2. fejezet - Az utazási Gulliver

Talpra állt, körülnéztem. Be kell vallanom, hogy én még soha nem látott vonzóbb táj. A környező terület egy hosszú kert és bekerített területeken, amelyek mindegyike nem több, mint negyven négyzetméternyi, hasonlóak voltak a virágágyások. Ezek a mezők tarkított erdők, magas, mint vpolstanga ahol a legmagasabb fák, amennyire csak tudtam, nem volt több, mint hét láb. A bal oldalon feküdt a városban, aki egyfajta színházi.







Több órán át, én nagyon aggódik a természetes igény, ami nem meglepő, mivel az utóbbi időben azt megkönnyítette majdnem két nappal ezelőtt. A szégyenérzet váltotta a legkegyetlenebb impulzusokat. A legjobb dolog, ami eszembe jutott az volt, hogy feltérképezzük a házamba; Így is tettem; az ajtók bezárása, kaptam mélységben, amennyire a láncok és kiszabadította a testét a gond az annak súlyosságát. De ez volt az egyetlen eset, hogy szolgálhat ürügyül vádolsz szabálytalanság, és remélem engedékenységet pártatlan olvasó, különösen akkor, ha egy érett és nyitott, hogy megvitassák a sorsát, ahol voltam. Később küldött a megjelölt igény kora reggel a szabadban, elment a templomba, amennyiben a láncot, és kellő gondot fordítottak arra, hogy két, e célra kijelölt szolgái elvitték a talicskát kellemetlen szagú anyag mielőtt a vendégeim. Én nem is maradt sokáig a témában első látásra mintha ez nem számít, ha nem tartotta szükségesnek, hogy nyilvánosan igazolják, részben a tisztaság, amely, mint tudjuk, az én ellenzői mindent utalt erre, és egyéb esetekben kérdés.

Miután foglalkozott ezzel a témával, én kimentem egy kis friss levegőt. A császár már leszállt a torony és utasított, lóháton. Ez a merészség szinte sokba került. A tény az, hogy bár a ló nagyon jól edzője, de ezzel a rendkívüli látvány - mintha egy hegyi mozgott előtte - nevelt. Azonban a császár, hogy kiváló lovas, marad a nyeregben, amíg megérkezett, a szolgák, akik megszerezték a ló a kantárt, segített kap ő felsége. Leszállás a ló, ez nagy meglepetés nézett rám minden oldalról, miközben azonban túl hosszú a lánc vonz. Megparancsolta szakácsok és inasok, aki ott állt készenlétben, adj enni és inni, és elvitt rendelkezések és a bor különleges szekerek olyan távolságban, hogy én is őket. Vettem őket, és gyorsan kiürült; Húsz ilyen kocsik voltak ételek és italok tíz. Minden kocsi élelmiszert elpusztított engem két vagy három kortyot, és a bor, öntöttem a tartalmát tíz agyag lombik egyszerre povozochku és kiitta; mint ahogy tettem a maradék bort. A császárné és a fiatal hercegek a vér a hercegnő a udvarhölgyek ült a székben bizonyos távolságra, de miután a kaland a császár ló, mind felkelt, és elment a személy, amely most szeretném leírni. ő növekedése szinte minden az én köröm fölé bíróság [17]; ez elég ahhoz, hogy inspirálja áhítattal. Vonásai élesek, férfias, osztrák ajkak, sasorr, olíva arcszín, egyenes derék, a törzs, a karok és a lábak, arányos, mozgások kecses, méltóságteljes testtartás [18]. Nem ő az első ifjúsági - ő volt Huszonnyolc év és kilenc hónap, és heten uralkodik, körülvéve jólét, és a legtöbb győztes. Ahhoz, hogy jobban lássa a felsége, lefeküdtem az ő oldalán, úgy, hogy az arcom éppen ellene, és ő állt a parttól három méterre tőlem; Ezen kívül, azt később meg is többször a kezét, és így nem tudok hibázni az ő leírása. A császár ruhák nagyon szerény és egyszerű stílusban - egy kereszt között az ázsiai és európai, de a fején került egy világos aranyszínű sisak, díszített drágakövek és a toll. Ő kezében tartott egy meztelen kard védelem abban az esetben is megtörni a láncot; Ez a hosszú kard volt körülbelül három hüvelyk, az arany markolata és hüvelye gyémántokkal díszített. A hangja éles volt, felség, de tiszta és arra a pontra egyértelműen, hogy még állva, tudtam tisztán hallani. Hölgyeim és udvaroncok voltak szépen felöltözve, úgy, hogy elfoglalja a helyét látszott szét szoknya hímzett arany és ezüst dísztárgyak. Őfelsége gyakran fordult felém kérdéseket, melyekre feleltem, de sem ő, sem én nem értettem egy szót, amit mondtak egymásnak. Voltak papok és jogászok (ahogy arra a következtetésre jutott, hogy jelmez), aki elrendelte, hogy velem együtt beszélgetés; Azt viszont beszélt velük különböző nyelveken, ami legalább egy kicsit ismerős: német, holland, latin, francia, spanyol, olasz és lingua franca [19 ]. de ez nem vezetett semmire. Két órával később a bíróság visszavonult, és én maradtam erős őrizet alatt -, hogy megvédje a merész és talán még dühkitörések mob keresett agresszíven nyomakodott közelebb hozzám, mert volt bátorsága, hogy; némelyikük még volt elég arcátlanság, hogy egy pár nyilak rám, miközben ült a földön az ajtón a házamból; egyikük majdnem leszállt rám a bal szemét. Azonban az ezredes hat a hangadók, hogy megragad, és úgy döntött, hogy a legjobb büntetés számukra, hogy kötődik, és így a kezem. A katonák így is tett, lökdösni pranksters tompa csúcs; Fogtam őket a jobb kezét, és tegye öt kabátja zsebében; Ami a hatodik, úgy tettem, mintha szeretnék enni őt életben. A szegény ember kétségbeesetten felsikoltott, és az ezredes és a tisztek jöttek nagy szorongás, amikor látták, hogy vettem a zsebéből egy bicskát. De hamar megnyugtatta őket, akik gyengéden én fogoly, vágtam a köteleket, amelyek kötődnek hozzá, és óvatosan tegye le a földre; ő azonnal elmenekült. Ugyanígy tettem a többiekkel, hogy azokat egyenként a zsebéből. És láttam, hogy a katonák és a nép nagyon elégedett a szeretet, ami nagyon kedvező fényt nekem jelentették az udvarnál.







Alkonyatkor, én nem minden nehézség nélkül belépett a házba, és elaludt a puszta földön. Így töltöttem az éjszakát körülbelül két hét, amely alatt a megrendelések a császár nekem készült ágyban. hatszáz matracok szokásos mennyiségben importálták, és az otthonomban, megkezdődött: a százötven darabot varrtak össze, és az így kialakult egy matracot, amely alkalmas a számomra hossza és szélessége; Négy matrac fektetjük egymásra, de a kemény padlón egy sima szikla, amelyre aludtam lett abból nem sokkal puhább. Ugyanezen számítások készültek ágynemű, takaró, és takarók, elviselhető elég egy ember hosszú hozzászokott nehézségeket.

Mihelyt a hírt megérkezésem elterjedt a királyságot, mint mindenütt özönlöttek, hogy én, a gazdag tömegből, tétlen, és kíváncsi emberek. Szinte kihalt falu, miért kell követnie sok kárt a mezőgazdasági és háztartási, ha időben rendelések Őfelsége nem figyelmezteti a katasztrófa. Megparancsolta, akik már látták, hogy térjen haza, és nem jön közel a szobámba közelebb van, mint ötven méterrel külön engedélye nélkül a bíróság arra a tényre, hogy a miniszterek hozott egy nagy jövedelem.

Először is, a jobb kabátja zsebébe egy nagy hegy (tehát átadom a szót Kuinbus Flestrin), gondos megvizsgálása után úgy találtuk, csak egy nagy darab durva vászon, amely mérete szolgálhat a szőnyegen a fő előtérben a palota a felség. A bal zseb láttunk egy hatalmas ezüst mellkas fedéllel készült ugyanabból a fémből, amit a keresők nem tudott emelni. Amikor kérésünkre, a mellkast kinyitjuk, és egyikünk ment oda a térdén, ő süllyedt egyfajta por, amelyek közül néhány, akár az arcunkat, tett mindkettőnket többször hangos tüsszentés. A jobb mellény zsebében találtunk egy hatalmas halom fehér vékony anyagok, hajtogatott egyik a másik; ez a halom, olyan vastag, mint három ember kötve erős kötelek és tarkított fekete jeleket, amely a mi szerény javaslat nem olyan, mint, és minden szónak, amely egyenlő a fele a tenyér. A bal zsebében mellény fordult egy eszköz, amely kapcsolódik a hátsó a húsz hosszú rudakat, hasonlít egy palánk a bíróság előtt a felség; feltételezésünk szerint ez az eszköz Man Mountain fésűk haja, de ez csak egy tipp: nem mindig zavarta kérdésekkel, mert nagyon nehéz volt elmagyarázni neki. Egy nagy zseb a jobb oldalon a középső burkolatot (ahogy lefordítani a „ranfulo”, ami azt magától értetődő nadrág) láttunk egy üreges pillére vas, hosszú embermagasságú, amelyhez olyan erős darab fa, a nagyobb méretű, mint a pillér; egyrészt oszlop ragasztás nagy darab vas, nagyon furcsa alakja, a cél, amelynek nem sikerült azonosítani. Egy hasonló gép talált minket a bal zseb. A kisebb zseb a jobb oldalon volt több lapos lemezek fehér és piros fém, különböző méretű; néhány fehér lemezek, feltehetően ezüst, olyan nagy és nehéz, hogy mi együtt aligha emeljük őket. A bal zseb találtunk két fekete oszlopok szabálytalan alakú; állva alján a zsebében, csak nagy nehézségek árán lehetett elérni a csúcsot. Az egyik oszlop tartalmazza a fedőt, és tömör anyag, de a felső végén a másik van némi kerek, fehér test, megduplázódott a méret a fejünk. Minden oszlopban mellékelt hatalmas acél lemez; hiszik, hogy ők veszélyes fegyver, már követelte Mountain megmagyarázni azok használatát. Figyelmen kívül hagyva a két fegyvert ki az ügy, azt mondta, hogy az ő hazájában, egyikük borotválja a szakáll, a másik vágott húst. Ezen túlmenően, az egyén fájdalmát, találtunk két zsebbel, amikor nem lehet belépni. Ezek zsebek hív az óra; az általuk képviselt két széles rés vágni a tetején a középső fedél, és így a nyomás a tömörített hasa. A jobb zsebében le egy nagy ezüst lánc idegen autó, feküdt az alján a zsebében. Mondtuk neki, hogy vegye ki mindent, hogy már csatolt a láncban; feltárt tárgy tűnt, mint egy labdát, az egyik fele, amely ezüst és a többi néhány átlátszó fém; amikor azt tapasztaltuk, ezen az oldalon a labdát, néhány furcsa jeleket, kör alakban elrendezett, próbálja megérinteni őket, ujjaink pihent ebben átlátszó anyag. Mountain Man hozta az autót a fülünket; Aztán hallottam egy folyamatos zaj, mint a hang a víz malomkerék. Úgy gondoljuk, hogy ez vagy az állat számunkra ismeretlen, vagy tisztelt istenség. De mi hajlamosabbak az utóbbi véleményt, mert az ő bizalmát (ha már helyesen értelmezte a magyarázat hegy, amely nagyon kevés a nyelvünkben), s ritkán tesz bármit megkérdezése nélkül neki. Ez az objektum hív a jóslat, és azt mondta, hogy ő pont minden lépését életét. A bal oldali zsebóra Férfi Mountain Network csaknem akkora, mint a halászat, de úgy helyezkednek el, hogy képes megnyitni és bezárni, mint egy pénztárca, mint ő neki; A hálózat találtunk több masszív darab sárga fém, és ha ez valódi arany, meg kell óriási érték.

Így az utasításokra reagálva felséged, gondosan megvizsgált minden zseb Mountain, költöztünk be a további vizsgálat és felfedezte benne egy szíj bőréből valami hatalmas állat; Ebben a zónában a bal oldalon lóg a kard, a hossza ötször átlagos magassága egy ember, és a jobb oldalon - zsák vagy zacskó két rekesz, amelyek mindegyike lehet elhelyezni a három tárgyból a felség. Találtunk egy rekesz a táska készlet golyókat nagyon nehéz fémből; minden labdát, amely majdnem akkora fejünk igényel sok erőt, hogy emelje fel; egy másik kórteremben feküdt egy csomó néhány fekete szemek nem túl nagy, és a súlya tudtuk tenni a tenyér legfeljebb ötven ilyen szemek.

Ez pontosan leltár találtunk a keresés során Mountain, aki úgy viselkedett, udvariasan és kellő tisztelettel végrehajtására megrendelések felség. Lezárjuk az aláírás és pecsét a negyedik nap a 89. hold felséged sikeres uralmának.

Ahogy azt fentebb már említettük, volt egy titkos zseb, ami nem találtam én nyomozók; voltak poharak (mivel a gyenge látás, néha használni őket), egy zseb teleszkóp és néhány más apró dolgok. Mivel ezek a dolgok nem érdekli a császár, nem úgy, hogy egy adósság becsület, hogy állapítsa meg őket, annál nagyobb féltem, mintha elveszett vagy tönkrement, ha esett kezekbe.




Kapcsolódó cikkek