8 (33) 2018 augusztus

8 (33) augusztus 2012

A "SpetsstroyGrupp" LLC vezérigazgatóval folytatott beszélgetést szombat este tartották az egyik Rostov kávézóban. Petr Aleksandrovich Belyaev szinte az állomásról érkezett, mint Chatsky - "a hajótól a labdáig". "Az utóbbi időben otthon nagyon ritka vagyok" - vallotta meg Pyotr Alexandrovich. - Szocsiban számos műtárgy van, és a létesítmények olyan komolyak, hogy állandó jelenlétet igényelnek. De milyen szép, akár egy-két napig, visszatérni az ő anyanyelvéhez! ". Ezúttal a "Parlamenti Herald of the Don" tudósítói figyelmen kívül hagyták a kapcsolatot Peter Alexandrovics családjával. Ez a Sochi olimpiai létesítményeiről szól, ahol a vállalat PA-t működtet. Belyaev, és ott volt az első kérdés.

- Kiváló az Ön számára, hogy az olimpiai építkezésen dolgozhasson?

- Természetesen. Most cégünk státusza sokkal magasabb, mint korábban. Ez nem örülhet. Teljesen megértem, hogy az ilyen komoly tárgyakkal kapcsolatos munkánk jó visszajelzése csodálatos névjegykártyát jelent számunkra. És megpróbáljuk a munkánkat lelkiismereten végezni. Teljes felelősséggel mondhatom, hogy a szovjetiai építési minőség ellenőrzése annyira kemény, hogy semmiféle hackelés nem fog elhaladni, minden szeszélyt meghiúsítanak. Az ellenőrök folyamatosan jönnek, én mint vezetőnek készen kell állnia bármikor válaszolni minden érdekes kérdésre. Egyébként megfelelő módon kell néznie: ha nem egy nyakkendőben, akkor szükségszerűen öltözködik! Nincs kommunikáció a különböző hatalmi ágak képviselőivel, köztük a Regionális Fejlesztési Minisztérium képviselőivel. Az első időközi eredmény - a TNK BP akkreditált vállalkozója lettünk. Ez azért lett lehetséges, mert az olimpiai helyszíneken dolgozunk. A miénkhez hasonló vállalat számára ez egy nagy előrelépés.

- A jövő olimpia mely tárgyai a tiédek?

- Ma befejeztük a Sochi repülőtér terminál komplexum, amelynek teljes költsége 6 milliárd rubel. Pontosabban, a leszállási galériáról és egy új vip-terminálról beszélünk. Szintén szakembereink az olimpiai falu területén vízellátó hálózatok építésén dolgoznak. A repülőtéri komplexum munkakörülményei meglehetősen bonyolultak. Ennek oka az állandó levélbérlés, a bonyolult logisztika, az építőanyagok elégtelen beszerzési szintje. Ez utóbbi körülmény annak a ténynek tudható be, hogy lehetetlen szállítani ezeket az árukat serpentinnel, ezért komppal kell szállítani. Egyszóval a forró Sochi mai munkakörülményei az északi építkezéssel azonosíthatók. Így hatalmas tapasztalatot szereztünk. Ez vonatkozik a személyes tapasztalatra is: én inkább az emberi erőforrás-gazdálkodási rendszerbe kerültem, sok érdekes árnyalatot fedeztem fel. A Szocsiban való jelenlétünk valószínűleg nem ér véget az olimpiai konstrukcióval. Nem kizárt, hogy megállapodásokat kötünk a létesítmények fenntartására, beleértve azokat is, amelyeket építünk.

- Az "Etnomir" projekt biztonságosan tulajdonítható a beruházás kategóriájának. Ennek megvalósítása érdekében szükség lesz olyan üzletemberek és vállalkozók vonzására, akik szeretik a szülőföldjüket, és jólétüket kívánják. Ma bizalommal mondhatjuk, hogy ez nem csak egy magánprojekt, amely csak papíron létezik. Ez a projekt már megvalósult és tökéletesen működik a Kaluga régióban. És ami szintén nagyon fontos, javaslatunkat a Rostov-i kormány hagyta jóvá.

Láttam egy őszinte érdeklődést a régió kormányzójának, helyetteseinek és a többi hadosztály vezetőinek annak érdekében, hogy az "etnomir" valósággá váljon a Rostov-régióban. Mi a lényege a projektnek? „Ethnomir” - a kulturális és szórakoztató komplexum, amelynek célja -, hogy megismertesse a turisták és a látogatók a hagyományok, a Don-vidéki, a kozák életmód, a történelem, a Don, hogy értékelje a nemzeti konyha, merüljön egy ideig a történelmi hangulatát a múlt. Olyan egyedi kulturális teret akarunk létrehozni, amely egyesíti a különböző nemzetiségű és vallású embereket. De vajon milyennek kellene lennie egy embernek a világ utcájában, amelynek mindkét oldalán az etnikai falvaknak letelepedniük kell? Vagyis, mi nem korlátozzuk magunkat csak ismeri a kultúra és a történelem a Don-vidéki, hanem hogy bemutassa a sokszínűség a világ -, hogy az emberek a lehetőséget, hogy érintse meg a kultúra Afrika, Kína, Ázsia, India és számos más országban. Végtére is, nem mindenki engedheti meg magának, hogy kiránduljon Nepálba vagy Kongóba. És egyedülálló lehetőséget adunk a nemzeti lakások, öltönyök, konyhák megtekintésére. Ezzel szemben a hagyományos múzeumok, amelyek szigorúan tilos megérinteni a kiállítási kezek, indul az ellenkező ötlet - minden, amit meg tud fogni, vedd fel, próbálja a jelmezek kipróbálni magát a szerepe a nemzeti szakácsok. Már meggyőződtem róla, hogy a Kaluga régióban megvalósuló ötlet a levegőben van, különben magyarázható meg, hogy külföldön aktívan támogatott. Például a kínaiak és a hinduk kifejezték vágyaikat, hogy a projektben a legaktívabb szerepet vállalják, különösképpen saját etnikai világuk építésére. Ha sikerül megvalósítani a tervünket eredeti formájában, akkor minden néprajzi sarok képviseli e nemzet képviselőjét.

De én nem hibáztatom magam - az etnomir fő és központi helyét a kozák falu kapja. Idézd kozák kunyhóban, hogy egy kerítés, szőtt görcsökkel, szőttes szőnyegek díszíteni a szobát, azt hiszem, nem probléma - a Don föld, ezek a hagyományok megőrizték, és gondosan öröklődött nemzedékről nemzedékre. Tervezünk tartós kulturális és tömeges eseményeket tartani az "Etnomir" -en, a Cadet Cossack-testület bevonásával. a vendégek és a turisták tanúi lehetnek a Don Cossacks lovas előadásoknak, és részt vehetnek a lovaglásban. Ide tartozik egyfajta üzleti központ, ahol különféle témákkal kongresszusokat, kiállításokat, szemináriumokat tarthatunk. Az "Entomir" terület nyílt területként használható az iskolai órák lebonyolításához.

Először a történelmi valóságból szeretnénk kezdeni, ezért úgy tűnik számomra, hogy az "Etnomir" -ben helyénvaló egy törökországi darabot megvizsgálni, ahol lehetőség nyílik a török ​​hadsereg és a kozákok csatájának rekonstrukciójára.

Számomra úgy tűnik, hogy projektünk képes lesz több problémát megoldani. Ez a folyamat a kulturális szint, és élénk érdeklődést aktív pihenés, az oktatás és a toleranciát, és nem csak a fiatalabb generáció, hogy nem alacsonyabb és magasabbrendű faj, jól ma, és emlékezteti a felnőttek. És senki sem törölte a gazdasági elemet. Igen. A projekt beruházási, de lehetőséget nyújt új munkahelyek jöjjenek létre, emelje fel a státusza az Azovi - területén a város tervezte, hogy „Ethnomir”, hogy új lendületet ad a fejlesztési kézműves a Don, ami persze, lehetővé teszi, hogy további adóbevételek a helyi költségvetést.

- A projekt annyira nagy, hogy a lélegzetelállító szellem elfogja! És még az a személy is, aki sokat nem tud az üzletről, felteheti, hogy mennyire költséges. A regionális hatóságok teljes körű és valódi támogatása nélkül, látszólag, nem szabad ... És meg tudná határozni az ötleteid megvalósításának időkeretét?

- Igazából ismerem Victor Petrovicsot a gyermekkorból. Legidősebb fiával ugyanabban az iskolában tanultunk. És én egy ideig beléptem a családjába. Így történt, hogy Petrovich Viktor az életkor különbsége ellenére lelkileg szoros emberré vált számomra. Állandóan közel állok hozzá, amit életében vesz fel, lenyűgözi az elkötelezettségét, sok szempontból példaértékű számomra, az a személy, akitől lehetséges és "meg kell" élnie. Elismerhetem, hogy sokat tettem az üzleti életben, és sok tekintetben köszönhetően Victor Petrovichnak, a támogatónak, a tanácsának, a józan állapotának. Az egyik érdeme, hogy a kozmoszok karizmatikus alakjával egy időben egyesül, irányítja a helyes irányt, létrehoz egy strukturális szervezetet, és állami alapon állítja. Az a tény, hogy a mai Donák kozákok - egy pozitív erő, amely képes a térség problémáinak egy bizonyos részét megragadni és felelősséget vállalni, sok tekintetben Viktor Petrovics érdeme. Számomra személyesen marad közeli személy, tanítóm, tanácsadó. Szeretnék őszinte gratulálni Petrovics Viktornak születésnapjához! Kívánja a munka hatékonyságát, a családi jólétet, a kitűzött célok elérését. És mégis - ne veszítsd el a kalandos szikráját, ami jelen van a karakterében. Ez a funkció lehetővé teszi számára, hogy olyan projekteket vegyen fel, amelyek első pillantásra irreálisnak tűnnek, és sikeresen véget vetnek nekik!

Kapcsolódó cikkek