1. fejezet

Miért van szüksége gyermekkorra?

A gyermekek között nem lehet több, mint a felnőttek körében.

Nem mindenkinek van gyermeke, de mindenki szülővel rendelkezik - vagy valahol és valahogy ... Nem mindenkinek szabad nőni, de minden született és gyermek maradt - valahol és valahogy ...

Elkezdtem ezt a könyvet a szülők pszichológiai kézikönyveként és először a "nem szabványos gyermeknek" nevezték.

Az óvoda - közvetlenül az ablakom előtt - hangosan érezte a szobámat. Láttam őket egy kissé felemelt fejjel, fülsértően tweeting, giggling, győztesen sikított, óvatosan és nevetségesen felöltözve.

Hangjaik nagy fröcskölése rámutatott a homályos világosságra; és amikor egy hirtelen nyugalom kilazul - fül azonnal beleesett egy múló sáv koporsót, és a zaj a zsíros kommunalka üdvösség eltűnt ... tavaszi dagály az élet, zajos nepodvlasten megtestesült ellentmondás a tényleges kívánt ...

Voltak éves gyakorlattal, éves az élet ... A könyv, mint egy férfi, hogy ő maga, nőtt és változott, és a harmadik kiadás (és mindegyik volt orosz hat, a hetedik), rájöttem, hogy ez a könyv a gyermekek számára - a szülők.

Az olyan családokban, ahol "Nem szokványos ..." jöttek, a gyerekek, akik felnőttek és anyák és apák lettek, és szüleik a nagyszülők részéről lettek, kettős előnyöket kezeltek. És néhány fejlett otthoni pszichológus évek óta nyolcról kilencre olvasta, és erővel és fővel használta. Végül a legtitokzottabb, egységesítő címet kérték, végül:

Hogyan lehet felemelni a szülőket?

A csirke és tojás együttvéve.

A szokásos "gyermek felemelése", ha megérted, abszurd: az a gyermek, aki "felnő", mindig az idő fátyla alatt rejtőzik, és az oktatás célja, hogy felnőttként, szülővé váljon!

... Most már távol vagyok a központtól, a "hálózsákban". A park erdő közelében. A közeli óvodák itt sétálnak. Itt is - nem volt ideje ülni egy padra, és üdvözölni a tavaszi földet, mint puffantó zajt, pattanót, harisnyát, rózsaszín arcát, száraz rongyot ...

- A háborúban! - Marinka! - Hát, Igor! - Ta-taam! ...

"Építsen párba! Most hagyja el az erdőt! Morozov, van egy különleges meghívód? Hol van a párja? Még egy megjegyzés, és mindenki elhagyja az erdőt! "

Napnyugtánál, ha innen nézel ki, otthon ezek úgy tűnik, hogy olyan magasfőző kemencék, amelyekben a megmunkált salakok megolvadnak. Valószínűleg valahol ott lakik, és az egyik ketrecben a hangulata elolvad ...

Az utolsó pár fiú, úgy tűnik, érezte valamit, elhallgatott, és eljött hozzám.

- Bácsi, mi van belőle?

- Igaz, puha. Itt van egy vitamin, - tettem egy sárga borsót a kezembe és futott: onnan már kiabáltam ...

Az élet meglepetésénél vagy miért kell gyermekkorban?

Ez az első év, ezek a pelenka hónapok örökkévalóságnak tűnnek. Ez mindig: fürödni, mosni, bepólyáz, felkelni éjjel, betegség, hajlam, palack - végtelenül ... És hirtelen - felállt, és kiment, és elment ... „Gu és-gu” -, és beszélt ... Ezek az első 5-7 év! úgy tűnik, soha nem fogy ki: kicsi, még mindig kicsi, nagyon buta, furcsa, csodálatos, ellenszenves, és hány idegek szükséges sok türelem ...

Óvoda, mindig óvodába, óvodába jár, mindig csak naiv óvodás lesz. És beteg, újra beteg ...

Ezek az iskolai évek először is szörnyen lassúak: az első, a második, a harmadik ... a hetedik ...

Még mindig kicsi, még mindig hülye és kegyetlen, tehetetlen, nem érti ... És hirtelen: felülrõl nézve, szellemi fölényben beszél. Az élet kétségbeesett ugrása, érthetetlen gyorsulás. Hirtelen mindnyájan váratlanul ... Van időnk öregedni, de nincs időnk felnőni. Ki inspirált minket ez a gyerekes gondolat, mintha időnk lenne felkészülni az életre?

Miért nem születünk egyszerre felnőtteknek?

Az örökkévalóságtól az örökkévalóságig. Ami a teljes életciklus során történik, az összehasonlításban egyértelműen látható. A magzat kilenc hónapja alatt sikerrel járunk a fejlődés útjára, ami egy milliárd év evolúciója.

Az újszülött és az egyéves közötti különbség óriási, úgy tűnik, hogy ezek a teremtmények legalábbis különböző korszakokból származnak. A kétéves és az ébredés is teljesen más teremtmények, nehéz elképzelni, hogy gyakorlatilag ugyanabban a korban vannak ...

A két- és háromévesek sokkal közelebb vannak egymáshoz, de még ha még mindig félig gyengék, a másik már megközelíti a primitív vadembereket.

Ugyanez a különbség szinte észrevehetetlen a négy- és ötéves, öt- és hat, megint ott hat és hét vagy hét és nyolc, hamarosan újra simított, hogy adja vissza érezhető fiúk 13-17, a lányok - a 11-től 15-ig, végül kiegyenlítették valahol a huszadik évforduló küszöbén.

A különbség tíz év. 0 és 10, 1 és 11 - különböző univerzumokat, akkor nem találsz összehasonlítást. 10 és 20 - különböző bolygók. 20 és 30 különböző országok. A 30-as és a 40-es évek már szomszédok, bár feltételezhető, hogy a másik a horizonton túl van. 40 és 50 - a férfiak majdnem azonos korúak, a nők között klimatikus passz. 50 és 60 éves - már régebbi kérdés. Hetven év lehet fiatalabb.

Tehát, különböző időpontokban kezdődve, felzárkózunk egymással. Repülés az örökkévalóságtól az örökkévalóságig.

Útközben olyan lényekké alakulunk, amelyek hasonlítanak magukhoz, mint a hernyók, mint a lepkék, mint a fák a magvakra. Reinkarnációk, amelyek nem tartoznak a memóriába, és nem tudatosan illeszkednek. Titokzatos Valami változó formák, - az emberi lélek - "én" teljes egészében ...

A tudomány azt bizonyítja, hogy dédapám az alvás mértékében "imádkozott a fákhoz - hinni tudok, mert gyerekkorában személyes titkokat hagyott az ismerős fenyőkre.

A tudomány gyanítja, hogy ő is kannibál, és nem akarok hinni benne. Nehéz elképzelni, hogy a nagymama Ygrek élt a fákon és nagy szőrös farokkal, nagyapó X volt tengeri hal, és lélegzett kopoltyúk ...

Miért van szüksége gyermekkorra? Nagyszerű kampány valamilyen oknál fogva - remek visszatérés. Mint egy szörfödő hullám, az élet újra és újra visszahúzódik az ősi természetté, megismétli magát, de más módon ...

A virágok, a vesék és a magvak, az elsődleges források elrejtése: az élet megtörténik, az élet nem kezdődik el. A világban van egy gyermekkor, mert a Föld a Nap körül forog, mert vannak szezontok, árapályok, örvények. A gyermekkori mindent megismétel, de más módon.

Minden vetőmag, mindegyik tojás hordozza az Evolution könyvét. És amikor a villámláshoz hasonlóan az emberi lény két felének rohanása találkozik egymással - túlélni, hogy valóra váljon - az élet születésének első egyetemes pillanata megismétli magát, megismétli magát, de másképp ...

A Nagy Visszatérésről a művész kefe, rím és zene hallatszik; a Nagy Visszatérésről - a szerelem összes daláról. Kevesen ismerik fel, hogy minden alkalommal, amikor elaludt, visszatér a mély gyermeket és még tovább - az embriológiába, a születés után.

Álmainkat, az izomrángás és szemmozgás, a változás a biológiai áramok - nem az, hogy más, mint a folytatása a titokzatos szülés gyakorlatok, amelyek bizonyos pórusokat kezd érezhetővé válni, mint az anya a feltűnést. Visszatérés a szent-tehetetlen állapotban, amikor még közelebb a növények, mint az állatok ... fáradtság, betegség, sérülés - az élet összes válságok, a fizikai és lelki, visszavezet bennünket a gyökerek ...

Az idők egyesítése nagyszerű emberi csoda. Tegnap ma alakul, a legidősebb lesz a legfiatalabb. Szexcellák, a múlt középpontjában - a jövő középpontjában.

Az anya méhéből való kilépés evolúciósan egyenértékű azzal, ahogy az őseink elhagyták a tenger partját; minden újszülött a föld-levegő korszak felfedezője, egy pre-kozmikus úttörő.

Egy milliárd év mögött - és itt az első sír ...

Hányan láttalak? ... Hányan próbálták megérteni, megpróbálták meggyógyítani? Hány baráttal? Sokáig elvesztettem a számlát ... Néha úgy tűnik, hogy egész életemben egyedülálló gyermeket, számtalan arcot segítek.

Talán én csak én vagyok ...?

Kapcsolódó cikkek