5 Érvek, miért nem szükséges 5 évig tanulni

5 Érvek, miért nem szükséges 5 évig tanulni

Számomra, mint sok más ember számára, az egyetemen tanult azzal a határozott meggyőződéssel, hogy az értékelések mindent eldöntenek.

A tanárok és a szülők ragaszkodtak ahhoz, hogy a nagy siker elérje a világ minden ajtóját. A magas pontszám a sikeres élet kulcsa.
És vakon hittem a szavakat.

Emlékszem az időre, amikor tanulmányoztam, csak félig halott állapotba tettem magam, hogy magas pontszámot szerezzek a vizsgán.
És úgy tűnt számomra, hogy mindennek van értelme, de most nem szeretném, ha a gyermekem olyan tartósan tanulna, mint az apja.

Ez különösnek hangzik, de megmagyarázom a helyzetemet.

1. Senki sem kérdezett rám a fokozatokról

Egyetlen munkáltató sem érdekelt az egyetemre vonatkozó osztályzataimban! Az összefoglalók egyikében sem találkoztam az "előrehaladási" gráfdal, de minden kivétel nélkül volt egy kötelező tétel - "munkatapasztalat".

Még meglepőbb az a tény, hogy a számítógépes ismeretek és atlétikai eredmények adj több „tömeg”, ha jelentkezünk egy új munkát, mint öt, a naplóval.

2. Elfelejtettem mindent, amit az egyetemen tanultam

Az emlékezetem rendkívüli módon rendeződik: az anyagot azonnal elfelejtettem a vizsga letétele után. Amikor először eljöttem a gyakorlatba, rájöttem, hogy az egyetemi tanulmányok minden évében nem tanultam semmit.

És bár a felméréseim az ellenkezőjéről beszéltek, a fejemben komplett rendetlenség volt, tudáscsökkenés, hogy nem tudtam, hogyan és hol alkalmazzam.

Mint kiderült, az egyetem 5 éves tanulmánya nem jelentett számomra nagy előnyöket a "kevésbé" képzett embereknél.

Végső soron az első 2 hónapos gyakorlat, I „felvette” több hasznos tudást és készségeket szerzett több, mint az előző 5 évben, a törekvés a jó minőségű. Szóval ez annyira megéri ezt az évet?

3. Jó érzékek ártottak az egészségemnek

Ha valaki mindent meg tud ragadni, akkor nem vagyok köztük. Ahhoz, hogy a tudást a fejembe tegyem, az anyagot szívvel kellett összezavarnom. Az edzés előtt naponta 12-15 órát tanulmányoztam. Emlékszem, hogyan kapcsoltak ki párban és tömegközlekedésben, mert nagyon álmos voltam.

Mivel a krónikus fáradtság csökkent termelékenység én, a tudás, tartsa ki a „állt” fej és kezek dolgozni a nap telt elmosódott.

Ma meglepődöm a kitartásom, kitartásom és kitartásom révén - erővel, hogy kényszerítsem magam, hogy tegye meg a betegségedet. És valamilyen okból biztos vagyok benne, hogy nem tudtam újra megismételni ezt a "bátorságot".

4. Nem volt időm más emberekre

Az egyetemen nagyon sok lehetőség nyílt arra, hogy hasznos ismereteket hozzon létre. De én nem.

Tanulmányoztam és gondoltam, hogy a tanulás szinte teljes egészében megszállt, még a személyes ügyekre és a barátokkal való találkozásra sem volt elég.

Talán a legértékesebb lehetőség, amelyet az egyetem kínál, ismeretségi hálózat.

Az egyetem az új kapcsolatok és a képességek tesztelésére szolgáló új táplálkozási tábla, hogy új ismereteket hozzanak létre és kapcsolatokat tartsanak fenn.

Észrevettem a következő érdekes tényt: azok a személyek, akik a vállalat lelkei voltak a tanulmányok alatt, ma jól rendezik az életüket. Még a MREO egyik vezetője is köztük, és végül is csak 30 éves. És nem nagyon szokott párosulni.

Ha lenne még egy esélyem, inkább a tanulásra koncentrálnék, és több időt fordítanék a diákmozgásokra, eseményekre, pártokra. A piros diploma, sajnálkozás nélkül, kicserélésre kerül a "legbarátságosabb személy" címmel.

5. Minden, amit ma kaptam tőlem, az egyetemen kívül tanultam

A hatékony képzés csak akkor lehetséges, ha van érdeklődés. A modern oktatás megöli ezt a nagy érdeklődést, és a fejét mindenféle elméleti tényekkel kalapálja, amelyek soha nem fogják megtalálni az alkalmazását a való életben.

Néha, a programok megtekintése a Discovery csatornán, én egy órát tanulok e világ több mint 15 éves tanulmányi.

Így 1,5 év alatt megtanultam az angol nyelvet, amikor érdeklődtem. Bár "megpróbálta" megtanítani nyolc évet az iskolában és további öt évet az egyetemen.

Tanultam, hogy nem az orosz nyelvórákon fejezem ki gondolataimat papíron, hanem cikkeim közzétételével.

Itt vannak a tippek, amelyeket a fiamnak adok, amikor iskolába jár:

1. A 4. és 5. közötti különbség olyan homályos, hogy nem valószínű, hogy komolyan befolyásolná életminőségét. De ha 5-kor tanulni akarsz, sokkal többet kell befektetned, mint az idejét és erőfeszítését. Megéri?

2. A számlája fizet a készségeidért, nem pedig egy darab papírra. Halmozzon élményt, nem pedig jeleket. Minél több tapasztalat van a különböző területeken, annál többet állsz.

3. A piros diploma nem nyújt kézzelfogható előnyöket, ami nem mondható hatalmas ismeretségről. Nagyobb figyelmet fordít az új ismerősökre és a többi emberrel való kommunikációra - képesek vagyunk megnyitni előttetek a világ minden ajtóját, de nem diplomáját.

Kapcsolódó cikkek