8 Hibák a szamóca termesztésében - szakmai tanácsadás, a kertre, a házra és a szobanövényekre vonatkozó site

1. Palánták ültetése sok lombozattal

Amikor a palántákat nyílt gyökérrendszerrel ültetik, minden levelet el kell távolítani, kivéve a két legfiatalabbat. Ellenkező esetben a levél növényeket szárazon, és halálához vezethet.







2. Keresztirányú gyökerek palántákban

A csemeték gyökerét a nyitott gyökérrendszerrel 10 cm-re kell rövidíteni, majd ültetéskor könnyedén eloszlathatók a gödörbe. Hosszú gyökerek hajlanak, és ennek következtében elszáradnak, a bokrok betegségei.

3. Eper ültetése "fürdő" nélkül

Az ültetés előtt kívánatos a növény dekontaminálása - 10-15 percig forró vízben (körülbelül +45 ° C). Az ilyen "fürdő" enyhíti az atkait és a betegségeket.

4. Eperkezelések hiánya

Sokan próbálják termeszteni a bogyókat a "kémia" nélkül. De a betegségek és a kártevők kezelése nem okoz kárt, ha a növényeket a virágzás és a betakarítás után permetezik. Az atkák és a málna-epret ellen az Actellik, a lisztharmat és a levélfoltok ellen - Bayleton.

5. Extra táplálék szerves

A szerves trágyák ültetéskor nem kívánatosak. Előre (még ősszel vagy legalább egy hónapra) elő kell készíteni a talajba - a helyszín előkészítésekor.

6. Felnőtt eper bokrok ültetése

Az ültetésre idén gyökeres üzleteket kell használni. De egyes kertészek megkülönböztetés nélkül különböző bokrokat telepítenek, beleértve a régieket is. Ennek eredményeként az ültetvény beteg, nem hoz gyümölcsöt.

7. Az oldal üzemeltetése több mint 4 éve

3-4 év alatt az eper bokrok öregednek és erőteljesen csökkentik a hozamokat. Az optimális időszak az eper ágyak 2-3 év.

8. A talajtakarás elmulasztása

Idővel a talaj a növények körül telepedik le, és maguk a bokrok felépítik a szarvakat, ezért hasznos a dombok felhúzása, nem pedig elalvási szívek (ebben az esetben a növények jobban gyümölcsösek és különösen nagy bogyót adnak). Ez azonban nem mindig megfelelő. A kibocsátás szerves anyagokkal (szalma, túlhűtött fűrészpor, zúzott kéreg) takar.







Az élesztőt (1 kg) feloldjuk 5 liter vízben.

A szamóca takarmányozásához 0,5 liter keveréket 10 liter vízben hígítanak. A bokor alatt 0,5 l-t öntek. És itt egy másik recept: egy 5 literes vödörben, adj hozzá egy marék földet, 1 aszkorbinsav-tablettát, 2 evőt. cukrot és 1 evőkanál. száraz élesztő.

Keverek, ragaszkodom egy sötét helyen 5 napig. Az etetés előtt hígítom a vízzel 1:10. Az első alkalommal, amikor a szamócát vörösítem a bimbózás alatt, majd a termés alatt és a betakarítás után harmadik alkalommal.

Május elején csemege infúzióval etetik a szamócát: feltöltem a vödröt fűvel, töltsem fel meleg vízzel, és ragaszkodjak 3-4 napig.

Nem gyökér műtrágyázáshoz (permetezés) az infúziót szűrjük, és vízzel hígítjuk 1:20 arányban. Az öntözéshez a gyökér alatt ne szűrjük (koncentráció - 1:10). Egyetlen bokrokon körülbelül 0,5-1 l oldatot töltenek.

A növekvő évek során észrevettem, hogy a szamóca legjobb elődei a gabonafélék és a hüvelyesek (tökéletesen fertőtlenítik a talajt). De azon a helyen, ahol paradicsom, burgonya, paprika, padlizsán nőtt, az ültetvényt nem szabad összetörni. Nemkívánatos szomszédság a szamóca és az uborka.

A szamócát egy függőleges ágyon terítem. Számos nagy tartályból egy piramis alakult ki egy tál (kúp alakú) alakjában.

A tartályok között fából készült alacsony oszlopokat (korábban bennük és a tálakban készítettem lyukakat a közepén, és az összes részletet beültettem a talajba épített fémlemezre). Minden szinten a tálban töltött tápanyag talaj és ültetett palántákat.

Nagyra értékeltem az érdeket: először is elhelyezhetem az építkezést, ahol nekem megfelelő. Másodszor, az epereket könnyű levágni, nem kell térdre kúszni. A bogyók a levegőben lógnak, anélkül, hogy megérintenék volna a talajt, így mindig tiszta, és nem befolyásolják a rothadás. By the way, a növény ebben a kertben érlelődik néhány héttel korábban, mint máskor, mivel a talaj a tartályokban jobban felmelegszik.
Vladimir LEGOSTAYEV, Moszkva

8 Hibák a szamóca termesztésében - szakmai tanácsadás, a kertre, a házra és a szobanövényekre vonatkozó site




Kapcsolódó cikkek