185 Lehetetlenné teszem a kenyérmorzsákat

185 FELHASZNÁLJON A NÖVÉNYEK ÖSSZESEN

Egyszer Rabban Gamliel lovagolt egy szamár az Akko-tól Ahziv, kíséretében diákja Rabbi Eli. Rabban Gamliel látta, hogy egy sült pörkölt fekszik az úton, és megkéri a tanítványt, hogy vegye fel, és ne hagyja a földön.

Ebből a történetből a bölcsek a következő szabályt tették: nem hagyják el az ételeket a földön, hanem ételt hoznak rá.

Az egyik a tanítványok nevében Rabbi Simon bár Yochai adjuk ezt a szabályt kikötés: ő járt idején Rabban Gamliel, amikor a zsidó nők voltak igazak és nem vett részt a boszorkányság, de nem idején Rabbi Shimon Bar Yochai (amikor nem kell emelni a termékek le a földre) mert a zsidó nők kezdtek, hogy vegyenek részt a boszorkányság, úgyhogy attól kellett tartani, hogy az élelmiszer a földön fekve, és vedd megbabonázott veszélyes.

A másik különbség jött létre - az egész (ép) sült termék és morzsát neki ép termék elvarázsolt, és nem vehetnek fel, de vágott vagy törje össze a terméket idézi lehetetlen, ezért lehetősége van emelni a földről.

A tudósok azt kérdezte: Vajon a próféta szavait Yechezkel (Ezékiel) nem jelenti azt, hogy a cookie-morzsákat is elvarázsolt? Könyvében ezt mondja: „És én megszentségtelenítetek népem marék árpa és darabka kenyeret, hogy megölje a lelkeket, nem fog meghalni, és újraindult a lélek, amely nem lesz életben, hazudik népem, akik hallották a hazugság” (Ezékiel 13,19). Ezért úgy tűnik, hogy az elvarázsolt kenyérmorzsák megölték az embereket. Válasz: A próféta azt jelentette, hogy a nők elvarázsol más elemeket, és kap jutalmat zsemlemorzsa, és nem az a tény, hogy ezek a morzsákat lehet varázsolni.

A babiloni Talmud, az Eruvin 64b vonala

Ossza meg ezt az oldalt

Hasonló fejezetek más könyvekből

Fejezet Az a tény, hogy akkor szavakba és mit lehet tanulni, és ez jobb, mint a tudás, aki beszélni vagy hallgatni Isten, meg kell tudni, hogy nem minden, ami isteni és az Ő gazdaság, kifejezhetetlen, de nem minden udobovyrazimo, nem minden

Lehetséges imádkozni azokra az emberekre, akik nem kérdeztek téged? Lehetséges-e házas életet élni, és karácsonykor gyermekeket fogni? Athanasius Gumerov pap, a Sretensky kolostor lakosa. A másokért imádkozó szeretet kérdése. Ezért beírhatja nevüket (ha megkeresztelik)

Tanulhatok? Hogy érzed magad G. Scholem könyveiről? Hallottam a véleményt, hogy lehetetlen megtanulni a Kabbalát a könyvektől. A hagyomány korlátozásokat ír elő: 40 éves korig nem tudnak Kabbalába bekapcsolódni, csak ketten tanulhatják meg a Zohár könyvét: a tanítvány és tanítványa,

Tud-e vagy sem? - Lehetséges, gondolkodás. Kérdés: Hosszú időre észrevettem a Kabbala elterjedését. Most kezdem gondolkodni arról, hogy mit lehet és nem lehet megtenni. Ez az a dolog: amikor úgy döntöttem, hogy a Kabbalát a lusta embereknek és a hóbortosoknak készítem egy honlapot, iskolába formáltam,

AZOKAT, AMENNYIBEN MEGFELELEM A hagyományomban az igazi shamatha nem az elme koncentrációja, nyugalma vagy összpontosítása eredménye. Az igazi shamatha az ősi, üres és alaptalan állapot, amely a mi észlelésünk természete. A Shamatha nem termék;

Mit tudok javítani? A szinte minden ember életében jön egy idő, amikor rájön, hogy egyáltalán nem is kell lennie. Majdnem mindig ilyen esetekben úgy döntenünk, hogy megfordítjuk az oldalt, és minden erőfeszítést megteszünk, hogy saját elveknek megfelelően éljünk. És a végén

Ellophatsz egy álmot? Mi a gezel-shen? És honnan származik Eugene Gesel shen - héber nyelvű kifejezés. Az orosz nyelvre fordítással ez az "alvás elrablása". Ezt a kifejezést olyan esetekben használják, amikor egy személy jó ok nélkül felébreszti a szomszédokat. Chafetz Chaim

Lehetséges? 92. Meg lehet-e emlékezni a gyülekezet nélküli egyházban? A Szent Eucharisztia véres áldozata csak azok számára nyújtható, akiknek a lelkei megkapták a "Szentlélek ajándékának pecsétjét" a keresztség szentségében, vagyis azokat, akiket az Úr "tudja". Azok, akik hitetlenkedve haltak meg, semmilyen segítséget nem kapnak

94. Lehetséges imádkozni az abortusz áldozatai számára? És ha igen, hogyan? Két választ adunk. Az egyikük prof. Az AI Osipovhoz. "Meglepő, hogy megkérdezik a megszakított babák sorsát, és nem az anya sorsáról. Furcsa kérdés a kérdésben. Mi számít

1371. fejezet: Az áldozati állatokból származó hús lehet enni és tárolni. 1838 (5569). Azt mondják, hogy a Salama bin Al-Aqua ", ha Allah elégedett vele, azt mondta:" (Egy napon) a próféta (a béke és áldás Allaah legyen rajta) azt mondta: "Három napon belül az a ház,

Tanulhatok? Hogy érzed magad G. Scholem könyveiről? Hallottam a véleményt, hogy lehetetlen megtanulni a Kabbalát a könyvektől. A hagyomány korlátozásokat ír elő: 40 éves korig nem tudnak Kabbalába bekapcsolódni, csak ketten tanulhatják meg a Zohár könyvét: a tanítvány és tanítványa,