Labdarúgás Afrikában sok éve

Megjelenítések és elemzési → Labdarúgó Afrikában sok éve

Sok futballszurkolók úgy vélik, hogy a legerősebb oldala a labdarúgó csapat Afrikában Nigéria, Ghána, Kamerun és Elefántcsontpart. Persze, hogy nagy mértékben igazuk van, de ne feledkezzünk meg a többi ország, amely az első jele a nagy verseny a kontinensen. Lássuk, hogyan nézett ki sok éven át.

Labdarúgás Afrikában nevezhető biztonságosan „a francia labdarúgó-fertőzés”. Ez volt a francia tanított a bennszülöttek a játékszabályokat, lassan fertőzni a „gyógyíthatatlan vírus” nevezett labdarúgó. A labda kezdett vezetni főleg az északi kontinensen. Ez megerősíti azt a tényt, hogy az első képviselője Afrika a világ színpadán volt Egyiptomban, amely 1934-ben kapta meg a jogot, hogy részt vegyenek a vb. Az egyiptomiak is fontos szerepet játszott az első Afrikai Nemzetek Kupája versenyen. 1957-ben, amikor a bajnokság kerül megrendezésre a szudáni, Egyiptom jobb volt, mint a hazai csapat, és az etióp csapat. Ezért Egyiptom csapat az első CAS győztes. Érdekes tény, hogy Szudán nagyon jól játszott akkor. A nemzeti csapat az ország folyamatosan volt a dobogón, és szerzett egy diadal a verseny 1970-ben, legyőzve sok óriása afrikai labdarúgó. De általában az ötvenes-hatvanas években az év azonban nem voltak „kiszolgáltatva” Egyiptom és Ghána.

Szegény afrikai álom - Németország

A hetvenes években a vezető vette át a stafétabotot Zaire. A játékosok ebben az országban, 1972-ben volt, nagyon közel a dobogóra, de két évvel később ő uralta a kontinentális játék, majd játszani a World Cup Németországban. Érdemes azonban megjegyezni, hogy miután a világbajnokság csapat Zaire nem ért el nagy sikereket. Összességében 1970-1980 években, egyik csapat sem tudott nyerni kétszer a bajnokságban a kontinensen. A tárgyalás után, az első hely volt Zaire, majd legyőzte a csapat Marokkó, Ghána és Nigéria. Miért Németország - egy rossz álom Afrikában? Igen, mert abban az időben a problémák merülnek fel, mert az afrikai csapatok együtt ezt a nevet. 1978-ban, Tunézia legyőzte Mexikó, de nem tudta legyőzni a válogatott a német, és négy évvel később, Kamerun és Algéria fejezte be a versenyt a csoportkörben. Ugyancsak nem nélkülözi a beavatkozás a német válogatott.

Conquest „rettenthetetlen oroszlán”

Valódi siker jött a világbajnokság négy évvel később. Kamerun nem volt afrikai bajnok, de ő egy kiváló teljesítményt a világbajnokság. „Rettenthetetlen Lions” nem szerepel a negyeddöntőben csak hosszabbítás után, és gyanús körülmények között. Ezt követően, az első alkalommal azt mondták, hogy az afrikai csapatok hamarosan versenyezni Európában és Dél-Amerikában, és előttük egy nagy siker a világ színpadán, talán még egy győzelem a World Cup.

Fly High "Superorly"

Mintha megerősítve a tézis, hogy a labdarúgó-Afrikában növekszik villámgyorsan, két évvel később az első alkalommal a történelem e kontinens ország nyerte az aranyérmet a rendezvény globális méreteket öltött. Ez a történelmi győzelmet szerzett a nigériaiak. „Superorly” A győzelem nagyon értékes volt az olimpián, mert a kampány az aranyérmet nyertek a fő jelöltek győzelméhez: Brazília és Argentína. Ez a verseny világít csillagos Nwankwo Kanu és bebizonyította, hogy Afrika a versenyt Európában és Dél-Amerikában. Ugyanakkor, a nigériai csapat nem tudta megvédeni a címet a legjobb csapat a kontinensen, mint nem megy az Afrikai Nemzetek Kupája, politikai okokból. Ennek hiányában „Superorly” bajnok Afrika volt a dél-afrikai válogatott.

Biztosítása sikert a világbajnokságon

Rémálom "Black Stars"

A korszak uralmának „Elefánt” vagy „Fekete Csillag”?

Mi fog történni a versenyen Egyenlítői-Guinea és Gabon? Számos szakértő úgy gondolja, hogy ez lehet a kezdete egy új korszak, amelyben a játékosok dominálnak elefántcsontparti, de mások szerint ez fog dominálni a ghánai válogatott.

Azonban az egyik minden szakértő egyetért - a verseny valószínűleg legalább egy „érdekes” elődöntős.