10 tipp a kezdő fotós számára

Egyszer láttam egy fiatal amatőr fényképész albumát, aki nyilvánvalóan nagyon büszke volt az itt gyűjtött "munkákra". Annak érdekében, hogy ne sértsem meg a fiatalembert, udvariasan végiggondoltam mindent, és megkérdeztem tőle, hogy ki ő a fotózást. Ő válaszolt: "Magamnak." Aztán megkérdeztem tőle: "Miért mutatsz nekem mindezt?" A férfi levegőt vett, egy pillanatra megdermedt és. nem válaszolt.








Minden amatőr fotós, amit mond, nem készít képeket magának. Ő titokban, vagy remélve, hogy a néző meg fogja nézni és azt mondja: "Ah. ”. A baj az, hogy egy kezdő amatőr fotós gyakran nem érti, hogy miért az ő képek nem érdekli a környező és a környező, gyakrabban, ez nem magyarázza meg, több okból is. Akkor voltam egy fiatal férfi is, nem magyarázható, mert ösztönösen éreztem, hogy a minden szó lesz érzékelhető, mint egy sértés. Aztán úgy döntött, hogy írjon egy rövid feljegyzést egy kezdő fotós, ő tudja olvasni félelem nélkül, hogy a fotográfiai tehetség valaki kétségbe. Talán most ő (és vele együtt, és még sokan mások) elolvasta és megértette, hogy a közönség figyelte a fotók nem csak udvariasságból.


Az a tény, hogy csak néhány van egy veleszületett értelemben a harmónia és nem habozott, hogy építsenek egy keretet oly módon, hogy később fotók lehetetlen levenni a szemét. De még nem tudom, néhány nagyon egyszerű szabály, nem lehet teljesen biztos, hogy a fénykép ki fog derülni, ahogy ők szeretnék. A többi „normális emberek” még nehezebb - az egyik kell vigyázni, hogy ne csak a technikai szint a képeket (azaz a megfelelő expozíció és az élesség), hanem arról, hogy hogyan is vannak olyan készítmény, hogyan vannak téve a fény és a legfontosabb, hogy minden ez azt jelenti.


Tehát a figyelmünkre tíz egyszerű szabályt kapunk, amelyek - ha szigorúan betartják - garantálják, hogy a képeket egy teljesen új szintre emelik.

10 tipp a kezdő fotós számára


1. TÖRÖL

Minden alkalommal, amikor készítesz egy képet, jöjjön közelebb, és készítsen egy másik felvételt. Próbálja meg a keret nagy részét átvenni a témához. Ne habozzon, még akkor is, ha úgy tűnik számodra, hogy már közel vagy, próbálj meg még egy lépést előrelépni, vagy növelni az objektív gyújtótávolságát. A fő objektum felemelésekor megszünteti a zavaró elemeket, és segít a nézőnek a fotó jobb megértésében és értékelésében. Ha összpontosít a részletekre, és nem próbálsz képet készíteni az átfogó tervről, nagyobb valószínűséggel hozhatsz létre valami szokatlan vagy akár egyedi is. Gyakran az objektum részletének fényképe sokkal erősebb érzelmi hatást gyakorol a nézőre, mint egy közönséges fénykép, mivel arra kényszeríti a nézőt, hogy "kitalálja" a jelenetet.








3. TUDJA MEG AZ ÖSSZETÉT


MEGLÉVŐ

5. A LÉTESÍTMÉNY TÁRGYÁÉRT

A fotózás egyik vas szabálya - a fotográfiai tárgynak kell fókuszban lennie. Ez két szakaszban valósul meg. Először is meg kell határoznod, hogy a keretben milyen élesnek, homályosnak kell lennie, majd végre kell hajtani az életben. A legtöbb autofókuszos rekeszes „Szappan” érjük meglehetősen egyszerű - meg kell helyezni a tárgyat a közepén a keret, nyomja meg az exponáló gombot félig, mozgassa a tárgy szerint a tervezett összetétele, és tegye a squeeze gombot. A legtöbb tükörreflexes fényképezőgép ugyanúgy működik, azzal az egyetlen különbséggel, hogy a fókuszálás eredménye azonnal látható a keresőben.


6. A FÉNYKÉP, AMIKOR LEHETSÉGES

Vigye magával a kamerát. Soha ne hagyja otthon, és ne sajnálja a filmet. Ne feledje, hogy a film sokkal olcsóbb, mint bármi más a képen. Például egy napot egy erdei vízeséshez mentél (nem is beszélek arról, hogy mennyi volt a repülőjegy egy repülőre). Akkor miért ne csinálsz pár extra munkatársat - talán az egyik a legjobb lesz. Ne felejtsd el, hogy amikor egy csoportkép portrét készít, akkor annyit kell tennie, amennyit a keretben sok ember vesz fel - legalábbis egyikük sikeres lesz.


7. INSERT, RETURN LATE

A legérdekesebb világítás a kora reggeli órákban és a naplemente előtt és után van. Ez a világítás sokkal puhább és "melegebb". A ferde árnyékok drámát és mélységet adnak a jelenethez. Legtöbbször ebben az időben az utcák és terek elhagyatott, és a vadon élő állatok éppen ellenkezőleg aktívabbak ebben az időben, mint a nap folyamán.


8. KÜLÖNBÖZŐ KÜZDELEM SZERKESZTÉSI TÉMÁK

Ne felejtsük el, hogy a lencse és a film rögzítésére képes színárnyalatok köre sokkal szűkebb, mint az emberi szem által érzékelt tartomány. Ha olyan jelenetet próbál készíteni, amelyen egy kis sötét objektum van világos háttéren (vagy sötétben világít), akkor a film nem tudja megfelelően rögzíteni az ilyen jelenetet. És mindkét esetben a tárgy részleteit nem fogják kidolgozni. A probléma megoldásához a következőket teheti:
- közeledik ahhoz, hogy megváltoztassa a kompozíciót oly módon, hogy az objektum felvegye a keret nagy részét, és a túlságosan könnyű (vagy sötét) szakasz a jelenetek mögött maradt.
- Módosítsa az expozíciót úgy, hogy a tárgy helyes legyen, ne a háttérben.

Nincs semmi baj a akarnak egy kamera lehet, amely az ő képessége, nem rosszabb, mint a harci helikopterek, de a legjobb eredmény érdekében tervezzen a maguk számára a legegyszerűbb és legkényelmesebb felvételi rendszer, amely megfelelő eredményeket a legtöbb esetben. Például, akkor a blende prioritás, ami elég könnyű ellenőrizni az alapvető beállításokat a kamera, így a kamera irányítani téged, és nem essek percenként a felhasználói kézikönyv százötven oldalas, és tartsa, ahol a feltételezések szerint, hogy van, egy zsákban .


10. BE BOLD

Fotózás közben próbáld meg nem korlátozni magad a "Fényképezés helyszíne" alatt lévő helyekre, hanem fedezd fel a vad és elhagyott helyeket. Ha sétálsz az erdőn, ne felejtsd el, hogy a legérdekesebb lehet tíz lépést az útról. Ne féljen az emberekkel szembenézni, és kérje őket, hogy "jelentkezzenek". Egyszerűen, arra kényszerítve magát, hogy egy kis kockázatot vállaljon, hamarosan megtalálja a fotók érdekesebbé válását.




Kapcsolódó cikkek