12 - "Az orosz valósághoz igazított plágium", az ügyfelek véleménye

Ez a film azóta nem nevezhetem el a híres amerikai film 1957-es "12 dühös emberét" Henry Fondával megértettem, hogy ez a tiszta plagizálás teljesen megszünteti az alapötletet, és alkalmazkodik a valósághoz. Hogy megértsd, hogy Mikhalkov nem zseniális ötlet, de ellopta.







Különben is, láttam, hogy a vezető szerepek egész konstelláció a legfinomabb, nem fél a szó, egy jó színész (GAFTA Makovetskii, Garmash, Petrenko, Efremov, Gorbunov) szovjet film. Igen, igen, szovjet volt, nem orosz! Szovjet iskola és készség. Sajnos, az új orosz mozi között a fiatal szereplők között a tudás és a szakmaiság egyszerűen nem. Tisztán IMHO.

By the way, ezeken a színészeken, a páratlan játék és az egész film tart. Ők a játékuk, melyet a karakterük képében testesítenek meg, nem engedik meg, hogy elszakadjon a képernyőtől két és fél óráig. Nagyszerű. Ez örömet okoz. Ez azért van, mert ezek a szereplők, hogy ezt a filmet 4 pontot adtam 5-ből, annak ellenére, hogy az elképzelés plágizmusa.

Az ötletet azonban kissé hígították ismeretlen pillanatok finomításával. Az eredeti filmben a néző soha nem fogja tudni, hogy a srác ténylegesen gyilkos volt-e, a zsűri tévedett, vagy rendben voltak, és mi történt a valóságban. Itt van előttünk a titokzatos fátyol. Megmutatják, mi történt az eseményekkel, és mi történt a tárgyalás után. De ez a legfontosabb dolog.

Mikhalkov megérintett egy veszélyes témát. A szokásos belföldi bűnözést nem a szokásos bűncselekménynek tekintette, mint az eredetiben, de nehéz, hosszú távú, többnemzetiségű konfliktusra törekedett. Vettem egy olyan fickó hőseit, aki a háború áldozata volt. És itt a tipikus Mikhalkovo pátosz, patosz, pátosz hasznos. Ideális kép az életről a militánsok megjelenése előtt és a háború rémülete megjelenésével. Csak Mikhalkov nem magyarázza meg, hogy a militánsok nem mennek sehová, ezek az emberek a földjükön tartózkodtak, de akik eljöttek hozzájuk és mi tették ezeket az embereket a fegyverek felkarolásához, egy másik kérdés, amelyet Mikhalkov nem tisztáz. Természetesen talán ezek az emberek soha nem engedték el a fegyvereiket a cári Oroszország idején a kaukázusi hódítás pillanatától kezdve, amikor idegenek háborúztak ezekre a földekre. Ez Mikhalkov is nem beszél.







Nem értem, miért kellett ilyen érzékeny témát érintenie? Még több dráma az ellopott telek?

Ez az, amit tökéletesen mutattak ki, így a valóságunk minden rettegése. Mindezek a csövek - hőcsövek az iskolában a gyermekek feje fölött, mindezek a korrupció az élet minden területén a ház épületétől a temetőben. Ez az abszurditás, és hülye nevetés a hülyeséged és közönyösséged felett.

Az abszurd apogéte Mikhalkov hősének javaslata volt, hogy bevallja a fickó bűnösségét, hogy megmentsék az életét, börtönben rejtőzködve. Őszintén szólva, egy ilyen őrült ötlet valaki tudatába kerülhet csak hazánkban. Olyan világban, ahol ilyen jogállam létezik, senki sem gondolja. Olyan ez, mint egy axióma, amelyet nem kell bizonyítania, mert ez az igazság. Azt hittem, ha a karakterek vezetnek ehhez - ez egy teljes ki! A törvény teljes hiánya, az ország törvényessége, sőt az állampolgárok gondolata is.

Tetszett az alperes srác karaktere. Nagyon erős szellem fiú. Nincs hisztéria, szar, kétségbeesés. RESPECT.

Nagyon tetszett, hogy a zsűri között nincsenek nők. Jó, hogy nem gondolják, hogy elhanyagolják a nemek közötti egyenlőség elérését (ahogyan az amerikai remake-ben is tették, mint reménytelenül elkényezték a képet). Egészen bármi is itt lenne a női érzelmek bármelyik megnyilvánulásában.

A filmzene teljesen láthatatlan itt, bár a zeneszerző a csodálatos Eduard Artemiev, akinek a zene egyszerűen csodálatos.

A film megérdemli a figyelmet:

1. Ez egy alkalom arra, hogy újra megnézzük magunkat kívülről és a nem vonzó valóságunkról. Igaz, ki és mikor tett ebből legalább néhány következtetést?

2. Ez a lehetőség nagyszerű játékot fog játszani.




Kapcsolódó cikkek