10 Az önsértés okai, amelyekről korábban nem gondolkodtok

10 Az önsértés okai, amelyekről korábban nem gondolkodtok
Meg kell értenünk, hogy mi a bizonytalanság. honnan származik, miért van szükség, és ami a legfontosabb: "Mit tegyek?"

Elemeztem személyes érzéseimet és ügyfeleim tapasztalatait. És ez az, amit gondolok.







Véleményem mit írnak róla a pszichológiai folyóiratokban, csak teszi ukopatsya mélyebbre a bizonytalanság, miután eltöltött néhány év a kanapén az elemző.

Míg mindegyikünk bizonytalan, és fontos megérteni, hogyan kell elkapni őket, és hasznosítani őket jó, előre haladva, nem vissza.

És végül leírtam a szabad lovas történetét, amely most már nem csak az ügyfeleimnek szól, akik hallottam tőlem személyesen, de mindenkinek.

A bizonytalanság önmagában három összetevőből áll: a magad fogalmából, attól, hogy milyen nehéz feladatok szembesülnek Önnel és aki jelenleg körülötted van.

Parkour vagy homokozó.


Tehát úgy gondolom, mindannyiunknak van egy „parkour”, ahol már alig tartott lépést azokkal, akik tapasztalt kereseti horzsolások és kizáró önkritika, és van egy homokozó, ahol vagyunk, mint hal a vízben, nem ... milyen megtiszteltetés teve! Ismered a parkort és a homokozóidat?

- Jegy, jelen. Az önsajnálat jelei.

És van egy történet arról az állandó elégedetlenségről, amely sok helyzetben kíséri a bizonytalan személyt.

A fizetségem vagy a szolgáltatásaim költsége mindig nagyon alulbecsült. Ezt még tudom. De nem tudok átlépni magamban ezen a gáton keresztül, hogyan lehet önellátóvá válni.

- habozás nélkül hangosan kérdezem a buszvezetőt, hogy hagyja abba, ahová én megyek, és néha át tudom hagyni a stopemet.

"Úgy tűnik számomra, hogy méltatlan az igaz szerelem és a gyönyörű kapcsolatok. Nem hiszem, hogy valaki szerethet engem, ki vagyok. Végül általában egyetértek egy kapcsolattal, még akkor is, ha nem igazán kedvelem a személyt. "

"És álmom, hogy megértsem, hogyan lehet önbizalmat szerezni, hogy legyen valami, mint a bátyám. Ő egyértelműen megtartja határait. Senki sem lép be a szobájába igény nélkül. Senki nem fog bejutni a lelkébe kérdéseket, ha ő maga nem mond valamit. Könnyen megteheti. És egész életem során megpróbálom ezt a magatartást elérni. "

10 Az önsértés okai, amelyekről korábban nem gondolkodtok

Sok ilyen történetet hallottam, és ismét próbáltam ezeket az érzéseket, világos képet kaptam. Egy személy szabad lovas. Például egyfajta Leonardo DiCaprio a Titanicon. Ő ugyanaz, mint az összes utas, ő megy ott, de csak ő tudja, hogy nincs jegy, ő egyfajta második osztályú. Ennek megfelelően, jobb esetben, ha mégis, nem szabad kiállni, és határozottan csendben kell állnia ellentmondásos helyzetekben.

És most megkérdezem az ügyfelektől: "És hol van a jegyed? Mikor állt meg, hogy úgy érzi magát, mint egy teljes utas?

És mindenkinek megvan a maga személyes története. amelyben elvesztette ezt a jegyet, vagy odaadta valakinek: anya, apa, szigorú tanár, huligánok osztálytársai. Valaki egyszer megbántódott, nem értékelte, nem figyelt, nem vette komolyan, és a személy úgy gondolta, hogy valóban nem jelentős, kevésbé méltó, mint mások.


És azóta az a személy, aki egyrészt nem kímél, másrészt megpróbálja elég jól viselkedni ahhoz, hogy megérdemelje a visszajátszás jogát. De semmi sem történik ... Miért?


Hogyan szerezzen magabiztosságot magadban? És hová dobtad?

A fő ötlet az, hogy mindenkinek saját belseje van, jogait szimbólum, önbizalom, a kezdetektől fogva. Senki sem vigye meg erővel, de megijedhet, megbotránkozhat, riaszt, így az ember azt fogja hinni, hogy nem az első fokozatú, és magának adja a jegyét.

10 Az önsértés okai, amelyekről korábban nem gondolkodtok

Ez a jog, hogy legyen, a teljes jogú érzés lehetetlen megérdemelni, egyszerűen megvan. Elmehetsz, és elhozhatod a jegyed, ahol eldobtad.


Objektíven nem szökőkút. Az önsértés okai.

"De nem szeretem magam mindenben, nem vagyok szuper-profi, nem megyek egy dzsipbe - hol fogom magabiztos?"

Mindannyian tudjuk, hogy bármely "objektív hiányosságért" ellentmondást találhatunk. Vannak sikeres és karizmatikus ember, aki buzgón gubbasztott a mérleg, elbűvöli a sorja vagy irigység, hogy milyen gazdag élő, amelynek egy fillért sem az egész család számára. Tehát az objektív előnyök feltétlenül segítenek, de nem játszanak döntő szerepet.

És mi számít? Mi a titok? Úgy tűnik, tudják, hogyan lehet elvileg magabiztos az életben.

Vagy úgy gondolja, hogy megérdemli a legjobbat, vagy nem. Indokolás mindig megtalálható. Ez szubjektív önkép, egy sor melléknevek, becenevek és összehasonlítás más (mindig későn, badass, szemüveges férfi, csodagyerek, inkompetens, troechnik) alakítja önérzetet. És akkor a címkék, amelyekről magunkra hagyatkoztunk, elkezdenek diktálni számunkra, hogyan viselkedjenek. Ie A bizonytalanság okai és következményei a változó helyek.

De bármilyen ilyen "varázslat" elkényeztethető.

Miért van szükségünk bizonytalanságra?

Mielőtt megkísérli leküzdeni a bizalom hiánya, legyőzni félénkség, félénkség, mielőtt egyáltalán változtatni magad, akkor először meg kell érteni, hogy milyen szerepet játszik, amely összehozza hasznos.


Emlékszem a nehéz időszakokra, megpróbáltam megérteni az én kételyemet, és rájöttem, hogy a változás félelme, az új felelősségtől való félelem szinte mindig fontos szerepet játszott benne.


Végtére is nagyon gyakran bizonytalanság kapcsolódik valamilyen szándékhoz: valami új dologhoz, valakihez való megismeréshez, valahol beszédhez. És akkor folytatni kell a próbálkozást, hogy megfeleljenek ... Minden új helyzet valami ismeretlent tartalmaz.








Ez zavaró. A változás fantáziáját meg lehet élvezni, de a valódi változásokban mindent nem könnyű irányítani. A bizonytalanság és még csak a kedvelt lustaság az élet állandó változásaitól megóvja a stabilitást, ami valahogy nagyon fontos.


Ezenkívül az önkép egy bizonyos formáját a másokkal való kommunikáció formátuma határozza meg. Például vannak olyanok, akik sértődnek, állandóan feddenek, vannak olyanok, akik támogatják és segítenek abban, hogy mi a bátorsága nem elegendő, vannak barátok, ugyanazt a bizonytalanságot feltételezik. Ha valaki félénknek és félénknek tűnik, ez biztosan érintheti a társadalmi körét és a körülötte lévő viszonyt.


Elméletileg ez nem túl világos, de a gyakorlatban a magabiztos személy váratlan kellemetlen magányossággal szembesül.

Bár egy félénk embernek lehet sok barátja, segítője, mentője, teljesen sikeres életet élhet. Találtam egy feleséget, sajnáltam, úgy döntöttem, hogy boldoggá teszem, a szomszédok segítenek, mint amennyit csak tudnak, a gyerekek úgy döntenek a kontrasztról, hogy sokat érjenek el. Bármi legyen is az önvalóság jelei, az ember valóban nagyon jó életet élhet. Csak egy árnyalat van, ami valószínűleg nem az ő életét töltő életét választja, hanem maga az élet, de mégis ...

Van választása, milyen életet szeretne élni. Kiválaszthatja azt, amelyben mindenki felveszi az Ön számára. A feleség úgy dönt, hogy itt az ideje, hogy feleségül vegye, és eldönti, hogy eljön-e a válás ideje. Vagy olyan emberré válsz, aki tudja, hogyan válhat az életben magabiztos, vagy a "kormánykereket" adod valakinek. Nem számít, mennyire viccelődtem rajta, az Ön döntésére számíthat. Én nem vagyok mindig és nem minden rohanás előre.

10 Az önsértés okai, amelyekről korábban nem gondolkodtok

Egyébként rossz lenne, ha azt gondolnánk, hogy a bizonytalanságot csak a tapasztalatlan, kínos, szakszerűtlen vesztesek tapasztalják.

A magas szintű szakemberek gyakran tapasztalják ezeket a közönséges halandók érzéseit, mert fontos feladatokkal, nagy elvárásokkal szembesülnek. Hol lehet önbizalommal belépni egy új szintre? Félnek és teszik. Beszélni fogok erről később. De mindazonáltal nagyon fontos megérteni, hogy a cselekedetek elutasítása nem mindig gyávaság, felelőtlenség, bizonytalanság. Minden attól függ, hogy milyen feladatok vannak veled, a céljaidat és vágyaidat.

Szóval, hogyan lehet magabiztos magában egy lány, magabiztos ember?

1. Külön-külön repül, szelet külön-külön.

A lány Natalia egy ponton nagyon nehezen talált új munkát. Néhány látszólag ismeretlen erő megakadályozta. Elkezdték megérteni. Kiderült, hogy az első főnökével való konfliktus szerepet játszott ebben. Nem hagyta ki a lehetőséget, hogy szemrehányást okozzon neki, bírálta, és sok munkával töltötte be. Emlékezett rá, hogy ő elvileg rossz munkás. Nem számít, hogyan próbálta megnyerni ezt a főnök tiszteletét, nem jött rá semmi. Amikor részletesen megvitattuk ezt a helyzetet, kiderült, hogy a főnök még akkor is nem kedvelte őt, amikor munkába állt. Összefüggése volt a feletteseivel és az a tény, hogy Natasha eljutott a posztra, és nem a barátja, nem adott neki békét. Minden alkalommal, amikor találkozott vele, emlékeztette a konfliktusra a jelenlétének tényével. A munkája kritériumai, objektíven, ahogyan kiderült, magas szinten voltak.

Hogyan kell ezt csinálni? Három lépést javasolok.

Ezzel a személlyel (anya, apja, főnök, tanár, barát) visszaállíthatja és létrehozhatja kapcsolatait, tisztázhatja a konfliktust, nyugodt környezetben megtudhatja a hozzáállását. (Vagyis, ha a pápa azt mondta, hogy kövér vagy - külön foglalkozunk a pápával való kapcsolattal, és külön is eldöntjük, hogy mi van az ábrával).


2. Hogyan fejleszthető az önbizalom? Ne próbálja meg valaki más.

Félénkség a legtöbb esetben az összehasonlításán alapul valakivel. És a végén kiderül, hogy próbál lenni egy életre, mint valaki más. És aki ebben az időben, hogy végre a vágyak, igények, célok?

A legtöbb, amit tehetünk ebben az életben -, hogy végre magad.

Minden más kapsz rosszabb lesz plágium, rossz példányt. Ismerje meg magad, tanulni látni azok erősségeit és gyengeségeit az Ön által azonos célok és törekvések, fejleszteni magukat. Magam, és magam. Tegyük fel, hogy valaki egyszer nem hisznek, és még indított egy rothadt paradicsommal. A legfontosabb, hogy hinned kell magadban. Hogy egy beruházás a projekt neve is.

3. Treat minden probléma, hogy áll előtted, eltekintve az önbecsülésüket.

Az emberek gyakran rohanás húzza vissza, tegye le a kezét, mert ahogy azt valószínűleg nem érkezett meg. Bár ebben a konkrét feladat lehet kiskapukat. Vannak nehézségek, de vannak emberek hajlandóak segíteni, ott van a korábban szerzett tapasztalatok kudarcok, a szerencse a végén.

Azt lehet mondani, ez: hogyan lehet biztos az életben - meg kell figyelni, hogy az élet és a kihívásokat, amelyek bemutatja, hogy ne csak azok hiányosságait.

4. Fókuszban a célok és vágyak, hogy mit fog elérni a jövőben.

Önbizalomhiány mindig a történet a múlt. Egyszer volt egy esik ki magunkat, és most nem bízik magában, és Emlékszel minden lehetőséget. Ha adsz magadnak egy esélyt, és hisznek önmagukban akár egy pillanatra is, hogy milyen van ítélve a sikerhez, a jövőben lesz egy szép kis közelebb.

5. Indítsa érzékelni mások egyenlő.

Amíg te bizonytalan ember, hogy valaki egyszer sértett, az egész világ osztható elkövetők és mentési, magabiztos és bizonytalan. De egy ilyen nézet csak tart ebben az állapotban.

Nézze meg közelebbről, akik csak aranyos, akivel közel lélekben. Nem számít, ki szerzett több pontot a versenyen a siker. Hagyja melletted lesznek azok, akik osztják az Ön érdekeit és értékeit, függetlenül attól, hogy már el sokat.

És akkor kiderül, hogy a „legmenőbb párt lányok”, ahol szeretné, hogy gondolt minden este lefekvés előtt, hogy hogyan lesz magabiztos, igazán szoros és érdekes, hogy az egyik közülük, és ez könnyen barátkozni.

6. Bizalom az igazság. És az igazság az, hogy nem mindenható.

Minél jobban tudja, hogy mit lehet és mit nem, mit akar, és mi nem, annál könnyebb bemutatni magukat a világ előtt, nem próbálta játszik szerepet. Lies, megpróbálja játszani akár, ha nem vagy egy tapasztalt csaló általában erősen befolyásolja, hogy mennyire biztosak a kezedben. Professzionalizmus - a tudás határait saját hatáskörébe tartozik.


7. Pozitív világképet, kellemes környezetben. Hogyan önbizalom segítségével mások.

Bármi is volt az önbizalom és a társadalmi kör van kötve. Először visszanyerheti „jegy”, megérteni, hogy aki nem bántani a múltban, a boldogság elsősorban attól függ, te, nem mások, úgy dönt, hogy milyen következtetéseket levonni a korábbi kudarcok. És akkor még mindig próbálja körül magát optimista kedves emberek. Hogy megszilárdítsa a hatást.

Vannak olyan csoportok, amelyek könnyebben igaz legyen, semmilyen előrelépés támogatást találni, és vannak olyan cégek, ahol mintha készült valamit maguknak építeni, ujjal, hogy elkerüljék a döntéseket és a felelősséget, és a benne lévő emberek kerülnek kiválasztásra megfelelő. Ez a csapat nehezebb lesz fenntartani a pozitív kilátások a világ.

8. Adja meg magának a jogot, hogy tévedek

A bizonytalanság gyakran kíséri túl magas elvárások túl magasak bar. És ahelyett, hogy motiválja azt megbénítja, és nem mozdul előre.

Adj magadnak engedélyt, hogy buta és néha kukává való találkozáskor, hogy magadnak, hogy kérdéseket tegyen fel, hogy úgy tűnik, nem megfelelő, nem több interjút. Sikeres emberek hosszú és lelkesen beszélnek a sok éves tapasztalat a hibák és hiányosságok, minden területen.

9. A legnehezebb - az első lépés. Könnyebb.

Mielőtt lettél a harcot, a fejemben egy csomó fantáziák róla, és többek között a túlzott félelmeket. Miután az első randi vagy kifejezések után az első öt percben a nyilvános beszéd, elvárások gyorsan korrigálni a valóságot, de a valóságban, még akkor is, ha tele van veszélyekkel, vezetett is könnyebb, mint a horror film, ami úgy tűnik, a fejedben.

10. Félsz, hogy nem.

Először is, még mindig van egy választás. Ne vagy nem. Vannak helyzetek, amikor kívánatos lenne, és ez szörnyű. De vannak olyan helyzetek, amikor nem akar, és félt. Tegye adott lépésnél csak akkor, ha igazán akarod.

És másodszor, nem szükséges, hogy foglalkoznak a félelem. Akkor csak hadd legyen. Ha ments magát aggódj, le és más érzéseket, és olyan lesz, mint egy fából készült, hamis. Ez nem segíti a sikerhez.

Míg bizonyos szintű adrenalin és az izgalom, hogy segítsen koncentrálni és érzelem teszi meg élve. Ie Valójában a válasz arra a kérdésre, hogy „hogyan lesz egy magabiztos ember” -, hogy nem kell, hogy összpontosítson meg!

Ha beszélni, koncentrálni, hogy mit akar mondani, ha szerelmes, elsősorban a reakció egy szeretett, és nem a remegő kezében, ha kell, hogy ki a busz, amikor a járművezető süket, összpontosít, hová mész, felmászott belőle.

Remélem tippek segítenek.

Vannak barátai biztosan nem lesz ember, aki megmondja, köszönöm a repost.




Kapcsolódó cikkek