10 Egészség ellenségei, amelyeket eltávolítottam az életemből, élelem az életért!

Ma úgy döntöttem, hogy egy cikket írok "éppen ellenkezőleg". És akkor mindig azt írom, hogy mit kell tennie, hogy egészséges legyen. De van még egy egyszerű módja annak, hogy kedvességet nyújtson magadnak és testének - csak valami NEM tehet. Ezt fogják megvitatni ma.







Gyakran megragadjuk mindent egyszerre, de a kudarcok elkerülhetetlenek. Érdemes olvasni egy divatkönyvet vagy egy cikket a súlycsökkenésről és / vagy az egészségről, hogyan szeretné feltekerni a hegyeket. Változtass mindent egy csapásra. Már írt. hogy katasztrofális ügy. Minden változtatást fokozatosan kell bevezetni. És a legjobb, ha csak eléri, miért van rá szüksége.

Minden törött. Csak nem szeretem hangosan beszélni. Jobban akarok lenni.

De a kudarcok különbözőek. Tíz gramm sötét csokoládé helyett egy dolog enni. És egészen más - egy torta elfogyasztása az üzletből, vagy ami még rosszabb, ebédeljen a McDonald's-ben.

Nemrég egy barátomtól kérdeztem: "Jobb-e valami bort fogyasztani minden nap, vagy minden második hónapban, hogy mindenféle koktélokkal elkapták a bort, a vodkát és a sört?"

10 Egészség ellenségei, amelyeket eltávolítottam az életemből, élelem az életért!
Őszintén szólva még a válasz sem volt. Sajnos a borok kedvelői számára a tudomány már megcáfolta a kis mennyiségben való hasznosságának mítoszát. Mindezek a hasznos anyagok egyszerűen szőlőből nyerhetők. Ezért nem ajánlott minden nap ivás bort megelőzni valamit. Bort is fogyaszthat, mivel van sajt és sütemény, örömmel. Szigorúan rájövünk, hogy semmi jó, csak íz, ez nem ígér nekünk.

Szóval őszintén szólva - nem tudom, mi a rosszabb. Mindkettő rossz. Ez jobb? Egy napon füstölni 1 cigarettát, vagy egyszer 2 hónap alatt egyszerre két csomagot szívni? (ez aligha lehetséges, de még mindig ...) Így a borral.

A különbség valószínűleg csak az, hogy a napi borospohár következményei nem éreznek azonnal, hanem hónapok (évek) a dtsat által. De este 2 liter alkoholos alkoholfogyasztás hatása azonnal megérezte. Ráadásul az ilyen ünneplés következményei a jövőben is nem szökőkút.

Valószínű, hogy a napi borban kis mennyiségben a durva italhoz képest csak egy plusz - másnap reggel nem fáj a fej ...

De hagyjuk a bort külön helyre. Ma osztom meg személyes tapasztalataimat -, melyik káros termékeket elvesztettem életemből örökre, és hogyan cseréltem le. Nagyon ritkán, de még mindig használok valamit ebből a listáról (évente 2 alkalommal). És akkor minden környezete sokkolt: "Katya! Mit vagytok? Nem eszel / inni! "

10 ellenség az egészség, amit eltávolítottak az életemből

Az egészség ellensége №1: sör

10 Egészség ellenségei, amelyeket eltávolítottam az életemből, élelem az életért!
Miért: Ez a kedvenc ital a búza alapján készült, plusz nemcsak alkoholt, hanem szénsavas alkoholt is tartalmaz. Az alkoholban levő szén-dioxid felgyorsítja az alkohol felszívódását a véráramba, és megakadályozza a víz és a zsír közötti egyensúlyt (összekeverik). Ezenkívül a sör igen magas glikémiás indexe, ezért nagymértékben növeli a vércukorszintet. Ez számos negatív következményhez vezethet, mint például a hormonális egyensúly megsértése. inzulinrezisztencia, policisztózis ...

Nem egyáltalán nem, hogy egy nagy hasat sörnek neveznek: a vérben lévő inzulin növekedése a stressz hormonok növekedését idézi elő, és a stressz a derékrészben helyezkedik el. Sajnos ...

Mi helyettesíti: ideálisan vízzel. De! Ezt a tanácsot néha nehéz végrehajtani. Nehéz elképzelni, hogyan tölted a nyári estét a barátok társaságában, miközben hűs sört igyál zsetonnal, egy üveg vízzel. Néha megteszem - ha látogatás vagy természet. És néha öntselek magam egy pohár rózsaszín vagy fehér bort. A két rossz közül a legkevesebbet választom. A bor még nem is finom.







Enemy of Health No. 2: zsetonok

Miért: valószínűleg, és írhat róla, nem éri meg - így nyilvánvaló. Egy halom túlfőzött burgonya a 31. frissességet érthetetlen finomított olajban, továbbá az élelmiszer-adalékanyagok és a legrosszabb minőségű só lenyűgöző listája. Egy kárt, és nem egy gramm nyereség.

Mit cserélni: diófélék és olajbogyók. Mindkettő hasznos és ízletes. És ha nem iszol sört, akkor nem kell kicserélnie a zsetont. Általában a két termék kéz a kézben jár.

Egészségügyi ellenség 3: édes, szénsavas italok. ALL

10 Egészség ellenségei, amelyeket eltávolítottam az életemből, élelem az életért!
Miért: sok adalékanyagot, cukrot vagy helyettesítő anyagot tartalmaznak. és gyakran a koffein magas dózisban (és az ital nem úgy néz ki, mint a Coke! Nemrég felfedeztem a koffeint a Faxe Kondi, a 7up és a Mountain Dew italokból). Ráadásul a szén-dioxid káros a fogakra. És a cselekvés többi része hasonló a sörhöz, kivéve az alkoholt. Gyors növekedés a vércukorszintben, túlsúly, cukorbetegség, sörgyulladás, törött hormonális egyensúly stb. Formájában.

Mint cserélni: egyszerű vizet. A legrosszabb esetben jó gyümölcslé cukor vagy mors hozzáadása nélkül.

Enemy Health No. 4: Kávé

Miért: a kávénak sok kellemetlen következménye van. Róluk részletesen írtam róla. És itt szeretném hozzátenni, hogy minél hosszabb ideig élök kávé nélkül, annál rosszabb hatással van rám. Mindezek ellenére őszintén mondom: néha a lustaság kapja a felsőtestet, és ahelyett, hogy egy csésze teát forralnának, megnyomom a teljes automata kávéfőző gombját. De csaknem 10 hónapig csak ötször történt, legutóbb 1 csésze kávét ivtam a múlt héten. Annyira rossz volt, hogy 3 óra elteltével a nyomás annyira visszaesett, hogy tényleg le kellett aludnom. És így egész nap szenvedtem. Ezért legközelebb, amikor 10-szer gondolom -, hogy a lustaságom ilyen gyötrelem.

5. számú egészségügyi ellátás: Sütik vásárlása

Mi helyettesítheti: házi süteményeket vagy szárított gyümölcsöket. Én magam sütik a sütit. Különösen a szerelme az otthonom. Hagyja, hogy ez nem vonatkozik a megfelelő táplálkozásra, de finom, és tudom, hogy mit csinálnak.

Enemy Health No. 6: Készenlétben álló reggeli

Miért: a gabonafélék kivételével az ilyen élelmiszerek nem használhatók. Készenléti reggelikben, még büszkén "Fitness" -ként is, tele cukorral és élelmiszer-adalékokkal. Nem könnyű őket elkerülni?

Mi a helyettesítő: házi müzli. Ehhez vásároljon egyszerű pelyheket (zabpehely, kukorica nélkül, hajdina ...), kokszpicsi, mazsola és dió maggal. Mi lehetne könnyebb, mint egyszerűen keverni őket? Ezt előre vagy közvetlenül a reggeli előtt teheti meg.

Egészségügyi ellenség 7: Tejcsokoládé

10 Egészség ellenségei, amelyeket eltávolítottam az életemből, élelem az életért!
Miért: túl sok cukrot és élelmiszer-adalékanyagot tartalmaz. Ha teljesen őszinte, akkor túl kedves nekem. Nem igazán édes. Mindig kevesebb cukrot adok a sütéshez, mint amit a recept ír elő. Talán éppen ezért a tejcsokoládé nem érte el az életemben. De biztos vagyok benne, hogy nem veszítettem semmit.

Ezenkívül a tejcsokoládé magas glikémiás mutatóval rendelkezik, és minden negatív következménnyel jár, mint például egy sör. A felesleges cukor nem jó nekünk.

Enemy Health No. 8: Alkoholtartalmú koktélok

Miért: ők károsak ugyanazon okok miatt, mint a sör. Ráadásul gyakran találnak koffeint és cukrot (vagy annak helyettesítőit). Ennek eredményeképpen megkapja az egész készletet: a gyorsan felszívódó alkohol hatása, a vércukor ugrásai, valamint a koffein és a felesleges cukor.

Ahelyett, hogy helyettesíteni: egyszerű vizet, vagy a legrosszabb esetben száraz pezsgőt vagy száraz bort.

Enemy Health No. 9: Fehér kenyér

Miért: fehér kenyérben nincs semmi hasznos. Élesztő, cukor, glutén ... A fehér kenyér glikémiás indexe lecsökken, minden sajnálatos következménnyel. Nehézek enni, mert éhséget idéznek elő ugyanazon cukor miatt a vérben. Szinte nincs cellulóz benne. A gabonából származó összes vitamint könyörtelenül eltávolították a liszt feldolgozása során. A fehér kenyér kedvelt kórokozó a kórokozó mikroorganizmusok számára, amelyek végül diszbakteriózisként és a cystitisben szenvednek.

10. Egészségügyi ellenség: mindenféle félkész termék

Ahelyett, hogy kicserélné: az otthoni ételeket. Még egy házi szendvics is hasznosabb, mint a félkész termékek. Ha nem teszel szuper feladatot a konyhába, és egyidejűleg nem a kép színvilága miatt keresed a recepteket, hanem a könnyű végrehajtás érdekében, akkor kellemesen meglepődsz. Egy csodálatos vacsorát gyorsabban lehet főzni, mint felmelegíteni a "halat olasz". Ha nem tudod, hol kezdjem, azt javaslom, hogy a receptjeimet egyszerű és gyors vacsorára használd.

Ez a lista végül hiányos. Biztos vagyok benne, hogy hiányzott valami. mert soha nem ettem. Nem érheti el mindezt! Igen, ez a legjobb.

Összefoglalva, azt mondom, hogy nem esik egy csepp anélkül, hogy ezek az élelmiszeripar "élvezetei" lennének, és egyáltalán nem éreznék magukat. Elvégre annyi finom és egészséges étel és sok energia van!

Jó egészség az Ön számára!

P.S.Ha egyedi konzultációra van szüksége - lépjen velünk kapcsolatba! Részletek - itt.

P.P.S csatornát indítottam a YouTube-on. ahol minden tegnap rövid, 10-20 perc, válaszolok a kérdéseire (bármelyik postai úton lehet feltenni)

Ossza meg ezt a linket:




Kapcsolódó cikkek