5 Ways to speak advanced angol, érdekes angol

5 Ways to speak advanced angol, érdekes angol

5 módja az angol anyanyelvű beszélőnek.

Angolul tanulsz, és természetesen haladó szinten akarsz beszélni, természetes társalgásban, mintha amerikai vagy angol lennél. De hogyan lehet ezt tenni? Az alábbiakban 5 módon segíthetünk ebben.







1. Használja a "Get" szót.

A "Get" az egyik leghasznosabb és leggyakrabban használt angol nyelv. Angol beszélők mindig és mindenhol használják! Nézzétek meg ezeket a példákat:

Újonc: Mikor érkezett meg? - Mikor érkezett?

Anyanyelnök: Mikor érkezett oda? - Mikor érkezett oda?

A "Get" szó nagyszámú jelentést tartalmaz. Ez jelentheti és "veszi" vagy "vásárol". A kezdőknek gyakori problémái vannak, amikor "get" -et akarnak használni a "légy" kifejezésre. Például:

Kezdő: Dühös voltam, amikor a vonat késő volt. "Dühös voltam, amikor a vonat nem jött időben."

Anyanyelvű: Dühös voltam, amikor a vonat késő volt. "Dühös voltam, amikor a vonat nem jött időben."

Valójában általában a "get" szót használjuk az átmeneti helyzetekre, és az "állandó" megnyilvánulásokra. Például:

Egy átmeneti jelenség: Megdöbbent a filmmel. - Unatkozni látott egy filmet nézni.

Állandó jelenség: Ralph huszonöt éves korában lett orvos. - 25 évesen Ralph orvos lett.

2. Használja a "Használt" szót.

A "használt" kifejezés az angol nyelv egyik leghasznosabb és leggyakrabban használt szója, amely könnyen kiejthető. A kezdők gyakran összetévesztik, amikor megpróbálják helyettesíteni ezt a szót az anyanyelvükön. Például:







Újszülött: Utoljára sokszor füstöltem. Sokat füstölnek, de most, nem. - Sokat imitáltam.

Hazai szóvivő: Sokat füstöltöttem. - Sokat imitáltam. Szó szerint: régen füstölni szoktam.

Van néhány árnyalat. Kétféle "szokott" angolul létezik, amelyek különböznek a jelentésekben és a nyelvtani konstrukciókban.

1. példa: Régen rendőr voltam. - rendőr voltam

2. példa: Fűszeres ételeket fogyasztok. - Fűszeres ételekre szoktam használni.

Az 1. példában az idő múltjáról beszélünk, a 2. példában pedig a múltról, vagyis a múltról beszélünk. fűszeres ételhez szokott, szerette és evett a múltban, és most is folytatja.

3. Használja a "sikerült" lehetőséget.

Itt van egy másik kifejezés, amely nem túl könnyű lefordítani más nyelvekre. Ez a kifejezés rendszerint a kezdetekben nehéz a tanulók számára. A siker elérése - azt jelenti, hogy megbirkózni valamivel, jó eredménnyel. Van egy hasonló "siker" szó, ami azt jelenti, hogy "sikeres", "sikeres". Például:

Újszülött: sikerült megtalálni az elveszett kulcsokat? "Meg tudtad találni azokat a kulcsokat, amelyeket elvesztettél?"

Native speaker: sikerült megtalálni az elveszett kulcsokat? "Találtad azokat a kulcsokat, amelyeket elvesztettél?" Vagy megtalálta az elveszett kulcsokat?

A kezdő változat meglehetősen könyörtelenül hangzik.

4. Használja a "Névjegyek" elemet.

"Rólam" egy elképesztően hasznos kis mondat. Hallgassa meg az angol beszédet, és meglepődni fog, milyen gyakran hallja. Ezt akkor használják, amikor hamarosan meg kell mutatni valamit. Például:

Novice: Úgy gondolom, hamarosan esni fog. - Hamarosan esni fog.

Native speaker: Úgy néz ki, hogy esni fog. - Úgy tűnik, hamarosan el fog esni.

Novice: Nem tudok még egy kávét. Hamarosan megyek. - Nem iszom még egy pohár kávét. Hamarosan elindulok.

Anyanyelvű: nincs időm egy kávéra. Én megyek. - Nincs időm a kávéért. Hamarosan meg kell mennem.

5. Ne használja a "Nagyon" szót.

Miért nem használja ezt a szót? Elég helytelen, és a használata „nagyon” nem teszi lehetővé egy megfelelő és pontos szavakat, melyek leírják valamit. Például, ahelyett, hogy "nagyon nagy" - nagyon nagy, akkor használja a "hatalmas" - nagy, hatalmas. Ahelyett, hogy „az étel nagyon jó” - az étel nagyon finom, miért nem mondjuk, hogy „teljesen finom” - az étel egyszerűen finom.

nagyon jó - fantasztikus, mesés, kiváló
nagyon rossz - borzalmas, szörnyű, rettenetes
nagyon kicsi - apró, mikroszkopikus
nagyon régi - ősi
nagyon új - vadonatúj
nagyon szép - gyönyörű
nagyon tiszta - tiszta

Érdekes erőforrás a közös kifejezésekhez angolul - Babla kifejezések. A szótár minden mondatához mellékeljük a szövegösszefüggést, a helyzetet, ahol ez a kifejezés használható. A kifejezések témái: nyilatkozatok, tudományos munkák, üzleti, személyes levelezés, utazás stb.




Kapcsolódó cikkek