Mérkőzés Montenegró - Oroszország megszűnt miatt zavargások a standokon

Még a németországi döntőbíró előtt Denise Aitekin, az orosz rajongók szerbiai rajongókkal közösen megpróbálták megszervezni a Gradsky stadionba szervezett menetrendet, de a helyi bűnüldöző hatóságok ezt megakadályozták. A montenegrói rendőrség blokkolta a szerb rajongókat, akik agresszív cselekményekkel reagáltak erre.

A következő szót a Balkán csapata rajongói vették. A montenegróiak tűzijátékokat és fáradtokat dobtak a tömegközlekedés körül a stadion közelében, ahol a játéknak tovább kellett mennie. A forgalom az utakon blokkolva volt.

A legrosszabb azonban aznap este a futballpályán történt. Amint a második leosztás egy teljes fordulatot tett, amikor a szálkából kiszabott tűzoltó megütötte az orosz csapat Igor Akinfeev vezetőjét.

A 28 éves kapus nem tudta elhagyni a gyepet: kórházba vitték, ahol sürgősségi orvosi ellátásban részesültek.

Bővebben:

A pályán csapattársaink egész edzője, Fabio Capello vezette. A mezőn mindenki meglepődött, és ebben a helyzetben a játékosok elmentek az öltözőbe. A mérkőzést csak fél óra múlva indították el, és az orosz csapat kapujában lévő helyet a zenitista Yury Lodygin vette át. Később volt információ Igor egészségéről.

"Az orosz labdarúgó-válogatott kapusa, Igor Akinfeev tudatában van, a sérülés természetét a felmérés után fogják meghatározni" - mondta az orosz sajtószolgálat.

Vitaly Mutko orosz sportminiszter később tisztázta az orosz csapat kapusáról szóló információkat. "Igor egy csepegtető alatt van: nyaka ég. Az orvosok szintén agyrázkódást diagnosztizáltak a lejátszóban. Most a kórházban van, ahol folytatja a vizsgálatot - mondta Mutko.

Az első félidőben a helyi rendőrség biztonsági kamerák segítségével kitalálta, ki tűzoltja az Akinfeevet és letartóztatta. A montenegrói csapat fan-mozgalmának képviselői elmentek a podtribunnoe szobájába, hogy bocsánatot kérjenek, hogy megfeleljenek mindkét csapat tisztviselőinek és képviselőinek.

A szünet sípjáig nem történt vis maior. A félidő közötti szünet hosszabb ideig tartott, mint a megfelelő idő, mivel az UEFA tisztviselői úgy döntöttek, hogy az ülés sorsa. A szervezet vezetője, Michel Platini személyesen úgy döntött, folytatja a mérkőzést.

"A szünet nem tíz percet vett igénybe, hanem fél órát, mivel az UEFA főtitkárának, Gianni Infantinónak nevezett mérkőzés delegáltja volt. Ezután az Infantino felkért időt arra, hogy konzultáljon Michel Platini-val. Fél óra után Infantino visszahívta a küldöttet, és folytatta a mérkőzést - mondta a forrás.

Bővebben:

Ennek eredményeképpen a sportesemény, melynek feltételezhetően üdülési státusza volt, de érthető okok miatt messze volt egy szabadságtól, folytatta. A második félidő közepén a főbíró ellentmondásos büntetést kért a montenegrói csapathoz. A labdarúgó-játékosok és a szurkolók a standokon határozottan kifejezték elégedetlenségüket ezzel a döntéssel.

Roman Shirokov, az orosz válogatott kapitánya játszotta a 11 méteres sztrájkot. A montenegrói kikötő "pontjának" legyőzésére nem tudott. És azonnal a mezőn kezdtek forrni a szenvedélyek.

Ezúttal a játékosok - segítség nélkül - elkezdték kideríteni a kapcsolatot, és szinte nem rendeztek öklendőket. A veretlen büntetőrúgás után az orosz válogatott játékosainak pontatlanul be kellett érkezniük a labdába az oldal mögé. Ebben a pillanatban a szalag a futballistán ismét repült érthetetlen tárgyakat. Az orosz labdarúgók rámutattak a montenegrói rajongók következő csúf trükkjének ügyészére, ami elégedetlenséget váltott ki a helyi csapatok játékosai között.

A választottbírók azonnal küldték a csapatot a podtribunnoe helyiségbe este második alkalommal. Néhány pillanat múlva a stadion kapott egy üzenetet, amelyben kijelentette, hogy az ülés hivatalosan megszűnt.

Nem sokkal később a "Spartacus" "Fratria" rajongóinak társulása után egy üzenet jelent meg, hogy a találkozót abbahagyták a Dmitry Kombarov orosz nemzeti válogatott védője által dobott kés miatt.

Nikolai Tolstoy RFU elnöke megígérte, hogy fellebbezni fog a mérkőzés kimeneteléről.

Bővebben:

"Ami a RAF intézkedéseit illeti, hivatalos tiltakozást nyújtunk be az UEFA-nak. Miután konzultált az UEFA-val, betartottuk a meccs küldöttjének döntését a meccs folytatásáról. Bár a csapat edzői stábja és pozíciónk álláspontja az volt, hogy a mérkőzés befejezése az ülés elején történt incidens és Igor Akinfeev sérülése után történt. A küldött döntését betartottuk, de azonnal figyelmeztettük, hogy az RFU egy tiltakozást fog benyújtani, amit közvetlenül a meccs befejezése után tettünk "- mondja Tolstykh az R-Sportot.

Az orosz válogatott vezetőedzője, Fabio Capello meg van győződve arról, hogy a játék az Akinfeev-szel történt esemény után érdemes megállni.

"A játékot az Akinfeev-szel történt incidens miatt meg kellett szüntetni. Várakoztunk a mérkőzés küldöttjének döntésére, elfogadtuk, és nem tudtam visszautasítani "- mondta az olasz szakértő a meccs utáni sajtótájékoztatón.

Ennek eredményeképpen az UEFA technikai vereséget ítélt meg az albánokkal 0: 3 ponttal, Szerbiát pedig 3 ponttól megfosztották, és két mérkőzést büntetettek néző nélkül. Az is valószínű, hogy az albánok sorsa Montenegróra esik.