  9. Ellátási lánc menedzsment;
  10. Információs rendszerek;
  11. gazdaságban;
  12. Mikroökonómia, intézmények és piacok;
  13. Makrogazdasági, gazdasági és pénzügyi politikák;
  14. Statisztika és ökonometria.

Jogi Kar

A Jogtudományi Kar a tanácsadói szolgáltatásokkal kiegészíti a klasszikus tantervet, és a szakmai irányítás központjában kutatást végez.

1925-ben egy egyedülálló légi és térjogi intézetet nyitottak meg a karon.

A következő specializációkat a környezetvédelmi jogszabályok, a köz-, a polgári és a büntetőjog területei szerint csoportosítják.

Orvostudományi Kar

A karon egy egyetemi klinika van Kölnben. amely témákat és támogatást nyújt a disszertációkhoz, a munkahelyi tanulmányok és a klinikai gyakorlat során. A Kölni Genetikai Iskola az egész világról szóló kutatásáról ismeretes.

Művészeti és Bölcsészettudományi Kar

7 Kérdés a Kölni Egyetemen, kar, oktatás, karrier

  • Ókori történelem;
  • Klasszikus filológia;
  • Régészeti;
  • judaizmus;
  • filozófia;
  • Iszlám tanulmányok;
  • Középkori latin;
  • irodalom;
  • art;
  • Latin-Amerika, Afrika és Ázsia kultúrája és mások.

Matematikai és Természettudományi Kar

7 Kérdés a Kölni Egyetemen, kar, oktatás, karrier

Ha szeretne pihenni és nem pazarolja az utazási dokumentumok elkészítését, akkor a vízummentes Ciprus várja Önt. Milyen más országokban látogathatok vízum nélkül, lásd következő cikkünket.

Olvassa el ezt a cikket. hogyan kell a vízumot a Cseh Köztársaságnak meghívóban megfelelően kiadni?

Tudja meg, miért az Egyesült Királyságban a felsőoktatási rendszer az egyik legjobbnak számít, és az egész világon értékelik.

Bölcsészettudományi Kar

Tandíj a Kölni Egyetemen

7 Kérdés a Kölni Egyetemen, kar, oktatás, karrier

Továbbá a német nyelvtanfolyamra 500 eurót fizetnek a külföldi diákok számára.

Bizonyos fizetett kurzusok kivételével a Kölni Egyetemen végzett képzés ingyenes.
Mire számíthatnak a hallgatók a diploma megszerzése után?

A kölni egyetem folyamatos továbbképzésének lehetőségei

Az egyetem mesterképzése a következő karokon lehetséges:

7 Kérdés a Kölni Egyetemen, kar, oktatás, karrier

A doktori tanulmányokat minden karon biztosítják, német és angol nyelven.

További oktatási programok nyári iskolák és nyelvtanfolyamok 27 nyelven.

Lehetőségek a kölni egyetem diplomások számára

Az egyetem hivatalos honlapján (www.uni-koeln.de) van egy munkaterv a hallgatóknak és diplomásoknak, ahol az egyetem és más munkáltatók üres álláshelyeit rendszeresen kiküldik.

7 Kérdés a Kölni Egyetemen, kar, oktatás, karrier

Az egyetemen is van egy szakmai irányító központ.

A Kölni Egyetemen a helyi és nemzetközi hallgatók tekintélyesnek tartják a képzést.

Az egyetem világszerte elismerést és partnerséget biztosít az oktatási intézményekkel, klinikákkal és kutatóközpontokkal Európában, Amerikában és Afrikában.

Olvassa el:

  • 7 Kérdés a Kölni Egyetemen, kar, oktatás, karrier
    10 kérdés jelentőséggel bír a németországi utazáshoz Németország - egy európai ország (Oroszország után) a lakosság szempontjából. Ez a szövetségi állam 16 független országból áll, állami közigazgatás formájában pedig parlamenti köztársaság. Általános [...]
  • 7 Kérdés a Kölni Egyetemen, kar, oktatás, karrier
    6 kérdéseket kivándorlás Új-Zéland Új-Zéland, vagy ahogy ők hívják az állam, az ország maori, található a dél-nyugati Csendes-óceán okeana.Odnoy a fő jellemzői az ország földrajzi izolirovannost.Vmeste ezzel az új [...]

Kapcsolódó cikkek