1911 Találkozó Sergey Efronomral

Találkozó Sergei Efrontal. A család kezdete

Marina Ivanovna Tsvetaeva:

1911 év. A kanyaró után fodrászom van. Hazudok a parton, rajtam, Voloshin Max mellé.

"Max, csak akkor fogok feleségül venni, ha az egész tengerpartról kitalálom, mi a kedvenc kőm."







- Marina! (Max lelkesítő hangja) - a szerelmesek, ahogy talán tudják - hülyék. És ha az, akit szeretsz, hoz magához (édes hang) ... egy macskaköves, akkor teljesen őszintén hiszed, hogy ez a kedvenc kőd!

- Max! Mindentől okosan vagyok! Még a szerelemből is!

A kő - teljesült, az Efron, kinek én várja a tizennyolcadik születésnapját, hat hónappal később összeházasodtak, szinte az első nap a mi ismerős előkerült, és átnyújtotta nekem - a legnagyobb ritkaság! - Genovai karnéli gyöngyök, amelyek a mai napig velem [6; 149-150].

Ariadna Sergeevna Efron:

1911. május 5-én találkoztak - tizenhét és tizennyolc - egy elhagyott Koktebel-ben, a Voloshin-parton apró kavicsokkal. Összegyűjtötte a köveket, kezdte, hogy segítsen neki - egy szép, szomorú és szelíd szépsége a fiatalember, szinte egy fiú (bár azt gondolta, hogy meleg, vagy még pontosabban: boldog!) - csodálatos, hatalmas, egy fél arc, a szem; rájuk nézve, és mindent elolvasta előttük, Marina elgondolkodott: ha talál és karamellát ad nekem, feleségül fogok venni. Persze, karneol, hogy ő találta egyszerre, a tapintása, mert nem tépi szürke szeme tőle zöld - és tegye le a tenyerét, rózsaszín, belső világítás, egy nagy kő, amit tartotta egész életében, aki csodával határos módon túlélte a nap ... [1; 151-152]

Anastasia Ivanovna Tsvetaeva:

Este három volt a padlón a tatárban lévő Marinin teremben, a szőnyegen, és a kis csészékből fekete török ​​kávé volt: vastag (sűrű - tatár) nélkül. Ezt már tudtuk, amikor a Koktebel falusi kávéházban (Tatár) voltunk - Marina, Serezha és én.







Igen, ha így gondolkoznék, azt mondanám: Seryozha állt köztem és Marina mellett. De ezt nem mondhattam. Szergej szerette Marinát - és szerette a kölcsönös szeretetét, és Marina boldog volt. Az öröm izgatottságát örömmel átadta nekem. Ő számára, ami gyermekkor óta soha nem volt boldog, mindig egyedül, mindig szorongva.

Seryozha a szőnyegen áll, vékony, kicsit szelíd, - beteg, nem napozik! - a kéz szokásosan eltávolítja a homlokról egy sötét szálat, és mély, elnyelő, mosolygós, vidám, mosolyogva mosolyog, mint egy kis csésze kávét. Szűk arca van, szemöldök sötét homlokzata, alatta pedig olyan hatalmas, hihetetlenül szép és nagy szemek. Szürkesen zöldesek és ragyognak a kedvességgel és a boldogsággal - annyira szeretik, annyira kedvelik, annyira kellemesek, hogy velünk legyenek!

Öröm is nekem is elég - magához vette, ő a miénk, és mindketten ő vagyunk, és milyen csodálatos az, hogy ő a testvérem a legcsekélyebb zavartság nélkül. Amikor elkezd beszélni róla, az édesanyjáról, a testvéréről, akivel nőtt fel, mint Marina és én, és egy másik testvérről, aki előtte meghalt - ebbe a gyermekkorba esettem - a fejem.

Végeztünk a kávét, leszedett egy pár klaszterek a szőlő, mi valahogy Marina átölelte térdét kezét, ő kisfiúsán szőke fürtök (így hirtelen, miután éveken át álmodott róla, mint egy csoda hirtelen a fején állandó) majdnem megfulladt a sötétben, csak a fény a sötét fény belép az ablakba - a csillagok fénye? - a szőlő ágai számára. <…> Marina ifjúsági erők, mértéktelenül a szomorú, magányos minden álmát álom, minden gyűlt össze: felemelni őt, megverték gnuvshuyu annak elvesztése, hogy adjon neki az élet! Nem vette le a szemét róla. Minden pillanat vele volt a megismerés és a szeretet, egyre mélyebb mélységbe merülhetett e lélekben, a legértékesebb minden közül. Drága, összehasonlíthatatlan. Ez a szív, ez az élet elvette az összes erőt, teljesen elnyelte. A tekintete, a törekvése, az egész jövője volt. Még nem szeretett még senkit. Olyan volt, mint a galamb. Csendes volt. Olyan álmot kapott, mint ő. Mint ő, szerette a gyermekkorát. Az anyját elvesztette, mint mi. Férjével nőtt fel, mint Marina velem. Születése napján született, amikor egyéves volt. Verseiben minden vonalat, minden képet megértett. Teljesen érthetetlen volt, hogyan élnek eddig [15; 385-387].

Elizaveta Pavlovna Krivoshapkina:

Amikor együtt jártak, általában beszélgetett, és élénken nevetett, és magas, nagyon szép volt, jó mosollyal mosolygott, felülről nézett rá [1; 73].

Ariadna Sergeevna Efron:

Ossza meg ezt az oldalt