10 Gyakori hibák, amelyeket az emberek az ételeket párizsi éttermekben rendelnek

Egyszer ültem a Le Garde Robe étteremben, bort kortyolgatva. 19 óra volt, és éhes voltam.

Élelem hiánya (és szulfidok) elindította soha nem látott sebességgel, hogy befolyásolják a fejemben, és elkezdtem gondolkodni, hogy milyen gyakran hallok történeteket látogatók hogyan mondják párizsi pincér, hogy nem eszik húst, és akkor hozza a bárány. Vagy rendeljen egy salátát, amely egyszerűen csak egy szendvicset kísér, ami kiderül, hogy csak egy saláta levél.

Magam is volt hasonló kellemetlen helyzeteket: ha már rendelt egy pohár Lillet (a kiejtése hasonlít le lait (tej), a fajta bor, ami nem túl jól ismert Paris) és zavaros a pincér hozott nekem egy pohár tejet egy ezüst tálcán egy aranyos szalvéta . Természetesen mindenki különös pillantásokat vetett a felnőtt emberre, aki nagy pohár tejért rendelte. És azt hiszem, nem a merev sarfetochki miatt néztek.

Mindazonáltal a Le Garde Robe menüjét tartottam, különös tekintettel a kolbászok és sajtok szakaszára. Láttam egy filet mignont, azt gondolva: "furcsa, hogy egy steaket szolgálnak fel egy borozóban, különösen ha úgy gondolja, hogy egyáltalán nincs konyhája." Csak akkor eszembe jutott, hogy a felirat francia nyelven készült. És ha nem minden látogató a bárban egy pohár tejre nézett az idióta, akkor mindenki biztosan észrevenne a steak mellett. Csak Franciaországban nem.

A francia mignon azt jelenti, hogy "aranyos". Ez azt jelenti, hogy barátaim és olvasóim számára, akik sertéshúsot adnak, ez csak egy dolgot jelenthet: sertések. A francia tehenek vonzóak.

Annyiban, hogy még sajátos márkákat is készítettek a különböző tehenek fajtáival, amelyeket rajta ábrázoltak. De ebben az esetben a filet mignon egy sertésborda, és nem egy vastag steak, amelyhez hozzászokott.

Ez nem magyarázza meg, hogy a Le Garde Robe, melynek nincs konyhája, van egy filet mignon a menüben. Ez azt jelenti, hogy vissza kell mennem a borozóba. Mindent a tudomány nevében. Természetesen.


2. Ne rendeljen aperitifet étterembe

Nyilvánvaló, hogy senki nem rendel egy koktélt kir. Ez egy üdítő ital, amely fehérboros aligote-ből és egy kis likőr-cassisból áll. Megtanultam, hogy nem iszom ezt az italt. Kir egy csodálatos aperitif egy meleg nyári estén egy kávézóban. Nemrégiben arról tájékoztatták, hogy ez a koktél már nem a divatban van, ezért úgy gondolom, hogy ki kell zárnia a menüből (És ez a "királyi kalóz" -ra is vonatkozik, amelyet pezsgő hozzáadásával főzünk.) Damn!).

Ezért párizsi éttermekben ritkán rendezték meg az aperitifet. A legtöbb ember egy kávézóba ül, hogy a teraszon üljön, mielőtt egy étterembe menne.

Ezért, amikor a pincér megkérdezi: „Akarsz aperitif?”, Akkor nem kell minden áron mondani, hogy „Persze”, különösen akkor, ha kiszámítható, hogy 4 pohár fog kerülni körülbelül 25 euró, és egy sor „királyi Kirov” még. Ugyanazért a pénzért kaphat egy üveg jó bort. Például Sancerre. Sancerre taxik. Ha jogom volt kiválasztani, milyen bort fogyasztani egész életemben, akkor választanám a Sancerre-t.


3. Soha ne igyon semmit a kávézóban a Champs Elysées-ben

Egyszerűen csak azért jöttek, amikor az emberek Párizsba jönnek és ásványvizet ásnak a Champs-Elysées-ben, aztán szemüket kerekítik, amikor kapnak egy csekket. Ez hasonló a helyzethez, amikor egy nagyon drága New York-i vagy Los Angeles-i étterembe jössz, és rendelje meg a Coca-Cola-t. Ön a világ egyik legdrágább szobájába tartozik, és meg kell fizetnie a kiváltságért, hogy az egyik székben üljön az épületben.

Ha szeretne ott ülni és élvezni a kilátást, akkor jó, rendeljen egy kóla 8 euróért és igyál. És nézze meg a pénztárcát is! De határozottan nem ajánlom, hogy egy kávézóba kössön a vízen, és általában bort kell inni Franciaországban, például Sancerre-ben, és nem ásványvízzel. És ha igazán inni akarsz, menj a 52-es Champs Elysees-i házba, ami egy szupermarket, és vegyél egy italt itt.


4. Állítsa le a kagylókat

Amint Svájcban elkaptam, elrendeltem eszkalópokat, arra számítva, hogy most kipróbálom a tengeri csemegék puha bögrét. Nem itt volt. Ehelyett vékony szeleteket hoztak nekem. Valójában a hús nem volt rossz, de nem igazán éreztem a tenger hűvösségét.

A francia eszkaloppal minden húsból vagy halból (ritkábban) húst, vékonyra szeleteltek és sültek a serpenyőben. Ha friss tengeri kagylópálcát szeretnél kóstolni, akkor rendelje meg Coquilles Saint-Jacques-t, egy becenevet, amelyet az amerikaiak adott nekik egy kagylóhéjba és több más összetevővel ellátott kagylóhéjra.

Franciaországban az escalope olyan friss kagylókat jelent, amelyeket a saját héjában értékesítenek, és másképp lehet főzni. Csak kérdezze meg barátságos pincédjét. Azok, amelyeket héj nélkül szolgálnak fel, Saint-Jacques néven, vagy néha Saint-Jacques noix de, még akkor is, ha ott nincs anya (noix).


5. Mondj "nem" az olajnak, legyen Breton

Szeretem a francia olajat. Különösen gyönyörű, sózott olaj Normandia és Bretagne. De nappal a tűzzel nem találja kenyérrel. Kivéve a párizsi artsy éttermekben.

A kenyérnek egy ételhez kell járulnia, nem pedig egy edénynek az első edény előtt, amikor eszik, amint egy kenyérkosárat hoznak az asztalhoz. Úgy gondolják, hogy a kenyeret darabokra vágják, amelyek arányosak a száj méretével, az ajkak között. Nem szokásos a fogaid megmutatása, ha nyilvánosan étkezel. Ezért, mihelyt egyedül a liftben találok magam, haraptam a fogat a baguette-ba, amit hozok, emlékeztetve egy vad állatra.

Általában a kenyérre nem terjedt ki a vaj, kivéve a következő három esetet: 1) A sózott olajat rozskenyérben, valamint Bretagne-i osztrigával vagy bármely más helyen összekeverjük. 2) Reggelire a kenyér vajjal van elkenve, mert tegnap van, és lágyulhat. 3) Kolbászt vagy sajtot, különösen sajtos sajtokkal. Ízletes! Próbálja ki!

A tisztek nem elég szoktak rendelni az olajat, tehát ha meg akarják rendelni, és elégedetlenségre reagálnak, akkor azt mondják, hogy Bretagne-ból származik, ahol a franciák élnek, akik inkább az olajat kedvelik, mint a sajtot. Mondja el a pincérnek, hogy szeretne amann, ami bretonban "olajat" jelent. Nem tudom, hogyan mondjam "szükségem van" Bretonra, így bárki, aki ezt a misztikus nyelvet beszél, megvilágít.

Emberek! A középkori Franciaországban régen feledésbe merült. A giljotint 1977 óta nem küldték senkinek, az emberek nem használnak rongyokat a járdák tisztítására, és igen, a párizsi daruk vizét is lehet részegíteni. Igazán így és örülök, hogy elmondhatok róla.

Úgy néz ki, mint egy mozdulat az ivóvíz megállítására műanyag palackokban. Meg kell állítani ezt a szeszélyt, ami miatt sok pénzt és forrást költöttek el.

A törvény szerint, ha csapvizet kérsz egy francia étteremben, akkor egyszerűen meg kell adnod. Néha időbe telik ahhoz, hogy megszokja a vizet, és csak így kapja meg. Ne félj meg ettől.

Ha nem akarod, hogy a pincérek azt gondolják, hogy te vagy a nyomorultság, tudod, hogy ők maguk csinálják. (Úgy tűnik, mint egy elárusítónő a boltban Gucci c tökéletes alak és a jó megjelenés, hogy gúnyosan néz rád, mert nem engedheti meg magának, hogy vesz egy póló 385 euró soha nem fogom szenvedni, mert tudom, hogy. Ha ezt nem teszik dolgozott ebben a boltban, soha nem viselnek inget 385 euróért).

Soha ne féljen elrendelni egy pohár vizet csak azért, mert Európában vagy, és azt hiszed, meg kell csinálnod, vagy mert félsz a francia vizektől. Csak azt mondja, hogy "nem" a palackozott víz bármely nyelven tudod.

Néhány ismeretlen ok miatt néhány látogató úgy gondolja, hogy rózsaszínű italé nem tekintélyes. De a rózsa nagy részeé Franciaországban jó, különösen nyáron. Általában rózsaé Franciaországban nyert fehérbor és az én hitelem, ez az én hitelem.

Ellentétben azokkal az édes rózsaszín borokkal, amelyekről tudod, honnan származik, ritkán találsz egy édes rózsaszín bort Párizsban: itt kevés ember iszik édes bort. Így megrendelheti a rózsát büntetlenülé és nem érzed a nyomorultat vagy a bolondot. Az üvegemben még egy jégkockát is fekszem. Így van Marseille-ben is. És a párizsiak tudják, hogy jobb, ha nem veszekedni fognak Marseille lakosával.


Ha friss zöldségből készült salátát szeretne fogyasztani, kérjen salad verte-t, egy egyszerű "eco" salátát. Tökéletesen illeszkedik a megrendelt csapvízbe.


9. Tartsanak vegetáriánusokat

De a hagyományos éttermekben azok, akik nem eszik húst, meglepődnek, amikor azt mondják a pincérnek, hogy nem eszik húst, salátát hoznak. hoppá. szalonnával vagy sonkával.

Ezért, ha azt mondod, hogy nem eszel húst, akkor ez különböző módon értelmezhető. De csak abban az esetben, megtanultam, hogy "nem eszem húst" minden európai nyelven. (Kivéve a bretonban, de azt hiszem, nem lesz szükségem rá).

Valószínűleg hibáztam. Így mindent elárasztottam a párizsi éttermekben és kávézókban elkövetett vétkeimért és zavargásokért. Ossza meg a tiédet a lista kitöltéséhez?