10 A sikeres bemutatásra vonatkozó szabályok

1. Próbálj meg egyedül lenni. Ahhoz, hogy a közönség emlékezzen rájuk, ki kell emelned mások általános hátterét. Próbálj meg valami kiszámíthatatlan, szokatlan dolgot csinálni, amit nem számítanak tőled. Azonban úgy érzi, kényelmes és nyugodt ebben a helyzetben. Mindenki plakátot vagy diákat mutat be. Mindenki beszél a laptop mellett, miközben a mikrofon áll. Ha hangos hangja van, mozgassa a mikrofont félre, vagy mutasson érdekes darabot a TV-programról, ami egyértelműen megerősíti az ötletet. Lehetséges, hogy még a ruhák stílusával is különböznek, ezért érdemes részletesen megfontolni beszédének forgatókönyveit, hogy a prezentáció sikerét biztosítsák.







2. Alkalmazzon kontraszt ingereket. A közönség összehasonlítható egy tengeralattjáróval. A prezentáció során a periszkópon keresztül néz. Ha valami érdekeset mutat, a hajó fel fog jönni. Ezért a prezentáció elkészítésekor használja a pont ingereket (gesztusok, szünetek, hangmagasság vagy térfogatváltozások, új szókincs.

3. Éles kérdések megvitatása. Felteszed, hogy a közönség megkérdõjelezhet vagy akut kérdéseket tehet fel. Próbáld felülmúlni őket, hogy a hallgatók ne váljanak ellenségeivé. Ezt meg lehet tenni egy kifejezéssel: "Most készen állok válaszolni a bonyolult kérdéseidre", hiszed a prezentáció sikereit.

4. Ne féljen a tájékozódástól. Ha nem tudod, mit mondjak ehhez a kérdéshez, nyugodtan, magabiztosan és őszintén beszélj róla. Ne mondd el. Például válaszolj erre: "Ez a kérdés az alkalmazottam ismereteinek területén van. Jobban megérti ezt a témát, mint én. A prezentáció után vagy mostantól kaphatunk egy konzultációt. "







6. Készítsen egy csomót: a bemutató valóságos. Például: "Amikor idejöttem, hirtelen elkaptam egy forgalmi dugót, elkaptam az őrséget, nagyon aggódtam, hogy későn járhatok. Miután azt mondtam magamnak: nem tudsz megváltoztatni semmit, nyugodj meg, és várj. És képzeld el, amint magam kezembe vettem, az út szabad volt, és az autók elkezdődtek. Erről akarok beszélni ma - hogyan segítsünk a szervezet nyugodtan kilépni a válsághelyzetből? "

7. Ne tévesszen meg. Képzeld csak el, hogy a közönség egy tagja azt mondta: "Te hülyeségről beszélsz!". Meg tudod válaszolni: "Pontosan mi ez az ostoba?" - "Igen, az egész előadásod." És minden, a bemutató sikere, akkor hagyja el a múltban. Tény, hogy a te lépéseid a következők lehetnek: szünet, érzelmek, tex: "A következő kérdést kérem." Annak érdekében, hogy a prezentáció során ne hallja, rossz vagy jó, nyugodtan kell nyugodnia.

8. Tegyék közzé a közösség képviselőjét. A bemutató nem monológ. A diákoknak aktívan részt kell venniük a beszédben. Kérdezd meg magadtól a kérdést: "Mit gondolsz, mi fog történni, ha a következőket veszi?". Először az emberek figyelmen kívül hagyhatják Önt, de fokozatosan elkezdenek részt venni a játékban. Ez egy csodálatos lépés, amely garantálja a prezentáció sikerét.

9. Próbaküldés. Azok az emberek, akik előkészítenek előadásokra, valamilyen oknál fogva nem mondják ki beszédüket. Ők óvatosan rajzolják a diákat, hosszú tükrözik, és amikor elkezdenek beszélni, csak nem illenek bele az időbe. Az Ön feladata, hogy mindent fejlesztsen az automatizmusra, így próbálja meg.

10. Végezze el mindenütt. Ha ki szeretné fejleszteni a nyilvános beszéd készségét, állítson valahol nyilvános prezentációját (üzleti konferencián, iskolai értekezleten, találkozón, ünnepnapon).

A sikeres bemutatásra vonatkozó 10 szabály a közbeszéd helyes lebonyolítására utal, reméljük, hogy tanácsunk hasznos lesz számodra.




Kapcsolódó cikkek