21. fejezet

A háztartási mágiáról, a mágikus energia generátorairól, a daruról és az aljas diákokról

- A mágusok remekek! Nem ez a kettő. Hozd el a griffit! Figyelmeztetni kellett volna! - ilyen szavakkal találkoztunk a parton egy bűvész, aki segítséget nyújtott nekünk a Wellensite uralkodójának kérésére. És nem meglepő! Végtére is, a háztartási mágia tanítója volt.







Rakki és én még nem tudtuk, örülni fogunk-e vagy sem, mert az ONMU tanáraival való kommunikáció nyilvánvalóan fölösleges volt a ravasz tervünkben. Sőt, Zauber (a férfi és a gnóm közötti vegyes házasság leszármazottja) lehet a kudarc oka, de nem volt másunk boldogan üdvözölni.

- Vagy talán, hát, mondjuk, hogy maguk már mindent megtettek? - a genie hangja hallatszott a fejemben, miközben kedvesen mosolygottunk Zaubernél, és hivatalos üdvözletet cseréltünk.

- És magunk is csatlakoztathatjuk a csapot a tápegységhez? Megkérdeztem.

- És akkor. Spit egyszer.

- Ugyanakkor, most nem utasíthatja el a segítségét, gyanakodni fog. És ha később mindent felrobbanunk, és elveszi a kristályt, akkor itt mi veletek pontosan nem csak gyanakvás, hanem hol van még rosszabb.

- Ez azt jelenti, hogy a körülményeknek megfelelően járunk el "- zárta le mentális párbeszédünket a Rakki-val.

- Igen, egy éjszakán át tették!

- A diákok diákok, és előttük senki sem találta meg, hogy ilyen gépet hozzon létre!

Már arra is gondoltam szomorúan, hogy ha nem lenne őszinte szándék, azt könnyen számíthat a tengerjáró konyashki a zachotke napi mágikus végén az év, annak ellenére, hogy én dolgoztam csak egy fej, és a mágia vége Raqqa.

- Figyelj - a dzsinn vissza a kapcsolatot velem mentálisan abban a pillanatban, amikor együtt vagyunk a tanár sétált a tenger fenekére, hogy a nagyon szobor megérteni a működését a generátor, - azt hiszem, gyere, akkor már használhatja a segítségével egy tapasztalt mágus, hadd A daruk magához kapcsolódik a második generációs mágikus generátorhoz.

- Te őrült vagy, mosómedve! - Szellemileg is válaszoltam. - Természetesen megvédi önt a beavatkozástól. Hogyan tudjuk túlterhelni a generátort?

- Semmi baj. Ne aggódj. Túlterheljük. De ha mindent megtesz a kapcsolatról, minden vesztegetés lesz velünk. Ha robbanás történik (ha ez megtörténik), akkor semmi köze hozzá.

- Igen, nem fogok vele foglalkozni. Igen, azonnal elismernek a mágikus nyomatok!

- Erről meglátjuk. Ricky még mindig mentálisan vigyorgott, és rám pillantott. - Hagyja, hogy Zauber tegye meg a munkáját, de hiába csillapította az a férfi?

Erről és döntött.

- Tehát - mondta Zauber, kezét dörzsölve - kezdjük.

Úgy látszik, úgy döntött, hogy Rakkiból minden tanulmányunkért visszaszerez minket, ahol dalokat énekeltünk és becsapni kezdtünk, mert most nyilvánvalóan előadást, gyakorlatot és ellentételezést adna nekünk egyidejűleg. Álltunk, mint két kínai csapda, időnként bólintott a tanár kérdéseire válaszul, és nagyon figyelmesen hallgatott. Igen, igen! Életemben először hallgattam figyelmesen a háztartási mágia tanára, mert amit mondott, sok köze volt a század elrablásához.

- Tehát ebben az esetben a mágikus generátorok klasszikus példájával foglalkozunk. Természetesen emlékszel az ilyen generátorok működési elvére? - kérdezte Zauber gonoszul.

Reménykedtünk abban, hogy Zauber továbbra is szórakoztató történetet folytat. És szerencsénk volt.

- Mert ezek a diákok, mint te, azt hiszem, nem felesleges megismételni, hogy a szíve a mágikus energia generátorok általában egy tárgy, egy kristály, ami miatt a fizikai tulajdonságai, képes koncentrálni a nagy mennyiségű hosszú Mann. Egy ilyen kristályon szokásos szövést alkalmaznak, melynek köszönhetően a kő lesz a manna koncentrációs helye. A Manas vonzódik a külső környezetből, és mivel a folyamat folyamatos, a kristály állandó és megbízható mágikus energiaforrásként szolgálhat, amíg az eredeti szövés megszakad. És meddig tudunk ilyen szövést szolgálni, mi?

Ez a kérdés egyértelműen fordult hozzánk, és szüksége volt a válaszra, úgyhogy a fejek nyilvánvalóan nem voltak elégek, úgyhogy úgy döntöttem, hogy esélyt kapok:

- Azt hiszem, ez attól függ, hogy milyen erővel és tapasztalattal rendelkeznek a bűvész. Ez a különleges generátor, "bólintottam a sellő felé", körülbelül tizenöt éve dolgozik, amennyire én tudom.

- Hm, "Zauber meglepődött." A lényegre jutottam, Argle. Amennyire meg tudom mondani, a fő, eredeti, egy másik szővézet mellett ez a kristály is felerősödött, ami erősíti erejét, ez is nagyon szokásos gyakorlat, különösen a második generációs generátorok esetében.

Aztán a bűvész egy darabig átgondolta a kristályt.

- Igen, hogyan, szokásos gyakorlat - motyogta a barátom hangját a gondolataimban.

- Ismered ezt a szövést? Arra gondoltam, hogy hangosan kérdezem. - Tudod ezt létrehozni?

- Nem - felelte a bűvész vonakodva -, nem tudok ilyen szövést létrehozni, de erre nincs szükségünk.

- És hogyan fogunk egy új energiafogyasztót összekötni a generátorral? - Riasztott Rakki. - Nem szükséges feltörni a régieket, és új szöveget szítani?

- Ha figyelmesen hallgattad az előadásokat, akkor tudnád, hogy a szöveget csak akkor kell megváltoztatnunk, ha a generátort egyik tárgyról a másikra átváltjuk. Amikor például meg akarja változtatni az ajtózárat. Ebben az esetben a fogyasztók láncolatával foglalkozunk, amelyet egyetlen generátor hajt. Ehhez csak egy újabb linkre van szükség.

- És a generátor ereje elegendő a kocsihoz? - Halkan dobtam a horgászbotot. - Mégis nagy, és a kövek nagyon nehézek?

- Igen, itt meg kell próbálnunk megakadályozni a túlterhelést - felelte Zauber, miközben áthaladt, és megvizsgálta a mágikus energia láncolatát.

- De milyen esetben lesz túlterhelve? És hogyan lehet megakadályozni? És mi történik, ha a generátor ereje még mindig nem elegendő?

- Rakki, várj, menjünk rendben. Most befejezem a lánc tanulmányozásával és válaszolok minden kérdésedre.







Azonban nem sikerült gyorsan vizsgálni a láncot. Ehhez húzni kellett a búvárruhákat, és ismét belevágtak a mélyekbe, ahol megpróbáltuk felzárkózni a tanárunkkal, és legalább úgy tettük, mintha mindent megértenénk. A folyamatot tovább bonyolította az a tény, hogy a Zauber búvárruhát adtak ki, és különleges szövés mellett lélegzett a víz alatt. Rakki, megesküdött, hogy az ONMU-hoz való visszatéréskor először megtanulja, mert a szárazföldi teknősök gyorsabban mozogtak, mint a víz alatt.

Továbbra is folytatnunk kell a "Gyere be, csevegjünk" vacsorára. Zauber felajánlotta saját finomságait, és folytatta előadásait a szájával.

- Szóval, barátaim - mondta elégedetten, miközben rágta a hínárban sült halat -, mi van?

Rakki és én pillantásokat cseréltünk, de retorikai kérdést találtak. A mágus rágott egy másik darabot, folytatta:

- És van ez: A második generációs mágikus energia-generátor, amelyet varázslatokkal erősítettek meg, valamint egy védőhálót, amelyet a generátor energiája támogat.

- És mit védi? - egyébként rákérdeztem Rákkára.

- Mindentől: a mechanikai károktól, a külső beavatkozásoktól mágikus és nem varázslatos. Ezután az energiát a lánc láncszemével - a lapurnit fúróval - húzzuk ki a lánccal, majd a vetőgéphez egy védőszöveg van, és a fonás nagyobb energiát igényel, mint a fúró.

- És van elég energiánk? A liftért? - kérdezte Raccoi zavartan.

- Elég lenne - felelte Zauber magabiztosan, miközben a tengeri bogyók gyümölcsét kortyolgatta az üvegből, - mindent ellenőriztem. A felvonó energiának elegendőnek kell lennie, ez az egész, úgy gondolom, hogy a gép védőszövegének támogatása érdekében az energia nem elegendő. A felvonó kiválasztja az egész erőforrást.

- És mint tele? - kórusban mondtuk, olyan hirtelen, hogy Zauber meglepetten ugrott.

- Igen, ne aggódj, hogy tele van a generátor túlterhelésével, elsősorban az analfabéta használatakor.

- És ez a helyről részletesebben is lehetséges? - kérdeztem, és hátradőltem a székben, és kényelmesen rendeztem.

- Dicséretes kíváncsiság! - válaszolta tanárunk. - Furcsa, hogy korábban nem mutatták be.

Bűnösen egymásra néztük egymást, és folytatta:

- Tehát, mivel a készülék mérete, súlya lemezek és egy részét a generátor, rájöttem, hogy a termelt energia elegendőnek kell lennie zökkenőmentes működését a lift 10-12 óráig. Vagyis, ha a hajó egész nap futni fog és lemezeket hordoz, és talán nem is egy hajó, akkor éjszaka megállíthatja a munkát, és ebben az időben a generátor fel fogja tölteni az erőforrást. Azonban, amint azt már említettem, nem tudom felvenni a generátorhoz tartozó védőpántokat, ezért szükségünk van egy további áramforrásra, amely megvédi a felvonót, vagy hagyja, ahogy van, és végezzen valamilyen munkát a teszt üzemmódban. Kísérletezzen a terheléssel, a lemezek súlyával. De! Mindezt óvatosan végezze el, mivel abban az esetben, ha a generátor terhelése meggátolhatóvá válik, a generátor kezdeti szövésétől függően két lehetőség lehetséges.

Zauber megállt, hogy foglalkozzon a desszerttel, és egyszerűen a türelmetlenséggel ugrottak fel a székre. A gazdag vacsora befejezése után a bűvész eléggé megnyúzta magát, Kalemnek fizetett, és a székére támaszkodva folytatta:

- Szóval, fiatal barátaim, a generátor elviselhetetlen terhelése esetén kétféle lehetőséget kaphatunk, mivel csak két alapvető szőttes van ilyen esetekben. Az első esetben, a nem elegendő energiával rendelkező generátor hajlamos arra, hogy több mannett gyűjtsön össze, hogy végül a kezdeti szövés egyszerűen ne álljon és önmegsemmisítsen.

- És? Várakozás a megnyújtott Racco folytatására.

- És szintjétől függően a bűvész, amit kiszabott, akkor viszont egy közönséges kő tárgy, és a folyamat önpusztító elpusztítani mindent, ami a közvetlen sugár, beleértve a kő maga.

- És a második lehetőség?

- A második esetben a szövést egyszerűen semlegesítik, és minden fogyasztó mágikus energia nélkül marad. És még egyszer nem adhatunk szöveget a kőre. Tehát kockáztatjuk, hogy a legjobb esetben elveszítjük a generátort, és ki kell cserélnünk, és legrosszabb esetben a Vellensite-t hosszú távon üzleti nélkül kell hagyni.

- Igen - mormogta Rucky magához, amikor kiment a friss levegőbe -, ha mindent belehelyeztünk a griffbe, akkor nem fogunk a fejükön. És Thunder nem segít.

- Srácok. - vidám Zauber megveregett minket a vállán. - Miért vagy ilyen dühös? Nagyszerű vagy! Ezt értették meg! Most csatlakoztatom a daruidat, felemelsz, és csendesen elkezdjük kipróbálni. Ne aggódj, nem hagylak itt egyedül - suttogta kacagykodva ránk. - Amíg jó munkát nem kapunk, nem megyek el.

- De ez hiába! - kórusban, de mentálisan, mondta Rakki és I.

Zaubernek csak néhány perc kellett ahhoz, hogy felvegye a liftünket a generátoron. Így esténként az egész Vellensit az uralkodó vezetésével megnézi a mágia és a technológia csodáját. A daru vezérelhető egy távirányítóval, ezért Rakki és Zauber számára nagyszerű játékot szórakoztattam magam. Ők, mint a gyerekek, megfordultak, megfordították a karot, és figyelték, ahogy a gyermeke könnyen leveszi a lemezt a vízből egymás után. A trollok, amelyek a lazurnitát a nagy földre szállították, először nem hajlandóak úszni a mólón. Féltek nagy szörny, és visszafordult, hogy a Tsauberu kellett fogni őket egy indás, mutasd meg a megkülönböztető jel ONMU, hogy nyugodt és elmagyarázni, hogy már javult a termelés lazurnita. Végül még a hajósok is elégedettek voltak, mert naponta legalább hat járatot kellett elvégezniük a bányászott táblák szállításához. Minél több járat naponta, annál nagyobb a jövedelem, a tengerészek, így hárman teljesen tapasztaltak a hálás trollok kézfogás, ami után Tsauberu kellett kezelni magam és törött ujját.

- Nos, kollégám, gratulálok az első szakasz sikeres befejezéséhez "- mondta Rakki, amikor elégedettek voltunk az ágyunkkal.

- Igen, nagyszerű, hogy elrontottuk. Még ha nem is tudunk folytatni semmit, még mindig jól sikerült. Hány hallgató az életben könnyebbé vált a gyakorlatban.

- És mi továbbra is mindent megteszünk, amennyire csak tudunk, jobban, - a géniát inspirálták, - minden működik nekünk a kezünkben. Egyszerűen sehol: betöltjük a darut, néhány téglát dobunk rajta, az eredeti szövés lebomlik, eljövünk és elvesszük a haszontalan kavicsot.

- Igen, hogy! Fogja meg a griffet erősebbé! Kifogásoltam. - Ha a szövedék mindenfelé felrobban, úgy kockáztatjuk, hogy teljesen kristály nélkül maradunk, legalábbis a Wellensite fúrót megtörjük, és legalább a kecskébe költözünk.

- Nos, ez nem tény, - nem vesztette el a Rakki optimizmusát, - mert ötven-ötven ember. És akkor, ha Saborita kristálya, akkor kiszámíthatatlanul viselkedhet.

-Ez az! Kiszámíthatatlan! Én általában úgy gondolom, hogy meg kell gyűjtenie a halott mannát, nem a szabványosokat, csak a kérdést, hogy miért senki sem vette észre eddig.

- "Várj, ne aggódj", a barátom sietett, hogy megnyugtasson. "Zauber azt mondta, hogy a generátorra való szövés nem ismeri." Nem lennék meglepve, ha az egyik tapasztalt varázsló befejezte a nekromanta kristályát. Mindenesetre, mióta elkezdtük, befejezzük. Végül is, bárki, aki nem vállal kockázatot, a griff nem nyereg.

- És akkor mi van? - kérdeztem zavartan.

- És akkor, mint mindig. A körülményeknek megfelelően járunk el. Gondoljunk együtt.

- Gyerünk, nagyon jól vagyunk!

- És akkor! - Raquki felvette. - Mi van ma?

- Van egy mágikus energia generátor, vagy inkább a nagy necromancer kristálya, a generátor álcázott alatt, és egy fúró és egy daru, amelyből áramoltatható - indokoltam.

- Ez így van - folytatta Rakki -, míg Zauber aggódik a védő szövés hiánya miatt, ami túlterhelést okozhat. Ehhez holnap Morganba repül, hogy onnan néhány további generátort és mágus-szakembert vonzzon az összes mágikus energia lánccal, hogy védelmet nyújtson. Elkaptad a gondolatvonalat?

- Természetesen - Hirtelen felderengett - holnap, annak hiányában, akkor terjeszteni több lap, harcképtelenné mindez ravasz varázslat, és ha valami, akkor mindig úgy, mintha bolondok, és azt mondják, hogy csak tapasztalt daru. Itt a tapasztalt mágusok az új generátorokkal csak időben érkeznek meg és rögzítik mindazt, amit az elsőéves diákok tettek.

- Ha természetesen még mindig megmarad, akkor mit kell korrigálni - Rakki elgondolkodva karcolta a fejét.

- Igen, attól tartok, hogy a kristályos Saborita vicc még egyszer megéri. Ha felvillanunk a necromancer áramlatokkal, akkor Yanev nyomást gyakorol rám - feleltem hangosan.

- Nos, igen, és milyen lehetőségek vannak?

- Azt hiszem, ezt olvastam ma, "Gyakorlati Útmutató a Necromancereknek". Természetesen a válasz a kérdésre, nem értem: „Mi fog történni a necromantic kristály, ha működik, mint egy generátor mágikus energia túlterhelés?”, De legalábbis találok ott valami hasznos.




Kapcsolódó cikkek