7 Sky - portál a vágyak teljesítésében a hetedik égboltban

A karácsony titkos ereje

Az új év magazinának első számát karácsonykor tették közzé, és nem tudtunk segíteni, de karácsonyról beszélni. A jelentősége húsvét hete, karácsony utáni, az ima erejét, és gondolatai a negatív hatása a jóslás, és elmondta, az apát P izhskoy nerukotvorennogo Megváltó-templom Hieromonk Makariosz (Kirillov).







Christmas! Nem lesz olcsóbb!

A karácsony egy dolog. Nem lehet katolikus és ortodox karácsony. Ez egy közös ünnep - hangsúlyozza Makarii atya. - A hívők nem ünnepli a dátumot, de az esemény az Úr földre kerül. Ez az az időszak, amikor az istenség az emberiséggel egyesül. Az ősi időkben a karácsony és az epifania egy ünnep volt, amelyet Epifánia néven ismertek.

Tényleg gratulálni kell, de elég csak ahhoz, hogy megölelje a közelieket és mondja a szívből: "Fényes karácsonyi ünnep!" És ajándékokat? Nos, a hagyományos édességek, mandarin ...

Újévi találkozás alkalmával

Tényleg teljesen el kell hagynod az újév ünneplését?

Az új évet kifogásnak kell tekinteni, hogy teljes egész napos nappal az egész családnak megfeleljen. By the way, sok recept, hogyan kell egy ünnepi asztal a sovány ételek.

Az emberek gyakran megkérdezik: hogyan és mennyi gyorsan? Ez a kérdés helytelen állítása. A lényeg az, hogy megértsük, miért gyors. Isten teremtette a böjtöt, még akkor is, amikor arra utasította Eve-t és Ádámot, hogy ne enni az almát. Eve nemcsak nem korlátozta magát, hanem bevezette Ádámot a kísértésbe. A böjtölés tanítja a személynek az absztinenciát. A karácsonyi utca felkészíti a keresztényt egy fényes nyaralásra. Ez az az időszak, amikor egy személy a cselekményeivel, gondolataival, vallomásai, közösségeivel gondolkodik.

és a fejében - a harangtorony

Figyelj, Isten nem a palotában született, nem gazdag családban. A világ királya szomorú denben született. Ez azt mutatja, hogy Isten nem csak öröm, szeretet, béke. Ez is alázatosság. Az emberek gyakran mondják: "Miért mennek a templomba? Isten az én lelkemben van. Isten, talán a zuhany alatt, de a fejében - a harangtorony (mosolyogva).

Hogyan ellenőrizhető, hogy valaki szeret-e Istent? Elég megfigyelni, hogy egy személy szereti-e a szomszédját. Ha állandóan konfliktusba kerül valakivel, itt nem kell beszélni Isten szeretetéről. Szeresd a szomszédodat, mint önmagadat, mindenki ezt a gyermekkorból tudja, de valamilyen oknál fogva a legtöbb esetben csak a második részre emlékeznek.

Minden tiszteletre méltó kereszténynek karácsonyi napon meg kell látogatnia a templomot. Nem szükséges megvédeni az egész szolgáltatást. Gyere legalább 20 percig. Imádkozz, tedd a gyertyákat és őszintén örüljetek. Köszönöm, Makarii atya megadja a szétszórt szavakat. "Mindenkinek meg kell tudnunk köszönni Istennek mindazt, amit ő ad nekünk." Ami az örömöt és a bánatot illeti. Mindenütt az emberek beszélnek a depresszióról. Miért jelent meg ez a betegség a modern társadalomban? A Szent Atyák így válaszolnak: "Mivel az emberek elfelejtették, hogy hála Istennek".

Emberek is elfelejtették, hogy őszintén szeressék egymást. Gyakran hallani kell: "Elfogadtam volna, ha nem erre, még mindig ez a hátrány". A kereszténység azt tanítja nekünk, hogy ne változtassuk meg az embereket, hanem magunkat. Az embereket annyira használják, hogy mindent hibás körülményekbe keverjenek, hogy már nem tudják elemezni, mi történik bennük. A leginkább "fejlett" mondják: "Korrupció miatt". Senki sem okozhat károkat egy személynek. Csak ő maga rossz életmóddal, szavakkal és gondolatokkal pazarolja az életét.







A gondolat anyagi. Ezt a modern pszichológia tanítja.

Igen, a modern irodalom is ezt írja, de olvassa a szent apák figyelemreméltó alkotásait is. Ezekben az írásokban minden kérdésre választ kapnak: hogyan születnek a gonosz gondolatok, hogyan befolyásolják egy személy életét, hogyan képes egy ember megbirkózni e hatással, és pozitívan gondolkodni kezdi?

A "pszichológia" szó a görög psziché - a lélek és a logók - a tanításból származik. Lehetséges, hogy pszichológus, anélkül, hogy a lélek létezését hinné? És a legtöbb pszichológus éppen ilyen. Ezért a pozitív gondolkodás minden irodalma nem hasznos.

A bűnök sok, jó cselekedetek kevés

Minden szó, amit egy személy utál ezen a világon, Isten előtt fog válaszolni, a szentírások azt mondják. Ezért kell megtanulnia, hogy a jóval reagáljon a gonoszra. Nem tudja kezelni? Imádkozz, mondja Macarius atya. "Miért olyan hasznos az imádság?" Tanítja az ember alázatosságát, engedelmességét, háláját, türelmét. Imádkozhatsz a saját szavaiddal. A lényeg az, hogy megértsük, mit imádkozzunk, mit kérjünk. Egészség, pénz, siker?

Van egy jó anekdota. Egy üzletember áll az egyházban, és megkéri az Istent: "Istenem, ez nehéz nekem az üzletben. Segítség! "A közelben egy öregasszony és imádkozik:" Isten, bocsáss meg nekem egy bűnöst, könyörülj ". Üzletember kérdezi tőle: „Mit imádkozni?” - „Imádkozom, hogy az Úr adta nekem ezt a kenyeret”, amire az ember válaszait, „A te, a nagymama, a rubel és megy, nem zavar. Itt komolyabb kérdéseket teszek fel. " Imádkozhatunk, de Istenhez nem közelíthetünk. Vannak olyan esetek, amikor az emberek jönnek a templomba, és megkérdezte: „Mi lenne, hogy egy gyertyát, és néhány ikon, hogy gyorsan” dolgoznak ki „? Nekem holnap van jobb kezem.

Erre a témára jó példabeszéd található a vámszedő és a farizeus miatt, akik a templomba imádkoztak. A farizeus Istenhez fordult a következő szavakkal: "Köszönöm, Uram, hogy nem vagyok olyan, mint más emberek. Hogy nem vagyok parázna, nem bűnös. Templomba járok, tizedeket hozok, emlékszem a szombatnapra. " Vagyis köszönöm, hogy mi a jó. Az adószedő nem is ment a templomba, hanem a bejáratnál állt, és megbánta a bűneit. A farizeus kiment az elítélthez, és megbocsátották a vámkezelőt.

Hasonló film látható a "The Island" filmben, amikor Anatoly kiutasította Filaret bűneit, megolvasztotta a kemencét, és ettől már a láng elment. Miután Philaret azt mondta: "Gondolod, hogy dühös vagyok rád? Nem, nem az. Féltem a haláltól. Rájöttem, hogy bennem sok bűn van, de kevés jó cselekedet létezik. " Anatolikus válaszol neki: "És az én jó cselekedeteim közvetlenül büdösek Isten előtt."

Az imádkozás előtt tisztában kell lenni azzal, amit a Legfelsőbbnek címez. Természetesen célszerű megnézni az imakönyvt, hogy megtudja, mit imádkoztak a szent atyák. Ez nem csak egy sor szava. De mély jelentéssel bírnak.

Keletről érkezett hozzánk egy meditatív gyakorlat, amely szintén lelkileg megtisztítja.

A meditáció nem ortodox gyakorlat. Mi lényegében a meditáció? Minden földi dolog lemondása. Menj a nirvánába, emelkedj föl magadra. Az ortodoxia tiltja a meditációt. Imádkozunk, imádjuk. A templom tiltja, és csodálkozik azon, amit a fiatal hölgyek szeretek karácsonykor csinálni.

Nem jobb, ha jó?

A kitalálás nem szórakoztató - figyelmeztet az apának. - Ha kitaláljuk, varázsolunk és vegyünk részt egy másik mágiában, valójában önként lemondunk az elesett angyaloknak. Az embernek mindig van választása. És szinte minden percben megcsináljuk: mit kell enni, mit csináljunk, mit mondjunk, kivel töltsünk időt, hova menjünk. A láthatatlan erők még mindig nem segítenek egy személynek saját részvétele nélkül. És miért ismered a jövődet? Végül is, mindenki tudja, mi lesz vége, "a Megváltó Megváltó Képének Rigai Egyházának rektora filozófiai vitát folytatott. - A legtöbb ember biztos abban, hogy nincs halál utáni élet, és ezért az elv - egy élet, elveszíti mindent tőle. Teljesen jöjjön el, mert most divatos beszélni.

Az emberek gyakran nem gondolnak a bűneikre. És mi a bűn? Ez az ember akaratának eltérése az Isten akaratától. A fizikai törvényeket jól ismerjük. Például, hogy felforrósodhat a forró vízzel, vágja le magát egy késsel. És mi mindent megteszünk, hogy elkerüljük ezt. Természetesen! Ugyanez árt bennünket! Szellemi törvények is vannak, de valamilyen okból nem mindig figyeljük őket. Sokan azt mondják: "Az Úr büntett". Te büntetted magad! Tudtam, hogy égetsz magad, de egyébként is tettem. Mindenki ismeri a közmondást: "Ne cselekedj másokkal, mert nem akarsz veled kezelni." A szellemi törvény azt mondja, hogy mindez kiderül, mind rossz, mind jó. Nem jobb, ha jó?

Jevgenyij Yevtushenko csodálatos szóval: "Ha egy személy meghal, az első hó meghal, az első csók, az első csata. Mindezt ő hozza vele. Igen, vannak könyvek és hidak, autók és vászon művészek. Igen, nagyon sok a maradék, de valami egyébként el is múlik! Ez a kegyetlen játék törvénye. Nem az emberek halnak meg, hanem a világok. Emlékezzünk a bűnös és földi emberekre. És mit tudtunk róluk?

Makarii atya: "Kellemes karácsonyt kívánok neked!"




Kapcsolódó cikkek